Ellen van Dijk zasili zespół Trek Factory Racing

Ellen van Dijk 2018

Ellen van Dijk w sezonie 2019 reprezentowała będzie powstającą w tym roku ekipę sponsorowaną przez producenta rowerów Trek.

31-letnia Holenderka to jedna z najlepszych w peletonie specjalistek w jeździe na czas oraz przez ostatnie dwa lata filar grupy Sunweb. W biało-czarnych barwach van Dijk była motorem napędowym zespołu, który przed rokiem zdobył mistrzostwo globu w jeździe drużynowej na czas oraz do licznych zwycięstw prowadził m.in. Coryn Riverę.

W tym sezonie van Dijk wygrała Omloop van het Hageland (1.2), Dwars door Vlaanderen (1.WWT), zajęła 2. miejsca w Lotto Thüringen Ladies Tour (2.1), Boels Ladies Tour (2.WWT), przez jeden dzień była liderką Giro Rosa, a na swoim koncie zapisała tytuły mistrzyni Europy i Holandii w jeździe indywidualnej na czas.

Van Dijk we wrześniu walczyła będzie o medale mistrzostw świata w jeździe drużynowej i indywidualnej na czas, a w nowym sezonie z racji doświadczenia i specjalizacji może szybko stać się kapitanem ekipy Trek.

Sztab prasowy WorldTourowej ekipy Trek-Segafredo, który w fazie formowania zespołu odpowiada za jego PR, w ostatnich dniach poinformował także o pozyskaniu przez żeńską ekipę Włoszki Letizi Paternoster. 19-latka z ekipy Astana w tym roku popisała się kilkoma świetnymi występami - wygrała ostatni etap i klasyfikację Festival Elsy Jacobs (2.1), triumfowała w GP della Liberazione PINK (1.2) oraz zdobyła brąz mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego kobiet do lat 23.

Van Dijk i Paternoster w nowym zespole ścigały się będą u boku Brytyjek Elizabeth Deignan (Boels Dolmans) i Abigail van Twisk (Trek-Drops), Finki Lotty Lepistö (Cervelo-Bigla), Włoszki Elisy Longo Borghini (Wiggle High5), Amerykanek Ruth Winder (Team Sunweb) i Tayler Wiles (Trek-Drops) oraz Australijki Lauretty Hanson (Unitedhealthcare).

Grupą pokierują na pozycji menadżerskiej Ina-Yoko Teutenberg a na pozycji dyrektor sportowej Giorgia Bronzini.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: