MŚ Innsbruck 2018. Skład reprezentacji Belgii

tim wellens greg van avermaet strade bianche

Belgijska Federacja Kolarska - Belgian Cycling - podała składy kadry narodowej w poszczególnych kategoriach wiekowych na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku.

Ósemkę kolarzy w wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn poprowadzą Tiesj Benoot, Dylan Teuns i Tim Wellens, wspomagani przez Laurensa de Plusa, Bena Hermansa, Serge'a Pauwelsa oraz mistrza olimpijskiego Grega van Avermaeta.

Selekcjoner kadry narodowej Kevin de Weert będzie miał zatem twardy orzech do zgryzienia w planowaniu taktyki. Na górskiej trasie w austriackim Innsbrucku Benoot, Teuns i Wellens stanowią sporą siłę rażenia. 24-latek, podobnie jak dwa lata starszy kolarz BMC Racing, formę szlifują na trasie Vuelta a Espana, natomiast 27-letni Wellens po 3. miejscach Bretagne Classic w i BinckBank Tour spokojnie przygotowuje się w Kanadzie.

Jedziemy do Austrii z czterema liderami. W teorii ja mogę czekać najdłużej, Tiesj i Dylan mogą atakować wcześniej. Mamy także Grega van Avermaeta, naszego asa w rękawie. W tym układzie mamy kilka opcji w finale. Trasa jest trudna, trzeba będzie trzymać koło rywali i w końcówce postawić wszystko na jedną kartę. Ostatni podjazd będzie kluczowy, do jego podnóża trzeba dojechać jak najświeższym. Mam nadzieję być w formie życia

 - komentował Wellens.

W wyścigu elity kobiet narodowe stroje przywdzieją Valerie Demey, Sofie de Vuyst, Kaat Hannes, Githa Michiels, Kelly van den Steen oraz Julie van de Velde.

W wyścigu jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn pojadą mistrz Europy Victor Campenaerts oraz De Plus. Z trasą czasówki pań zmierzy się zaś Ann-Sophie van Duyck.

W gronie orlików obserwować warto Bjorga Lambrechta i Steffa Crasa, natomiast w peletonie juniorów wszystkie oczy zwrócone będą na Remco Evenepoela.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Anderis

    11 września 2018, 18:56 o 18:56

    Wymieniliście tylko 7 Belgów. Zapomnieliście o Xandro Meurisse.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: