Tour of Britain 2018: etap 5. LottoNL-Jumbo na Whinlatter Pass

Holenderski zespół LottoNL-Jumbo wygrał drużynową jazdę na czas - piąty etap wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii.

Szóstka z Lotto pokonała o 16 sekund formację Quick-Step Floors oraz o 4 następne sekundy rywali z Katusha-Alpecin.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Primoz Roglic.

Zespoły rywalizowały na dystansie 14 kilometrów, ostatnie 5 prowadziło na przełęczy Whinlatter, przy średnim nachyleniu 4%.

Wyniki 5. etapu OVO Energy Tour of Britain 2018 (2.HC), Cockermouth - Whinlatter Pass (14 km, jazda drużynowa na czas):

 1 LottoNl-Jumbo                                          19:37
  2 Quick-Step Floors                                      00:17
  3 Katusha-Alpecin                                        00:21
  4 Team Sky                                               00:26
  5 Movistar Team                                          00:36
  6 BMC Racing Team                                        00:41
  7 Mitchelton-Scott                                       00:55
  8 Team Sunweb                                            01:06
  9 Direct Energie                                         01:10
 10 Great Britain                                          01:19
 11 Lotto Soudal                                           01:19
 12 Dimension Data                                         01:22
 13 Team Wiggins                                           01:25
 14 Wanty-Groupe Gobert                                    01:28
 15 ONE Pro Cycling                                        01:34
 16 Canyon-Eisberg                                         01:43
 17 EF Education First-Drapac                              01:44
 18 Madison Genesis                                        01:50
 19 Bardiani CSF                                           02:04
 20 JLT Condor                                             02:14

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                   15:45:04
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:06
  3 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:16
  4 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    00:24
  5 Wout Poels (Ned) Team Sky                              00:26
  6 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:34
  7 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                    00:36
  8 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      00:37
  9 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 10 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   00:42
 11 Dmitry Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin                  00:54
 12 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 01:06
 13 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      01:32
 14 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               01:36
 15 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   01:47
 16 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            01:51
 17 Ethan Hayter (GBr) Great Britain                       01:55
 18 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       01:56
 19 Tom Pidcock (GBr) Team Wiggins                         02:02
 20 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   02:05
 21 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 22 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 02:12
 23 Max Stedman (GBr) Canyon-Eisberg                       02:20
 24 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          02:31
 25 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  02:43
 26 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    02:50
 27 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor                       02:51
 28 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:59
 29 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    03:13
 30 Connor Swift (GBr) Madison Genesis                     03:20
 31 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  03:56
 32 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 04:00
 33 Stephen Williams (GBr) Great Britain                   04:01
 34 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         04:02
 35 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      04:14
 36 Mads W?rtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               04:18
 37 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott                    04:20
 38 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            04:27
 39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  04:36
 40 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling                    04:49
 41 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     05:03
 42 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          05:09
 43 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                   05:17
 44 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     05:19
 45 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     05:21
 46 Stefan Kung SWI BMC Racing Team                        05:23
 47 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                       05:33
 48 Ryan Christensen (NZl) Canyon-Eisberg                  06:05
 49 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins                    06:08
 50 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             06:11
 51 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         06:49
 52 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 06:55
 53 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 54 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      07:12
 55 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       07:18
 56 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb                         07:25
 57 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       07:41
 58 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 59 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       08:21
 60 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               08:22
 61 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                    08:23
 62 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              08:42
 63 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     10:02
 64 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                 10:11
 65 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 66 Ben Swift (GBr) Great Britain                          10:14
 67 Fred Wright (GBr) Great Britain
 68 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    10:18
 69 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       10:34
 70 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 11:17
 71 Mark Downey (Irl) Team Wiggins                         12:41
 72 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     12:59
 73 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     13:12
 74 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  13:37
 75 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         13:44
 76 Alistair Slater (GBr) JLT Condor                       14:12
 77 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     14:47
 78 James Fouché (NZL) Team Wiggins                        15:00
 79 Richard Handley (GBr) Madison Genesis                  15:31
 80 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       16:08
 81 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert              16:19
 82 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                    16:28
 83 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       16:41
 84 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        16:55
 85 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      17:17
 86 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins                     18:48
 87 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                    18:50
 88 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      19:08
 89 Matthew Bostock (GBr) Great Britain                    19:35
 90 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                   19:39
 91 Jonathan Mould (GBr) JLT Condor
 92 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      19:59
 93 Thomas Stewart (GBr) JLT Condor                        20:18
 94 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     20:33
 95 Joe Nally (GBr) Great Britain                          20:52
 96 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      21:08
 97 Andrew Tennant (GBr) Canyon-Eisberg                    21:18
 98 Chris Froome (GBr) Team Sky                            21:21
 99 George Pym (GBr) Madison Genesis                       23:10
100 José Neves Fernandes (Por) EF Education First-Drapac
101 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling               23:32
102 Dexter Gardias (GBr) Canyon-Eisberg                    23:50
103 Rory Townsend (GBr) Canyon-Eisberg                     23:54
104 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         24:04
105 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      24:08
106 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     24:21
107 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis                  25:12
108 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                          26:09
109 Alex Paton (GBr) Canyon-Eisberg                        26:55
110 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      29:46
111 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    30:07
112 Graham Briggs (GBr) JLT Condor                         30:29
113 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   36:55

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: