Vuelta a Espana 2018: etap 13. Oscar Rodriguez ograł Rafała Majkę

Oscar Rodriguez

Oscar Rodriguez (Euskadi-Murias) wygrał po wyścigu zakończonym na przełęczy Camperona trzynasty etap Vuelta a Espana.

23-letni Hiszpan okazał się lepszy od Rafała Majki (Bora-hansgrohe) i Dylana Teunsa (BMC Racing).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Hiszpan Jesus Herrada (Cofidis). Majka jest 18., Michał Kwiatkowski (Team Sky) spadł na 19. miejsce

Vuelta zawitała do Asturii (175 km), co wiązało się z wjechaniem w góry. Peleton na początek skierował się ku Alto de la Madera (21 km; kat. 3; 7 km; 3,5%), przez którą przetoczyła się bitwa o zabranie w odjazd. Zwycięsko wyszła z potyczki 32-osobowa grupa w składzie Rafał Majka, Marcus Burghardt, Jay McCarthy (Bora-hansgrohe), Gorka Izaguirre (Bahrain-Merida), Ben Gastauer (AG2R-La Mondiale), Joseph Rosskopf, Dylan Teuns (BMC Racing), Sander Armee, Thomas De Gendt, Bjorg Lambrecht Maxime Monfort, Tosh Van Der Sande (Lotto Soudal), Imanol Erviti (Movistar), Laurens De Plus, Pieter Serry (Quick-Step Floors), Ben King, Merhawi Kudus (Dimension Data), Ilnur Zakarin, Jhonatan Restrepo (Katusha-Alpecin), Sergio Henao (Team Sky), Jai Hindley (Team Sunweb), Bauke Mollema, Nicola Conci, Fabio Felline (Trek-Segafredo), Edward Ravasi (UAE Team Emirates), Jetse Bol (Burgos-BH), Alex Aranburu, Cristian Rodriguez (Caja Rural-Seguros RGA), Luis Angel Mate (Cofidis), Eduard Prades, Garikoitz Bravo i Oscar Rodriguez (Euskadi-Murias).

W peletonie sytuację starał się kontrolować zespół Cofidisu. Liderowi Jesusowi Herradzie najbardziej zagrażali King i Majka, notujący do Hiszpana stratę 7:04 i 8:50. Do następnych kolarzy w klasyfikacji różnica była wyraźnie, bo o 3 i pół minuty, mniejsza.

Amerykanin z Dimension Data nie pierwszy raz w wyścigu wyszedł na pozycję wirtualnego lidera, gdyż czołówka na 67 kilometrze wypracowała 8:25 przewagi, by później dobić do 9:32. Jeszcze przed drugim podjazdem Cofidisowi mocną zmianę dał Movistar, wspomagany przez Astanę, co sprawiło, że na Puerto de Tarna (105 km; kat. 1; 13 km; 5,8%) stoper wskazywał 6:22.

Po krótkim zjeździe kolarze znaleźli się na płaskowyżu, który prosto prowadził do Alto de la Camperona (kat. 1; 8,3 km; 7,5%). Początek wspinaczki był łagodny, dopiero ostatnie 2,6 kilometra trzymało średnio 13,3% , dochodząc do 20%.

Ucieczka dotarła pod przełęcz z przewagą około 3:30. Burghardt i McCarthy wyprowadzili Majkę na dogodnej pozycji do ataku na stromiźnie.

Polak ruszył, gdy tylko nachylenie gwałtownie skoczyło. Dojechał Kudus, ale zapłacił za ten wysiłek. Teuns wyszedł na drugie miejsce, dochodząc Majkę 1,7 km przed metą.

Belg narzucił tempo, „Zgred” trzymał się jego koła. Z zasadniczej grupy odpadł lider oraz nieco później Kwiatkowski.

Do dwójki zdołał odrobić Rodriguez, co więcej wyszedł na prowadzenie przed finałowym kilometrem. Hiszpan błyskawicznie zdobył sporą przewagę. Majka zebrał się 500 metrów przed metą, ale kolarz Euskadi-Murias nie oddał życiowej szansy, meldując się z przewagą 19 sekund.

Z tyłu rywalom nieznacznie odskoczyli Nairo Quintana (Movistar) i Simon Yates (Mitchelton-Scott). Kwiatkowski przyjechał na 40. miejscu, ponad minutę po Quintanie.

Wyniki 13. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), La Camperona (174,8 km):

  1 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque     4:17:05
  2 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        00:19
  3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       00:30
  4 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      00:38
  5 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 00:43
  6 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      01:00
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     01:12
  8 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    01:21
  9 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   01:25
 10 Benjamin King (USA) Dimension Data                      01:27
 11 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       01:32
 12 Sergio Henao (Col) Team Sky
 13 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     01:39
 14 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                         01:43
 15 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     01:46
 16 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      01:55
 17 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                     02:09
 18 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              02:13
 19 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     02:16
 20 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      02:32
 21 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 22 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      02:38
 23 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       02:41
 24 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  02:49
 25 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 26 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                02:52
 27 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       02:57
 28 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 29 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 30 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 31 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    03:12
 32 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     03:14
 33 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 34 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   03:19
 35 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               03:22
 36 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     03:26
 37 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 38 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     03:38
 39 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 40 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       03:48
 41 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                03:52
 42 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 43 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      04:02
 44 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             04:18
 45 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           04:35
 46 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 04:41
 47 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                       05:02
 48 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 05:08
 49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 50 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       05:15
 51 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           05:36
 52 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 53 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      05:53
 54 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     06:05
 55 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                      06:15
 56 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                      06:41
 57 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   06:52
 58 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    06:54
 59 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          08:04
 60 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      08:14
 61 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       08:20
 62 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 63 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            08:49
 64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 65 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       08:51
 66 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          08:57
 67 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         09:00
 68 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 69 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 70 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      09:06
 71 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                 09:16
 72 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 73 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              09:21
 74 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   10:11
 75 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 76 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    10:25
 77 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                        10:34
 78 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 79 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    10:59
 80 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 81 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 82 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 83 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  11:17
 84 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 85 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 86 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 87 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           11:34
 88 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                     11:37
 89 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                 11:57
 90 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     12:05
 91 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                        12:07
 92 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 93 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   12:27
 94 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                          12:32
 95 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                   13:40
 96 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 14:04
 97 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 98 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                        14:47
 99 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    16:08
100 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              16:13
101 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
102 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country     16:28
103 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
104 Winner Anacona (Col) Movistar Team                      18:48
105 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
106 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                      19:15
107 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     26:37
108 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       26:40
109 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
110 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
111 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         26:48
112 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
113 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         26:50
114 Loic Chetout (Fra) Cofidis
115 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                     26:59
116 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      27:12
117 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                  27:21
118 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
119 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
120 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
121 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
122 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
123 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
124 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
125 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
126 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
127 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
128 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
129 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
130 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
131 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
132 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
133 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
134 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
135 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
136 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
137 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
138 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                     27:58
139 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                           28:00
140 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
141 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
142 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
143 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
144 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            28:05
145 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
146 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
147 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
148 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country       28:24
149 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                   28:37
150 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
151 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
152 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
153 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
154 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural               28:47
155 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                       28:50
156 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                      28:56
157 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
158 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
159 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
160 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
161 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
162 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                   29:46
163 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
164 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                  29:58
165 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
166 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                         30:12
167 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
168 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                         30:14
169 José Mendes (Por) Burgos BH                             36:07

Punkty

  1 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque          25 pkt
  2 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           20
  3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          16
  4 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                         14
  5 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    12
  6 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                         10
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                         9
  8 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                        8
  9 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                       7
 10 Benjamin King (USA) Dimension Data                          6
 11 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                           5
 12 Sergio Henao (Col) Team Sky                                 4
 13 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                         3
 14 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                             2
 15 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country         1

Lotna premia - Sabero. Comienza puertokm. 166.5 km

  1 Benjamin King (USA) Dimension Data                          4 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          2
  3 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                           1

Premie górskie

Alto de la Madera, 21 km
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          3 pkt
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          2
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                          1

Puerto de Tarna, 105 km
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         10 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                          6
  3 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                      4
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          2
  5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                            1

Valle de Sabero. Alto de la Camperona, 174.8 km
  1 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque          10 pkt
  2 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                            6
  3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                           4
  4 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                          2
  5 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                     1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Lotto Soudal                                         12:55:08
  2 Quick-Step Floors                                       00:52
  3 Euskadi Basque Country                                  01:45
  4 Dimension Data                                          02:12
  5 BMC Racing Team                                         04:21
  6 Team Sky                                                04:24
  7 Movistar Team                                           04:54
  8 Trek-Segafredo                                          05:15
  9 Caja Rural                                              05:37
 10 Bahrain-Merida                                          06:27
 11 Bora-Hansgrohe                                          06:37
 12 Mitchelton-Scott                                        07:38
 13 AG2R La Mondiale                                        08:29
 14 EF Education First-Drapac                               09:15
 15 LottoNl-Jumbo                                           11:20
 16 UAE Team Emirates                                       13:25
 17 Groupama-FDJ                                            13:29
 18 Cofidis                                                 14:54
 19 Katusha-Alpecin                                         15:51
 20 Burgos-BH                                               16:43
 21 Astana Pro Team                                         16:54
 22 Team Sunweb                                             17:04

Klasyfikacja generalna po 13. etapie:

  1 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                          54:50:19
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      01:42
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      01:50
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  01:54
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                02:23
  6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          02:33
  7 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       02:35
  8 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    02:40
  9 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   02:44
 10 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   02:47
 11 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       03:00
 12 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         03:34
 13 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       03:51
 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      03:53
 15 Benjamin King (USA) Dimension Data                      04:10
 16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        04:13
 17 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       04:19
 18 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        04:45
 19 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       05:02
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 05:26
 21 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        07:11
 22 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 07:54
 23 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          08:04
 24 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     08:09
 25 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     09:30
 26 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                09:35
 27 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     11:59
 28 Sergio Henao (Col) Team Sky                             12:27
 29 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      13:04
 30 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              13:52
 31 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     14:05
 32 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     14:20
 33 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      15:24
 34 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     16:29
 35 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       16:34
 36 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               17:20
 37 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           18:36
 38 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     18:52
 39 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    20:06
 40 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     26:00
 41 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           26:31
 42 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   27:59
 43 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      31:55
 44 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     34:05
 45 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   36:14
 46 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              36:38
 47 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           37:12
 48 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       37:34
 49 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            39:57
 50 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         41:33
 51 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 42:23
 52 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                  42:54
 53 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           43:12
 54 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  43:14
 55 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   44:27
 56 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       47:06
 57 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            47:21
 58 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   49:47
 59 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      50:11
 60 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      51:24
 61 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      51:57
 62 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         52:34
 63 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C     53:15
 64 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      53:40
 65 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      54:52
 66 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          56:13
 67 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  56:20
 68 Winner Anacona (Col) Movistar Team                      56:22
 69 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     56:52
 70 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    57:00
 71 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                         58:37
 72 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    58:40
 73 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       59:19
 74 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  01:02:07
 75 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      01:03:10
 76 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                  01:04:39
 77 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           01:05:46
 78 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr  01:06:51
 79 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                  01:06:52
 80 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                    01:08:14
 81 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac       01:08:56
 82 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                    01:09:20
 83 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    01:10:18
 84 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                    01:11:40
 85 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac     01:13:52
 86 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    01:16:16
 87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      01:18:43
 88 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                   01:20:44
 89 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              01:21:46
 90 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   01:23:03
 91 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                       01:23:38
 92 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                   01:27:18
 93 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                            01:27:59
 94 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                  01:28:58
 95 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                 01:32:17
 96 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   01:34:35
 97 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin              01:35:06
 98 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                    01:35:59
 99 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      01:36:32
100 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  01:38:25
101 José Mendes (Por) Burgos BH                          01:38:54
102 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                    01:40:13
103 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 01:42:59
104 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors               01:43:15
105 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              01:44:17
106 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country  01:44:28
107 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                      01:44:47
108 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                    01:45:19
109 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
110 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                  01:45:27
111 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                     01:48:21
112 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis               01:49:36
113 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country      01:50:37
114 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 01:51:49
115 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                 01:52:49
116 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               01:53:02
117 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              01:56:06
118 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     01:56:09
119 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                  01:56:10
120 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                      01:57:22
121 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates            01:57:24
122 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates         01:57:57
123 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                    01:59:08
124 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                     01:59:33
125 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                     01:59:57
126 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                02:00:04
127 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural            02:00:10
128 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac  02:01:31
129 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count  02:05:05
130 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                02:08:11
131 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                   02:14:44
132 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH               02:14:59
133 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   02:15:53
134 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                     02:16:41
135 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                         02:16:45
136 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                02:16:55
137 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                    02:18:57
138 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    02:19:07
139 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               02:19:46
140 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                02:20:26
141 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 02:21:54
142 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                   02:23:31
143 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                02:23:52
144 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  02:24:41
145 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                02:25:40
146 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                      02:26:17
147 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                   02:28:19
148 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              02:29:22
149 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  02:29:24
150 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           02:29:48
151 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      02:30:29
152 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 02:32:32
153 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                 02:33:48
154 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   02:34:51
155 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:35:00
156 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors               02:35:14
157 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     02:35:53
158 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country    02:36:55
159 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                02:37:21
160 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      02:40:01
161 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                02:43:13
162 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               02:45:20
163 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             02:46:49
164 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                02:52:15
165 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        02:55:28
166 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      02:56:08
167 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         02:57:16
168 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                03:11:25
169 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  03:14:24

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     85 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           83
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         68
  4 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          68
  5 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       66
  6 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       56
  7 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 53
  8 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       53
  9 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          50
 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         44
 11 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          41
 12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          38
 13 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       37
 14 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    33
 15 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             32
 16 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                            32
 17 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   31
 18 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               30
 19 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    30
 20 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           29

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     64 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                         40
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         34
  4 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         29
  5 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             26
  6 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C        12
  7 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          10
  8 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                            9
  9 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      6
 11 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  6
 12 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
 13 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             4
 14 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                    4
 15 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                4
 16 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                          4
 17 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                          4
 18 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                         4
 19 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                            3
 20 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                          3

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     15 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                         20
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   36
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         42
  5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           46
  6 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          46
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         54
  8 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          54
  9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         56
 10 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    68
 11 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               82
 12 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C        93
 13 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 95
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                    99
 15 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       101
 16 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                    103
 17 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       104
 18 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                        118
 19 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                        119
 20 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                          120

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bahrain-Merida                                      164:25:16
  2 Dimension Data                                          11:17
  3 Movistar Team                                           13:32
  4 Team Sky                                                14:16
  5 LottoNl-Jumbo                                           19:03
  6 Bora-Hansgrohe                                          19:57
  7 Astana Pro Team                                         32:07
  8 EF Education First-Drapac                               35:19
  9 AG2R La Mondiale                                        36:06
 10 Euskadi Basque Country                                  36:25
 11 Caja Rural                                              41:02
 12 BMC Racing Team                                         43:54
 13 Lotto Soudal                                            48:31
 14 UAE Team Emirates                                       54:55
 15 Mitchelton-Scott                                        56:57
 16 Cofidis                                                 59:46
 17 Trek-Segafredo                                       01:01:24
 18 Katusha-Alpecin                                      01:02:25
 19 Groupama-FDJ                                         01:03:04
 20 Quick-Step Floors                                    01:13:31
 21 Team Sunweb                                          01:24:18
 22 Burgos-BH                                            01:45:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

  1. Apollo

    7 września 2018, 17:58 o 17:58

    Brawo Rafał ! Jest moc ! 🙂

  2. Wlada

    7 września 2018, 17:59 o 17:59

    Trudno, najważniejsze że widać wreszcie dobrą i ambitną jazdę Majki. Może jeszcze się uda.

  3. Kilimandżaro

    7 września 2018, 18:09 o 18:09

    Come back Majki. Walcz Rafał dalej.

    • Fc

      7 września 2018, 21:13 o 21:13

      No nareszczie Majka jakiego znamy ....mało brakło zobaczymy jutro bo Buhman może polecieć na łeb na szyję a Majka top 10 jest szansa .kwiato powinien odpuścic i jakiś etapek łyknąć

  4. reko

    7 września 2018, 19:05 o 19:05

    no a Buchmann leci w dół....szkoda bo pech i głupia taktyka Bory sprawiła, że zamiast mieć dwóch w TOP 10 może nie być żadnego.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: