Eddie Dunbar w Team Sky, Larry Warbasse w AG2R La Mondiale

Larry Warbasse

Dwóch kolarzy zespołu Aqua Blue Sport znalazło pracodawców na sezon 2019. Eddie Dunbar już w tym sezonie jeździł będzie w Team Sky, Larry Warbasse zawita do AG2R La Mondiale.

22-letni Dunbar oraz 28-letni Warbasse to pierwsi zawodnicy, którzy po niedawnym upadku zespołu Aqua Blue Sport znaleźli nowe zespoły. Irlandzka ekipa drugoligowa niespodziewanie przestała funkcjonować z końcem sierpnia, po tym jak swoje wsparcie wycofał jej założyciel Rick Delenay. Irlandzki milioner rozczarowany był brakiem zaproszeń na wyścigi WorldTour i niższymi niż zakładane dochodami z internetowej platformy sprzedającej kolarsie akcesoria, na których częściowo oparty miał być budżet zespołu.

W tych warunkach 16 zawodników i pracownicy obsługi zostali bez pracy.

Pochodzący z Irlandii Dunbar trafił już do Team Sky. Brytyjska ekipa otrzymała pozwolenie Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) by włączyć 22-latka do swojego składu już w tym sezonie i młody kolarz wystąpi w białej koszulce już podczas Coppa Agostoni (15 września).

Dunbar w tym roku pokazał się w wyścigach etapowych, zajmując 4. miejsce w Baloise Belgium Tour, 8. w Tour de Yorkshire i Tour de l'Avenir, a także 5. lokatę w Volta Limburg Classic. W zespole Sky pozostanie póki co do końca sezonu 2019.

Do Francji w przyszłym sezonie zmierza z kolei Larry Warbasse. Mieszkający na co dzień w Nicei 28-latek będzie pierwszym w historii zespołu AG2R La Mondiale amerykańskim zaciągiem. Kolarz zza oceanu przed rokiem wygrał etap Tour de Suisse i został mistrzem USA w wyścigu ze startu wspólnego, a w roku 2019 pracował będzie na Romaina Bardeta w wyścigach etapowych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: