Vuelta a Espana 2018: etap 12. Sukces Genieza, Herrada liderem

Alexandre Geniez

Alexandre Geniez (AG2R-La Mondiale) wygrał na przylądku Estaca de Bares dwunasty etap wyścigu Vuelta a Espana.

Francuz na ostatnich metrach pokonał Dylana Van Baarle (Team Sky) i Marka Paduna (Bahrain-Merida).

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wyszedł kolejny uciekinier, 28-letni Hiszpan Jesus Herrada (Cofidis).

Wyścig pozostał w Galicji, prowadząc wzdłuż atlantyckiego wybrzeża, miejscami w pagórkowatym terenie (181 km). Pierwszy z dwóch punktowanych podjazdów, Alto de Cadeira (kat. 3; 5,8 km; 6,4%), leżał zaraz po starcie i w tym właśnie punkcie zawiązał się odjazd w składzie Vincenzo Nibali, Mark Padun (Bahrain-Merida), Alexandre Geniez (AG2R-La Mondiale), Dylan Teuns (BMC Racing), Davide Formolo (Bora-hansgrohe), Victor Campenaerts, Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Dries Devenyns (Quick-Step Floors), Amanuel Gebregziabher (Dimenstion Data), Tiago Machado (Katusha-Alpecin), Dylan Van Baarle (Team Sky), Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo), Valerio Conti (UAE Team Emirates), Pablo Torres (Burgos-BH), Jonathan Lastra, Lluis Mas (Caja Rural-Seguros RGA), Jesus Herrada (Cofidis) i Mikel Bizkarra (Euskadi-Murias).

Jesus Herrada w klasyfikacji generalnej notował stratę 5:45 do lidera Simona Yatesa. Mogło się zatem wydawać, że akcja znajdzie się na radarze chłopaków z Mitchelton-Scott, jednak nic takiego nie nastąpiło. Różnica systematycznie rosła, osiągającej 11 minut na drugiej górskiej premii Alto de San Pedro (131,7 km; kat. 3; 7,7 km; 5,1%).

Czołówka zaczęła się dzielić, głównie za sprawą wypruwającego sobie żyły Formolo. W grze o etapowe zwycięstwo pozostali Van Baarle, Geniez, Teuns, Formolo, Padun i Campenaerts. Najsprytniej na ostatnich metrach zachował się 30-letni Geniez, który powtórzył sukces w Vuelcie z lat 2013 i 2016.

Herrada dojechał do mety w drugiej grupie, ale objął prowadzenie w wyścigu z zapasem 3:22 nad Simonem Yatesem.

Wyniki 12. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Mondoñedo - Estaca de Bares (181,1 km):

  1 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale               4:22:59
  2 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
  3 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
  4 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
  5 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                   00:02
  6 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     00:05
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 00:24
  8 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                  00:48
  9 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      02:27
 10 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   02:29
 11 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               02:31
 12 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 13 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     02:32
 14 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 15 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 16 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 17 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    02:54
 18 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            05:17
 19 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     11:39
 20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 21 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 22 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 23 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 24 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 25 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 26 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 27 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 28 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 29 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 30 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 31 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 32 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 33 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 34 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 35 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 36 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 37 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 38 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 39 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 40 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 41 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 42 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 43 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 45 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 46 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 47 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 48 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 49 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 50 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 51 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 52 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 53 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 54 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 55 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 56 Benjamin King (USA) Dimension Data
 57 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 58 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 59 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 60 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 61 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 62 Sergio Henao (Col) Team Sky
 63 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 64 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 65 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 66 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 67 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 68 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 69 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 70 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 71 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 72 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 74 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 75 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 76 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 77 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 78 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 79 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 80 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 81 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 82 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 83 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 84 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 85 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 86 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 87 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 89 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 90 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     12:12
 91 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                        12:16
 92 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 93 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 94 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 95 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 96 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 97 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 98 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                     12:20
 99 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
100 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
101 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                      12:23
102 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
103 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
104 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
105 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                        14:16
106 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
107 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              15:57
108 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  16:03
109 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
110 Winner Anacona (Col) Movistar Team
111 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
112 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                          16:09
113 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                  18:00
114 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 23:30
115 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                  24:20
116 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
117 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                      24:24
118 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
119 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
120 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
121 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
122 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
123 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
124 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
125 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
126 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
127 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
128 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
129 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
130 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
131 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
132 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
133 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        27:17
134 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
135 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
136 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
137 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
138 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
139 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
140 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
141 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
142 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
143 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
144 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
145 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
146 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
147 José Mendes (Por) Burgos BH
148 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
149 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                   27:24
150 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                        27:25
151 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
152 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
153 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
154 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
155 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
156 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
157 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
158 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
159 Loic Chetout (Fra) Cofidis
160 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
161 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
162 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
163 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
164 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
165 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
166 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
167 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
168 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
169 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
170 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team

Punkty

  1 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                    25 pkt
  2 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                            20
  3 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                            16
  4 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          14
  5 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                      12
  6 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        10
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                     9
  8 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                      8
  9 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          7
 10 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                       6
 11 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural                   5
 12 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural                   4
 13 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                         3
 14 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH                          2
 15 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count         1

Lotna premia - Ortigueira, 157 km

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          4 pkt
  2 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural                   2
  3 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                       1

Premie górskie

Alto de Cadeira, 10.8 km
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          3 pkt
  2 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                             2
  3 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                             1

Alto de San Pedro, 131.7 km
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          3 pkt
  2 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                         2
  3 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                     1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Lotto Soudal                                         13:23:05
  2 Bahrain-Merida                                          00:25
  3 Caja Rural                                              02:33
  4 Team Sky                                                09:10
  5 AG2R La Mondiale
  6 BMC Racing Team
  7 Bora-Hansgrohe                                          09:15
  8 Quick-Step Floors                                       09:58
  9 Trek-Segafredo                                          10:11
 10 UAE Team Emirates                                       11:39
 11 Euskadi Basque Country                                  11:42
 12 Katusha-Alpecin
 13 Cofidis                                                 12:19
 14 Dimension Data                                          14:27
 15 Movistar Team                                           20:49
 16 LottoNl-Jumbo
 17 EF Education First-Drapac
 18 Mitchelton-Scott
 19 Astana Pro Team
 20 Team Sunweb
 21 Groupama-FDJ                                            21:26
 22 Burgos-BH                                               24:23

Klasyfikacja generalna po 12. etapie:

  1 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                          50:28:56
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      03:22
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  03:23
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      03:36
  5 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       03:39
  6 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    03:46
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
  8 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                03:49
  9 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          03:54
 10 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   04:05
 11 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      04:09
 12 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       04:37
 13 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         04:55
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 05:03
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       05:11
 16 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       05:12
 17 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       05:32
 18 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        05:42
 19 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          06:46
 20 Benjamin King (USA) Dimension Data                      07:04
 21 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        07:51
 22 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     07:57
 23 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     08:49
 24 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        08:50
 25 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     09:56
 26 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                10:01
 27 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               10:21
 28 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 11:29
 29 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      14:50
 30 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     14:57
 31 Sergio Henao (Col) Team Sky                             15:13
 32 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     15:24
 33 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              15:57
 34 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     17:05
 35 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           17:18
 36 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    17:30
 37 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      18:42
 38 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           19:15
 39 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     19:35
 40 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       20:26
 41 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   22:05
 42 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   22:06
 43 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            23:34
 44 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      27:59
 45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     28:02
 46 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         30:04
 47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      31:18
 48 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              31:35
 49 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           32:30
 50 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            35:26
 51 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    35:37
 52 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     36:37
 53 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         36:51
 54 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  37:21
 55 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                  37:56
 56 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   39:07
 57 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       40:20
 58 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 41:33
 59 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   41:38
 60 Winner Anacona (Col) Movistar Team                      41:52
 61 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       42:33
 62 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           42:55
 63 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     44:33
 64 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       45:52
 65 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      47:09
 66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  49:21
 67 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac        50:49
 68 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    50:53
 69 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          51:34
 70 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     52:21
 71 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 72 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      52:34
 73 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      53:19
 74 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              53:51
 75 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     54:20
 76 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      55:04
 77 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       55:17
 78 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         55:40
 79 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                       57:10
 80 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C     57:43
 81 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      57:50
 82 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 57:59
 83 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     59:52
 84 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                    01:02:39
 85 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac       01:05:10
 86 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    01:05:36
 87 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      01:05:45
 88 José Mendes (Por) Burgos BH                          01:07:05
 89 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                  01:07:18
 90 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                    01:13:29
 91 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      01:14:00
 92 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    01:15:19
 93 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                       01:15:24
 94 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors               01:18:56
 95 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                01:19:25
 96 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   01:20:40
 97 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                      01:21:05
 98 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                  01:21:09
 99 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                   01:25:21
100 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                 01:25:36
101 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country      01:27:34
102 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   01:27:54
103 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                            01:28:55
104 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                 01:29:46
105 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               01:29:59
106 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin              01:30:08
107 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                      01:31:26
108 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  01:31:44
109 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     01:31:50
110 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country  01:32:18
111 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                    01:33:14
112 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates            01:33:42
113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates         01:34:15
114 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural            01:35:41
115 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                     01:35:46
116 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                    01:36:05
117 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              01:36:38
118 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 01:39:59
119 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                     01:40:32
120 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                    01:44:36
121 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 01:45:56
122 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              01:46:20
123 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                  01:47:36
124 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis               01:48:46
125 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                  01:48:51
126 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                01:50:42
127 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   01:51:15
128 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                   01:51:41
129 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac  01:51:45
130 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH               01:51:56
131 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count  01:52:55
132 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                     01:53:41
133 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                         01:53:42
134 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                01:53:52
135 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    01:54:35
136 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                    01:55:54
137 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                01:56:07
138 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                01:56:16
139 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               01:56:43
140 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                 01:56:59
141 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 01:57:16
142 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                   01:58:53
143 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                02:00:49
144 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                02:01:21
145 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  02:02:00
146 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                      02:03:14
147 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  02:03:56
148 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      02:04:35
149 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                   02:05:16
150 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              02:05:40
151 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                     02:06:12
152 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           02:07:16
153 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 02:07:54
154 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                 02:09:10
155 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    02:09:20
156 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors               02:09:34
157 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country    02:12:49
158 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     02:12:50
159 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                02:13:34
160 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      02:16:58
161 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   02:19:54
162 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               02:22:17
163 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             02:23:46
164 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                02:29:12
165 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      02:31:30
166 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        02:31:46
167 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         02:32:57
168 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                02:40:39
169 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                02:45:57
170 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  02:50:44

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     85 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           83
  3 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       66
  4 Benjamin King (USA) Dimension Data                         58
  5 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       56
  6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 53
  7 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       53
  8 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          52
  9 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          50
 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         44
 11 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          41
 12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          38
 13 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       37
 14 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    33
 15 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             32
 16 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                            32
 17 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   31
 18 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               30
 19 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                      29
 20 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                           28

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     60 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                         33
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         30
  4 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             26
  5 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         16
  6 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      6
  8 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  6
  9 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                           6
 10 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
 11 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             4
 12 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                    4
 13 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                4
 14 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                          4
 15 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                          4
 16 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                         4
 17 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                            3
 18 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                          3
 19 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                      3
 20 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                             3

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     11 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                         26
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   37
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         42
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         49
  6 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          50
  7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         51
  8 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          57
  9 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               81
 10 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                    86
 11 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        88
 12 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 88
 13 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    96
 14 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                     98
 15 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       101
 16 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural                 107
 17 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          111
 18 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                        111
 19 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                          114
 20 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                     120

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bahrain-Merida                                      151:23:41
  2 LottoNl-Jumbo                                           14:10
  3 Movistar Team                                           15:05
  4 Dimension Data                                          15:32
  5 Team Sky                                                16:19
  6 Bora-Hansgrohe                                          19:47
  7 Astana Pro Team                                         21:40
  8 EF Education First-Drapac                               32:31
  9 AG2R La Mondiale                                        34:04
 10 Euskadi Basque Country                                  41:07
 11 Caja Rural                                              41:52
 12 BMC Racing Team                                         46:00
 13 UAE Team Emirates                                       47:57
 14 Cofidis                                                 51:19
 15 Katusha-Alpecin                                         53:01
 16 Lotto Soudal                                            54:58
 17 Mitchelton-Scott                                        55:46
 18 Groupama-FDJ                                            56:02
 19 Trek-Segafredo                                       01:02:36
 20 Team Sunweb                                          01:13:41
 21 Quick-Step Floors                                    01:19:06
 22 Burgos-BH                                            01:35:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

14 Comments

  1. Apollo

    6 września 2018, 18:42 o 18:42

    Chciałoby się napisać "i po ptokach" po dzisiejszej kolejnej czasowej stracie Majki, ale jeszcze tli się we mnie nadzieja że coś Rafał jeszcze ugra na tej Vuelcie !

    • Maciek79

      6 września 2018, 21:06 o 21:06

      A niby co dziś Majka stracił? Do kogo?

      • Apollo

        6 września 2018, 21:51 o 21:51

        Jeżeli wczoraj do lidera miał pięć minut starty, a dziś ma osiem to chyba stracił ?

        • vip

          6 września 2018, 22:44 o 22:44

          Idąc tym tokiem rozumowania to liczysz chyba na wygraną Majki w całym wyścigu!

          • Apollo

            7 września 2018, 09:23 o 09:23

            "vip"
            Liczę na wygraną Majki od pierwszego dnia Vuelty.
            A od jakiegoś czasu liczę też na to że się odp... od mojej osoby.

        • Maciek79

          6 września 2018, 22:56 o 22:56

          Czyli stracił też Valverde, Quintana itp itd. O czym ty piszesz? Majka przyjechał dziś w grupie z najlepszymi.

        • Xedron

          6 września 2018, 23:46 o 23:46

          Widzisz zagrożenie dla faworytów wyścigu w młodszym z braci Herrada? Jeżeliby je stanowił to nie zostałby tak odpuszczony jak Pinot na wczorajszym etapie. Po niedzieli wyleci z top 10, a całą Vueltę skończy na 20 + miejscu.

          • Apollop

            7 września 2018, 09:27 o 09:27

            Jeżeli Kwiatkowski miałby wygrać Vuelte to dlaczego nie Herrada ?

      • knur

        6 września 2018, 21:55 o 21:55

        do lidera 😉 jak wszyscy zresztą

      • Karol

        7 września 2018, 11:05 o 11:05

        Przecież ten Apollo to zwykły troll piszący bzdury a wy się dajecie podpuszczać i wchodzicie z nim w dysputę.

        • Apollo

          7 września 2018, 12:01 o 12:01

          Troll to Cię urodził i sypiasz z nim dalej w łóżku. Nikogo nie proszę o dyskusję.

        • Xedron

          7 września 2018, 20:42 o 20:42

          Oj nie można tak pisać. Kolega Apollo ani nie jest żadnym trollem, ani nie pisze całkowitych bzdur. Po prostu większość osób zdaje sobie sprawę z realiów wyścigu i potencjału kolarzy.
          Dlatego po stracie Rafała na 6 etapie został on przez nas skreślony do ewentualnego zwycięstwa w całym wyścigu i na tym ten temat powinien zostać zamknięty.
          Z kolei znając możliwości 28-letniego Jesusa Herrady, który do tej pory nie osiągnął nawet chociażby przyzwoitego wyniku w klasyfikacji generalnej żadnego z wielkich tourów, zdajemy sobie doskonale sprawę, że do końca wyścigu straci jeszcze kilkadziesiąt minut do zwycięzcy.
          Dla niektórych to kwestia rachunku prawdopodobieństwa, dla innych wiary/nadziei 😉

  2. Adrian4900

    7 września 2018, 08:46 o 08:46

    swego czasu Voeckler podczas TdF też zdobył koszulkę lidera i potrafił ją utrzymać ostatecznie kończąc wyścig na P4 a było to w 2011, albo Arroyo w Giro nawet wtedy ukończył na drugiej pozycji przegrywając z Basso, szczerze to ten Herrada nie jest na straconej pozycji, mamy już 13 etap a różnice na tych trudnych etapach nie były duże, największe powstały na płaskim podczas wiatru gdzie sam stracił ponad 2 minuty. Może nie powalczy o podium ani nawet o TOP5 ale przy tym co się obecnie dzieje z niektórymi faworytami to myślę że okolicach 7-8 miejsca może się znaleść

    • Xedron

      7 września 2018, 20:50 o 20:50

      Stracił 1:44 co nie ma większego znaczenia.
      Na górskich etapach traci regularnie po minucie + (na 4 etapie 1:33 do Yatesa, 1:06 do grupy przyprowadzonej przez Michała, na 9 etapie 1:14 do grupy Lopez, dziś na 13 etapie 1:46 do Quintany), a to są zbyt poważne straty, aby myśleć o top 10/15 a nawet i 20.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: