Inne

Mistrzostwa świata MTB 2018. Nino Schurter z siódmym tytułem

Szwajcar Nino Schurter zdobył przed własną publiczności a w Lenzerheide tytuł mistrza świata w kolarstwie górskim cross-country.

32-latek zdobył swój siódmy w karierze tytuł mistrza świata, na mecie meldując się 11 sekund przed Włochem Gerhardem Kerschbaumerem. Brązowy medal wywalczył Holender Mathieu van der Poel.

Polacy – Bartłomiej Wawak i Marek Konwa – uplasowali się w piątej dziesiątce.

Trasa w Lenzerheide nie była górska, a choć marszczyły ją dwie niewielkie wspinaczki, największą trudność stanowiły techniczne sekcje na wszechobecnych korzeniach oraz brak odcinków płaskich.

Schurter prowadził od samego początku wyścigu, już na pierwszym kółku uzyskując kilkusekundową przewagę. za jego plecami na podiumowe pozycje stopniowo przebijali się Kerschbaumer oraz van der Poel.

Włoch dojechał do prowadzącego Szwajcara na drugim kółku i dwójka utrzymywała niewielką przewagę nad grupką prowadzoną przez Brazylijczyka Henrique’a Avanciniego. Do pierwszej dziesiątki przebijał się w tym czasie van der Poel, na trzecie miejsce wskakując w połowie wyścigu, ale nie potrafiąc przeskoczyć do rozgrywającej wyścig dwójki.

Holender na piątym kółku tracił 12 sekund, ale Schurter i Kerschbaumer nie zwalniali. Holendrowi pozostało dowiezienie brązu, natomiast Schurter rywala pozbył się na początku ostatniego kółka i przed własną publicznością wykonał paradę zwycięstwa.

Wyniki Mistrzostw świata w kolarstwie górskim cross-country – wyścigu elity mężczyzn (CM), Lenzerheide (8 x 4,2 km – 33,6 km):

Tour de Romandie 2024: prolog. Maikel Zijlaard niespodziewanym zwycięzcą

Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

23 kwietnia 2024, 20:26

Trasa ORLEN Wyścig Narodów | Giovanni Lonardi prowadzi w Tour of Türkiye

"Atomówki" przed startem w Gracia. Isaac del Toro w UAE Team do 2029 roku . Liane Lippert rozpoczyna sezon. Wiadomości…

23 kwietnia 2024, 16:23

Liege-Bastogne-Liege 2024. Kwiatkowski i Pidcock w formie, ale bez wyniku

Forma jest, ale wyniku w Liege brak. Michał Kwiatkowski i Tom Pidcock po Liege-Bastogne-Liege i Ardeńskich Klasykach.

23 kwietnia 2024, 13:33

Kopecky rezygnuje z Tour de France | Max Kanter wygrywa w Tour of Türkiye

Lefevere chce Evenepoela na starcie Ronde. Intergiro wraca na Giro d’Italia. Wiadomości i wyniki z poniedziałku, 22 kwietnia.

22 kwietnia 2024, 20:53

Liege-Bastogne-Liege Femmes 2024. Niewiadoma trzymała kciuki za akcję Chabbey

Katarzyna Niewiadoma wywalczyła piąte miejsce w Liege-Bastogne-Liege Femmes mimo kraksy w pierwszej fazie rywalizacji.

22 kwietnia 2024, 20:05

Zapowiedź Tour de Romandie 2024

Od wtorku kolarze powalczą we francuskojęzycznej części Szwajcarii w sześciodniowym wyścigu WorldTour - Tour de Romandie (23-28 kwietnia).

22 kwietnia 2024, 16:12