Asleigh Moolman-Pasio w ekipie Waowdeals

Jedna z najlepszych zawodniczek w peletonie - Asleigh Moolman-Pasio - podpisała kontrakt z ekipą Waowdeals, która w kolejnych sezonach sponsorowana będzie przez firmę CCC.

32-latka z RPA przez ostatnie cztery sezony była podporą szwajcarskiego projektu Cervelo-Bigla. W jego barwach w tylko w tym roku wygrała La Classique Morbihan oraz Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dammes oraz zajęła 2. miejsca w Giro Rosa i Setmana Valencia i Walońskiej Strzale, 3. lokatę w Liege-Bastogne-Liege i La Course oraz 4. w Ronde van Vlaanderen.

Moolman-Pasio to jedna z najlepszych góralek w peletonie, w sezonie prezentująca zwykle bardzo równą dyspozycję i potrafiąca mobilizować i uczyć młodsze koleżanki. W holenderskim zespole dołączy do m.in. Marianne Vos oraz Danieli Rowe, Sabriny Stultiens czy Riejanne Markus.

Holenderska ekipa w przyszłym sezonie ścigała się będzie pod nowym szyldem - jej tytularnym sponsorem zostanie polska firma obuwnicza CCC, która na kolarski rynek zdaje się wkraczać na całym froncie, w swoim sponsorskim portfolio do budowanej na kanwie zespołu BMC Racing ekipy WordTour dołączając grupę mającą z powodzeniem rywalizować w wyścigach cyklu Women's WorldTour. Kontrakt opiewa póki co na trzy lata.

Po czterech cudownych latach z moim obecnym zespołem jestem gotowa na kolejny krok. Transfer do CCC, mam nadzieję, przyniesie możliwość poprawy moich możliwości i, przede wszystkim, wygrywania większej liczby wyścigów. W tym sezonie często stawałam na podium, ale zawsze celuję w wygraną

 - komentowała zawodniczka z RPA.

Zespół otoczy mnie profesjonalną opieką i pozwoli na rywalizację o najważniejsze cele w sezonie. W przeszłości każda zawodniczka, która znalazła się w jej szeregach, rozwijała się. Dani Rowe ma za sobą sezon życia, wiele talentów przebija się w ich barwach. Z zainteresowaniem obserwowałam jazdę Waowdeals na Lotto Belgium Tour

 - tłumaczyła.

W zespole prowadzonym przez Erica van der Booma póki co pewne miejsce na sezon 2019 mają, oprócz Moolman-Pasio, Inge van der Heijden, Jeanne Korevaar, Riejanne Markus, Pauliena Rooijakkers, Danielle Rowe, Sabrina Stultiens oraz Marianne Vos.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: