Tour of Britain 2018: etap 6. Wout Poels przed Julianem Alaphilippem

Wout Poles (Team Sky) po wspinaczce na Whinlatter Pass triumfował na mecie królewskiego etapu Tour of Britain.

Holender w finale ograł Francuza Juliana Alaphilippe'a (Quick-Step Floors), który wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Podium dnia dopełnił Brytyjczyk Hugh Carthy (EF Education First-Drapac).

Szósty etap (168 km), jak dzień wcześniej jazda drużynowa, kończył się na przełęczy Whinlatter (4 km; 6,1%), a wcześniej trasa prowadziła przez Hawkshead Hill (46 km; 1,8 km; 7,7%), Dunmaile Raise (65 km; 2,2 km; 6,1%), Whinlatter Pass (90 km; 3,9 km; 6,5%) i Fangs Brow (107 km; 1 km; 7,3%).

W odjazd zabrali się Tony Martin (Katusha-Alpecin), Vasil Kiryienka (Team Sky), James Shaw (Lotto Soudal) i Connor Swift (Madison Genesis). Czwórka za Dunmaile Raise cieszyła się maksymalną 3-minutową przewagą. Harcowników doścignięto na początku finałowej wspinaczki.

Tempo dla Alaphilippe’a narzucił Bob Jungels. Lider Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo) starał się kontrolować poczynania Francuza, ale pękł 1,4 kilometra przed kreską.

W grze pozostali Alaphilippe, Hugh Carthy i Wout Poels, który przeskoczył do tej dwójki. Kolarz Team Sky najlepiej rozłożył siły, pokonują w końcówce nowego lidera wyścigu.

Wyniki 6. etapu OVO Energy Tour of Britain 2018 (2.HC), Barrow-in-Furness - Whinlatter Pass (168,3 km):

  1 Wout Poels (Ned) Team Sky                            4:01:51
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:02
  3 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:12
  4 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   00:21
  5 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
  6 Tom Pidcock (GBr) Team Wiggins
  7 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  8 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  9 Max Stedman (GBr) Canyon-Eisberg
 10 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 11 Ethan Hayter (GBr) Great Britain
 12 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 13 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 14 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      00:27
 15 Dmitry Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin                  00:29
 16 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    00:31
 17 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      00:32
 18 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 19 Stephen Williams (GBr) Great Britain
 20 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:36
 21 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 22 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 23 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 24 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       00:39
 25 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling                    00:58
 26 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:00
 27 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott                    01:06
 28 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 29 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      01:20
 30 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 31 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 32 José Neves Fernandes (Por) EF Education First-Drap     01:30
 33 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                    01:49
 34 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      01:56
 35 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     03:01
 36 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 37 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 38 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 39 Ben Swift (GBr) Great Britain
 40 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 41 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 42 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 43 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 44 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 45 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 46 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 47 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 48 Connor Swift (GBr) Madison Genesis
 49 Ryan Christensen (NZl) Canyon-Eisberg
 50 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 51 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 52 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 53 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         03:19
 54 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 55 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis
 56 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 57 Mads W?rtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               03:43
 58 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              03:47
 59 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 60 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                       04:07
 61 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       05:06
 62 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 63 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 64 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 65 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 66 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 67 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 68 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 69 Mark Downey (Irl) Team Wiggins
 70 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 71 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
 72 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 73 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 74 Stefan Kung SWI BMC Racing Team
 75 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 76 Chris Froome (GBr) Team Sky
 77 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 78 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins
 79 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 80 James Fouché (NZL) Team Wiggins
 81 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 82 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 83 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 84 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 85 Richard Handley (GBr) Madison Genesis
 86 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 87 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 88 Fred Wright (GBr) Great Britain                        06:08
 89 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    06:54
 90 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 91 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         06:58
 92 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      07:22
 93 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     07:39
 94 Matthew Bostock (GBr) Great Britain                    07:42
 95 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            08:35
 96 Joe Nally (GBr) Great Britain                          09:16
 97 Rory Townsend (GBr) Canyon-Eisberg                     10:55
 98 Jonathan Mould (GBr) JLT Condor                        11:07
 99 Thomas Stewart (GBr) JLT Condor                        12:24
100 Alex Paton (GBr) Canyon-Eisberg
101 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
102 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling
103 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling
104 Andrew Tennant (GBr) Canyon-Eisberg
105 Dexter Gardias (GBr) Canyon-Eisberg
106 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
107 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
108 George Pym (GBr) Madison Genesis
109 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
110 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       13:26
111 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         14:24
DNF Graham Briggs (GBr) JLT Condor
DNS Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors          19:46:54
  2 Wout Poels (Ned) Team Sky                              00:17
  3 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      00:33
  4 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    00:46
  5 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:51
  6 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                    00:58
  7 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo                    01:10
  8 Dmitry Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:24
  9 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 01:28
 10 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:35
 11 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   01:49
 12 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      01:54
 13 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      01:58
 14 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            02:00
 15 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   02:09
 16 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               02:13
 17 Ethan Hayter (GBr) Great Britain                       02:17
 18 Tom Pidcock (GBr) Team Wiggins                         02:24
 19 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   02:27
 20 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 21 Max Stedman (GBr) Canyon-Eisberg                       02:42
 22 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 03:33
 23 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    03:50
 24 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor                       04:12
 25 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  04:33
 26 Stephen Williams (GBr) Great Britain                   04:34
 27 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      04:42
 28 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott                    05:27
 29 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          05:29
 30 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  05:45
 31 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling                    05:48
 32 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    05:52
 33 Connor Swift (GBr) Madison Genesis                     06:17
 34 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 07:02
 35 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       07:03
 36 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         07:20
 37 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  07:38
 38 Mads W?rtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               08:02
 39 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     08:05
 40 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          08:06
 41 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          08:11
 42 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     08:23
 43 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    08:55
 44 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       09:01
 45 Ryan Christensen (NZl) Canyon-Eisberg                  09:07
 46 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                       09:41
 47 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         09:51
 48 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 10:15
 49 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     10:26
 50 Stefan Kung SWI BMC Racing Team                        10:30
 51 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       10:43
 52 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 53 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins                    11:15
 54 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             11:18
 55 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       12:25
 56 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              12:30
 57 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb                         12:32
 58 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            13:02
 59 Ben Swift (GBr) Great Britain                          13:16
 60 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    13:50
 61 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    14:06
 62 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      14:35
 63 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     15:09
 64 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            15:18
 65 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       15:41
 66 Fred Wright (GBr) Great Britain                        16:23
 67 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 16:24
 68 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  16:57
 69 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                   17:42
 70 Mark Downey (Irl) Team Wiggins                         17:48
 71 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     17:49
 72 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     18:06
 73 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     18:19
 74 Alistair Slater (GBr) JLT Condor                       19:19
 75 James Fouché (NZL) Team Wiggins                        20:07
 76 Richard Handley (GBr) Madison Genesis                  20:38
 77 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                    20:40
 78 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         20:43
 79 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               20:47
 80 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       21:15
 81 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert              21:26
 82 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                    21:35
 83 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        22:02
 84 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      22:10
 85 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      22:24
 86 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                 22:36
 87 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                   22:41
 88 José Neves Fernandes (Por) EF Education First-Drap     24:41
 89 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      26:15
 90 Chris Froome (GBr) Team Sky                            26:28
 91 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      26:53
 92 Matthew Bostock (GBr) Great Britain                    27:18
 93 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis                  28:32
 94 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                          29:11
 95 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      29:15
 96 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       30:08
 97 Joe Nally (GBr) Great Britain                          30:09
 98 Jonathan Mould (GBr) JLT Condor                        30:47
 99 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      31:43
100 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     32:01
101 Thomas Stewart (GBr) JLT Condor                        32:43
102 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     32:58
103 Andrew Tennant (GBr) Canyon-Eisberg                    33:43
104 Rory Townsend (GBr) Canyon-Eisberg                     34:50
105 George Pym (GBr) Madison Genesis                       35:35
106 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling               35:57
107 Dexter Gardias (GBr) Canyon-Eisberg                    36:15
108 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         38:29
109 Alex Paton (GBr) Canyon-Eisberg                        39:20
110 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   42:02
111 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    42:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: