Vuelta a Espana 2018: etap 15. Thibaut Pinot na Lagos de Covadonga

Thibaut Pinot

Francuz Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) wygrał po wspinaczce na Lagos de Covadonga piętnasty etap Vuelta a Espana.

Drugie miejsce zajął Miguel Angel Lopez (Astana), a na trzecim zameldował się lider Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) przyjechał 4 minuty po zwycięzcy, na 16. pozycji i taką też lokatę zajmuje w klasyfikacji łącznej. Michał Kwiatkowski (Team Sky) zaliczył bolesny upadek, dojeżdżając na metę z 23-minutową stratą.

Ostatni odcinek drugiego tygodnia zmagań prowadził po górzystych terenach Asturii, położonej nad Zatoką Biskajską wspólnoty autonomicznej. 178-kilometrowy odcinek znaczyło kilka podjazdów, już po 20 kilometrach wyrastała pierwsza górska premia - niezbyt wymagająca Alto de Santo Emiliano. Kolejne kategoryzowane wzniesienia pojawiły się na rundzie między 93. a 138. kilometrem, a peleton przerzedzić miały dwa podejścia pod Mirador del Fito (7 km, 8%). W finale czekała blisko 12-kilometrowa wspinaczka na legendę Vulety, Lagos de Covadonga.

Wyścig ruszył w wysokim tempie, na Alto de Santo Emiliano (20 km; kat. 3; 6,1 km; 4,7%) w odjazd próbowali zabrać się Kwiatkowski i Majka, jednak akcja poszła nieco dalej. Ucieczkę zawiązali Ivan Garcia Cortina (Bahrain-Merida), Nicolas Roche (BMC Racing), Imanol Erviti (Movistar), Ben King (Dimension Data), Pierre Rolland (Education First-Drapac), George Bennett, Danny Van Poppel (LottoNL-Jumbo), Tao Geoghegan Hart (Team Sky), Bauke Mollema, Fabio Felline (Trek-Segafredo), Valerio Conti (UAE Team Emirates) i Nick Schultz (Caja Rural-Seguros RGA).

Peleton dwunastkę odpuścił na blisko 6 minut, ale przed Mirador del Fito (100,1 km; kat. 1; 7,1 km; 7,7%, maks. 11%) pościg rozpoczęli kolarze Astany, w konsekwencji czego na górskiej premii różnica stopniała do 3:40. Nieco krótsza powtórka na Mirador del Fito (137,6 km; kat. 1; 6,3 km; 7,7%, maks. 11%) pozwoliła się zbliżyć na 3 minut.

Na zjeździe doszło do małej kraksy, w której najmocniej ucierpieli Michał Kwiatkowski i Alexandre Geniez (AG2R La Mondiale). Polak długo się nie podnosił, trzymając rękę na żebrach, ale wrócił na rower.

Astanowcy nie schodzili z prowadzenia. Z czołówki oderwał się Cortina. Hiszpan u stóp Lagos de Covadonga (kat. Esp; 11,7 km; 7,2%, maks. 20%) pojawił się z zapasem 2:30. Pozostali uciekinierzy mieli o minutę mniej.

Ostatni ze śmiałków został wchłonięty 8 kilometrów przed metą. Nie czekając zaatakował Miguel Angel Lopez. Z tyłu, przy cierpiącym Emanuelu Buchmannie (Bora-hansgrohe) został wówczas Rafał Majka.

Do kolarza Astany dojechali Simon Yates, Nairo Quinatna (Movistar), Enric Mas (Quick-Step Floors), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Alejandro Valverde (Movistar) i Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo).

Odskoczył Pinot, następnie ruszył Yates, ale Anglik został doścignięty. 5 kilometrów przed metą Pinot zyskał 13 sekund.

Osłabli Kruijswijk i Valverde. Yates ruszył ponownie, zabierając na kole Quinatnę i Lopeza. Ten ostatni przyspieszył na małym spadku, jednak bez powodzenia.

Tak nierówne tempo działało na korzyść Pinota. Odjechał w końcu Lopez, a Yates skoncentrował się na Quinatnie i Valverde, finiszując po trzecie miejsce.

Wyniki 15. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Ribera de Arriba - Lagos de Covadonga (178,2 km):

  1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                      5:01:49
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                00:28
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      00:30
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:32
  5 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
  6 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       00:34
  7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          01:25
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   01:33
 10 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       01:49
 11 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 02:38
 12 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    02:50
 13 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       03:05
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       04:01
 15 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 16 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 17 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      04:35
 18 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  04:43
 19 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 20 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                         04:48
 21 Sergio Henao (Col) Team Sky                             05:10
 22 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
 23 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       05:19
 24 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 25 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 26 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 27 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 28 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   05:30
 29 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     06:40
 30 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     06:43
 31 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                      06:45
 32 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         08:18
 33 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     08:22
 34 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      08:31
 35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    08:55
 36 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       09:18
 37 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       10:01
 38 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                      10:17
 39 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              10:39
 40 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                        11:19
 41 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     12:21
 42 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 43 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   12:27
 44 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 45 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            12:40
 46 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 47 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         12:42
 48 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       13:27
 49 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 50 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 51 Benjamin King (USA) Dimension Data
 52 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                       14:13
 53 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    14:35
 54 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                          14:38
 55 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           15:41
 56 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                   16:39
 57 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 58 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 59 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       16:53
 60 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 61 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 62 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 63 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 64 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      17:10
 65 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     19:11
 66 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 67 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    21:09
 68 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 69 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              21:22
 70 José Mendes (Por) Burgos BH                             21:54
 71 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      22:37
 72 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                    23:03
 73 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       23:11
 74 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 75 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 76 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    25:13
 77 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             25:48
 78 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     28:07
 79 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 80 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     28:09
 81 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         28:59
 82 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 83 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 84 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 85 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 86 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 87 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 88 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 89 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 90 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 91 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 92 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 93 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   29:06
 94 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 95 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 96 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 97 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 98 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 99 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                     29:10
100 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                   29:50
101 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                         29:53
102 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     29:58
103 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                     31:24
104 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
105 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
106 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
107 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
108 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                    32:00
109 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      32:05
110 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                       32:08
111 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              32:15
112 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                      33:16
113 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               33:30
114 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                   33:34
115 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      33:50
116 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     34:16
117 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                   35:33
118 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                  37:31
119 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
120 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
121 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
122 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
123 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
124 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
125 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
126 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
127 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
128 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
129 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
130 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
131 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
132 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
133 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
134 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
135 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
136 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
137 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
138 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
139 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
140 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
141 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
142 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
143 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
144 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
145 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
146 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
147 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
148 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
149 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
150 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
151 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
152 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
153 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
154 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
155 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
156 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
157 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
158 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
159 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
160 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                 37:46
161 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
162 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
163 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              38:13
164 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                   38:16
165 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   38:21
166 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 38:32

Punkty

  1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           25 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   20
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         16
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     14
  5 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      12
  6 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                          10
  7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                          9
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac              8
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                       7
 10 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                           6
 11 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                     5
 12 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                        4
 13 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                           3
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                           2
 15 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                            1

Lotna premia - Cangas de Onis, 156.3 km

  1 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                            4 pkt
  2 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                           2
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                          1

Premie górskie

Alto de Santos Emiliano, 20 km
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          3 pkt
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           2
  3 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                            1

Mirador del Fito, 110.1 km
  1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         10 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                          6
  3 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac              4
  4 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                           2
  5 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                            1

Mirador del Fito, 137.6 km
  1 Benjamin King (USA) Dimension Data                         10 pkt
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          6
  3 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                          4
  4 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                       2
  5 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac              1

Lagos de Covadonga, 178.2 km
  1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           20 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   15
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         10
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      6
  5 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                       4
  6 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                           2

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                     15:13:03
  2 Movistar Team                                           00:10
  3 Bahrain-Merida                                          03:39
  4 Astana Pro Team                                         09:48
  5 Bora-Hansgrohe                                          10:19
  6 EF Education First-Drapac                               11:48
  7 Team Sky                                                12:11
  8 LottoNl-Jumbo                                           13:54
  9 UAE Team Emirates                                       15:40
 10 AG2R La Mondiale                                        17:36
 11 Dimension Data                                          19:28
 12 Euskadi Basque Country                                  20:56
 13 Team Sunweb                                             24:48
 14 Trek-Segafredo                                          25:39
 15 Groupama-FDJ                                            26:42
 16 Quick-Step Floors                                       28:42
 17 Lotto Soudal                                            36:12
 18 Burgos-BH                                               37:56
 19 BMC Racing Team                                         44:15
 20 Caja Rural                                              44:38
 21 Cofidis                                                 52:02
 22 Katusha-Alpecin                                         52:56

Klasyfikacja generalna po 15. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   64:13:33
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:26
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      00:33
  4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                00:43
  5 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:29
  6 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:55
  7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        02:10
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          02:27
  9 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       03:03
 10 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   03:15
 11 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    04:19
 12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       06:56
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 07:44
 14 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       08:19
 15 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        10:10
 16 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        11:21
 17 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         11:50
 18 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          14:05
 19 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                14:47
 20 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     19:15
 21 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     19:43
 22 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      22:04
 23 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     25:37
 24 Sergio Henao (Col) Team Sky                             26:23
 25 Benjamin King (USA) Dimension Data                      31:41
 26 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       32:12
 27 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             33:06
 28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    35:46
 29 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     36:24
 30 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     38:56
 31 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      40:34
 32 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              41:47
 33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     45:59
 34 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      46:03
 35 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       49:16
 36 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     50:09
 37 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      50:37
 38 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       54:20
 39 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              54:35
 40 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            56:05
 41 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 56:18
 42 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     56:30
 43 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           56:34
 44 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            56:53
 45 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      59:09
 46 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                        01:01:20
 47 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                01:02:20
 48 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural            01:02:28
 49 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                01:05:40
 50 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac        01:06:19
 51 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                        01:11:02
 52 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               01:14:24
 53 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                   01:14:39
 54 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                      01:14:42
 55 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                    01:16:37
 56 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              01:18:07
 57 Igor Anton (Spa) Dimension Data                      01:18:35
 58 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C  01:20:16
 59 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                01:21:43
 60 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                01:22:50
 61 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                   01:23:03
 62 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac       01:23:05
 63 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      01:27:27
 64 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team               01:28:44
 65 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                      01:29:06
 66 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country  01:30:46
 67 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin               01:31:03
 68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                  01:31:04
 69 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                 01:31:25
 70 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                    01:32:03
 71 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    01:32:59
 72 Winner Anacona (Col) Movistar Team                   01:33:51
 73 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:37:18
 74 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   01:38:21
 75 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  01:41:54
 76 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    01:43:58
 77 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr  01:45:20
 78 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                       01:46:12
 79 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                   01:46:14
 80 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                       01:50:29
 81 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   01:52:19
 82 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                  01:52:53
 83 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                    01:54:33
 84 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                  01:55:55
 85 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                    01:56:21
 86 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                   02:01:56
 87 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac     02:02:06
 88 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           02:04:28
 89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      02:08:02
 90 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                    02:09:47
 91 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country      02:12:54
 92 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                    02:13:25
 93 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 02:16:59
 94 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                 02:17:03
 95 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                  02:18:46
 96 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                    02:18:57
 97 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              02:20:19
 98 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                     02:21:28
 99 José Mendes (Por) Burgos BH                          02:22:39
100 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                            02:23:26
101 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      02:25:00
102 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   02:25:34
103 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors               02:26:15
104 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin              02:33:59
105 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  02:36:09
106 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 02:40:08
107 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                 02:43:52
108 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              02:48:15
109 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                      02:48:45
110 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                  02:48:58
111 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country  02:50:59
112 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                    02:51:23
113 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                02:53:22
114 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis               02:53:34
115 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates         02:55:48
116 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                    02:55:49
117 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                02:56:20
118 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              02:56:33
119 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               02:57:25
120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                02:57:27
121 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                     02:57:43
122 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates            02:58:42
123 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                  02:59:57
124 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                     03:01:02
125 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     03:03:32
126 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count  03:04:22
127 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural            03:06:51
128 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                03:07:24
129 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                03:08:26
130 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                     03:08:31
131 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac  03:09:00
132 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                   03:14:16
133 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                03:15:25
134 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  03:15:30
135 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                 03:16:06
136 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                    03:16:21
137 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                   03:20:17
138 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH               03:20:23
139 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   03:22:24
140 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                      03:22:37
141 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               03:25:03
142 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    03:25:30
143 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  03:26:09
144 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                03:28:04
145 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 03:29:19
146 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   03:29:57
147 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                   03:31:50
148 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    03:34:02
149 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                03:35:27
150 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              03:37:02
151 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           03:37:17
152 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      03:38:32
153 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 03:39:57
154 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     03:42:01
155 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors               03:43:15
156 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country    03:43:26
157 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      03:45:25
158 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                03:49:25
159 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               03:50:24
160 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             03:52:31
161 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        03:53:20
162 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         03:57:15
163 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                03:57:54
164 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      04:02:46
165 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  04:17:38
166 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                04:20:06

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    115 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           83
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   71
  4 Benjamin King (USA) Dimension Data                         69
  5 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          68
  6 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       66
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         65
  8 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           56
  9 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       56
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          54
 11 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          54
 12 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 53
 13 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       53
 14 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             48
 15 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       46
 16 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         44
 17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         42
 18 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      41
 19 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          41
 20 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    33

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     64 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         57
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         56
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         50
  5 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             31
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   25
  7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           22
  8 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         22
  9 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          17
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     16
 11 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C        12
 12 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           10
 13 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          10
 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              10
 15 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
 16 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         7
 17 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  6
 18 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
 19 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             4
 20 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                          4

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     13 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   13
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         16
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           22
  5 Benjamin King (USA) Dimension Data                         32
  6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         40
  7 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      44
  8 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          45
  9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         51
 10 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           52
 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          53
 12 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                          65
 13 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      71
 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         81
 15 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               85
 16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                    92
 17 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C        98
 18 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                   100
 19 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       102
 20 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       103

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bahrain-Merida                                      192:48:14
  2 Movistar Team                                           03:13
  3 Bora-Hansgrohe                                          27:23
  4 Team Sky                                                36:32
  5 LottoNl-Jumbo                                           36:51
  6 Astana Pro Team                                         41:16
  7 EF Education First-Drapac                               44:06
  8 Dimension Data                                          49:37
  9 AG2R La Mondiale                                        56:16
 10 Mitchelton-Scott                                     01:01:33
 11 Euskadi Basque Country                               01:10:41
 12 Caja Rural                                           01:38:10
 13 Lotto Soudal                                         01:40:35
 14 Groupama-FDJ                                         01:42:05
 15 UAE Team Emirates                                    01:44:48
 16 BMC Racing Team                                      01:46:50
 17 Trek-Segafredo                                       01:50:48
 18 Team Sunweb                                          01:59:24
 19 Cofidis                                              02:08:02
 20 Quick-Step Floors                                    02:13:44
 21 Katusha-Alpecin                                      02:36:56
 22 Burgos-BH                                            03:11:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

14 Comments

  1. Karol

    9 września 2018, 18:40 o 18:40

    Coś ta próba Kwiato w temacie walki o generalkę w przyszłości trochę słabo wyszła. Pech to jedno, ale ja się tylko utwierdziłem w przekonaniu, że maks na co go stać to koniec pierwszej "10". Nie wiem czy dla takich wyników warto reorganizować swoje plany, bo okaże się, że przestanie się liczyć w klasykach a świata w GT i tak nie zawojuje.

  2. MLJ

    9 września 2018, 18:43 o 18:43

    Brawo dla Pinot..
    Ale większe brawa dla Yatesa za pogonienie Quintany. Ten to tylko potrafi wozić się na kole, jak go Simon opier**ł to Quintana zamiast też coś popracować, to wyręczył się Valverde..
    Szkoda Kwiato,mam nadzieję że nic groźnego. Rafała też szkoda, bo przez fatalną taktykę Bory, a raczej jej kompletny brak nie wykorzystuje swojej solidnej obecnej formy, tylko musi holować zwłoki Buchmana. Gdzie Formolo, nota bene mocny góral ?

    • Mcjs

      9 września 2018, 20:02 o 20:02

      Kolarstwo to sport zespołowy. Na tym wyścigu Majka ma pomagać Buchmanowi. W czym problem?

  3. Patryk Michalak

    9 września 2018, 19:10 o 19:10

    Ta Vuelta pokazuje, ze wszyscy Ci ktorzy wieszali psy na Rafale i Kwiatku solidnie sie mylili. Miejsca w generalce to jedno a styl i forma to drugie. Wbrew temu co mowi @Karol to Kwiato juz w przyszlym roku, albo za co najwyzej dwa lata bedzie walczyl o 1. w GT. Oby tylko skajowcy mu na to pozwolili... chyba ze to sobie zagwarantowal w kontrakcie...

    • Karol

      9 września 2018, 20:05 o 20:05

      Dobry żart z tym, że Kwiato za rok będzie walczył o 1 w GT. Nie te możliwości, a także nie ten zespół, w przyszłym sezonie wciąż będą jeździli Froome i Thomson więc oni obstawią GT. Może za dwa lata jak Froome skończy karierę, to dadzą mu jeden wyścig na generalkę. Ale podium to i tak za wysokie progi dla Kwiato.

      • Bayard

        9 września 2018, 20:14 o 20:14

        Wtedy będzie Bernal gotowy do walki o podium na GT.

      • Bogdano

        9 września 2018, 20:26 o 20:26

        Serce boli ale muszę przyznać rację Karolowi. Niestety też tak uważam 🙁

      • Daniel

        9 września 2018, 20:44 o 20:44

        Skoro w tym roku dostał szansę na Vuelcie, to czemu nie za rok czy dwa, przy zmienionym treningu i innym kalendarzu wyścigowym, a nie jak teraz, gdzie jest jednym z bardziej eksploatowanych kolarzy.. dajmy mu szansę, skoro i sam chce spróbować, nie od razu Rzym zbudowano zresztą.

        • Karol

          9 września 2018, 21:17 o 21:17

          W tym roku dostał szansę, bo Froome jest zajechany po 3 GT z rzędu, a Thomas postawił wszystko na TdF. W przyszłym roku ta dwójka pojedzie każdy po 2 GT, a w jednym z nich pojadą razem czyli obstawią wszystkie 3 i Kwiato będzie pomocnikiem a nie liderem. Moze za dwa lata mu coś dadzą, ale to zależy czy uznają, że ma szansę czy stwierdza tak jak ja, że jest za słaby żeby wygrać GT. No i mają młodego Bernala którego szykują na lidera, do tego zawsze mogą sobie dokupić każdego zawodnika jakiego chca.

      • reko

        9 września 2018, 21:33 o 21:33

        a ja choć często się z Tobą zgadzam to tak daleko wyrokować i przekreślać Kwiata nie będę. To zawdonik pokroju Valverde tylko z mocniejszą jazdą na czas. 3 lata temu jak ktoś mi mówił, że Kwiato da rade w GT to się śmiałem, teraz jestem w stanie to uwierzyć. Poza tym...powiedziałbyś 3-5 lat temu, że G wygra Tour. Ja nie....zawodnicy się zmieniają. Nie twierdzę, że Kwiato wygra jakiś GT, ale też nie powiem, że tego nie zrobi kiedyś.

        • Karol

          9 września 2018, 23:09 o 23:09

          Każdy ma swoje zdanie, czas pokaże kto miał rację. Będę się cieszył jeśli się pomyle.
          Co do takich zawodników w typie Kwiato, to chyba bardziej bym obstawial Juliena Alaphilippa, chociaż Kwiato ma duży plus w postaci b. dobrej jazdy na czas. Z Thomasem to fakt, jest to spora niespodzianka ale obstawiam, że góralem trzeba się urodzić i ciężko wypracować najwyższy poziom, czyli taki który pozwoli wygrać GT

  4. Defy

    9 września 2018, 23:30 o 23:30

    Pamietajcie ze Kwiato ma w nogach ciężką pracę na TDF, zwycięstwo w TDP i teraz Vuelte - wszystkie wyścigi zaraz po sobie. Ma prawo być już trochę zmęczony, a druga sprawa to skład Team Sky w Hiszpanii - nie bardzo ma tam kogos, kto dawal by mu takie wsparcie jakie on potrafi dac. Co do jego przyszlosci w GT, to jednak bym nie byl wielkim optymista na wygranie ktoregos ale moze dostanie w kocu szanse i pojedzie w dobrej obstawie...I na koniec brawa dla Pinot'a, nareszcie coś wygrał bo zawsze walczy ale ostatecznie ociera o podium a tu ma etap i to nie byle jaki.

  5. Saruto

    10 września 2018, 00:06 o 00:06

    Majka ma tragiczny sezon. Bora chyba ma słaby doping, bo Rafał jeździ poniżej normy. Całkowicie stracony sezon, zrobił trochę kilometrów, ale sukcesów zero.

  6. Adrian4900

    10 września 2018, 13:33 o 13:33

    Bora na ten wyścig zabrała najlepszych których miała, Formolo i Konrad byli w TOP10 Giro, Majka oraz Buchmann który na chwilę obecną nie nadaje sie na lidera, Sagan który jest bez formy (a mogli zabrać Ackermana który ostatnio regularnie wygrywał), Postlberger który również ogarnia w górach i Burghardt, McCarthy oraz Schwarzmann czy 3 pracusiów.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: