Vuelta a Espana 2018: etap 11. Alessandro De Marchi dopiął swego

Alessandro De March

Alessandro De Marchi zameldował się pierwszy na mecie jedenastego odcinka wyścigu dookoła Hiszpanii.

Włoch z BMC Racing pokonał po ucieczce Jhonatana Restrepo (Katusha-Alpecin) i Franco Pellizottiego (Bahrain-Merida). 7. miejsce wywalczył Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott). Na 15. miejscu pozostał Michał Kwiatkowski (Team Sky), Majka awansował na 21. pozycję.

Wyścig zawitał do Galicji, prowadząc na trudnej, górzystej trasie ku "Świętej Riwierze" (208 km). Warunki w jakim przyszło się ścigać uległy wyraźnej zmianie, niebo było zachmurzone, a temperatura niezbyt wysoka.

Etap obrało na cel wieli harcowników, jednak na początku odskoczyła zaledwie trójka Dylan Teuns (BMC Racing), Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe) i Thomas De Gendt (Lotto Soudal). Taki układ wielu nie pasował, dlatego na Puerto del Padornelo (37,7 km; kat. 3; 5,7 km; 5,3%) zostali doścignięci.

Kolejne skoki były szybko gaszone. Aktywnie jechał Michał Kwiatkowski, w niejednej akcji próbował się również zaczepić Rafał Majka. Wysokie tempo sprawiło, że po defekcie ogromne problemy z odrobieniem minutowej straty miał Miguel Angel Lopez (Astana). Kolumbijczyk wrócił do peletonu po około 50-kilometrowym pościgu.

Ucieczka poszła na drugiej z czterech górskich premii Alto do Covelo (101,5 km; kat. 3; 9,5 km; 4%). Obok Rafała Majki odskoczyli Franco Pellizotti (Bahrain-Merida), Nans Peters (AG2R-La Mondiale), Omar Fraile (Astana), Alessandro De Marchi, Nicolas Roche, Dylan Teuns (BMC Racing), Thibaut Pinot, Léo Vincent (Groupama-FDJ), Tiesj Benoot (Lotto Soudal), Jack Haig (Mitchelton-Scott), Winner Anacona (Movistar), Ryan Gibbons (Dimension Data), Pierre Rolland (Education First-Drapac), Jhonatan Restrepo (Katusha-Alpecin), Sergio Henao (Team Sky), Bauke Mollema (Trek-Segafredo), Sergio Pardilla (Caja Rural-Seguros-RGA) i Mikel Bizkarra (Euskadi-Murias).

Najwyżej sklasyfikowany w grupie Pinot do lidera tracił 2:33. Sytuacja zrobiła się ciekawa, gdyż na 120 kilometrze różnica wynosiła ponad 4 minuty.

Pościg wzmocnił Movistar Team. Na Alto do Trives (139 km; kat. 2; 10,5 km; 4,6%) strata zmalała do 3:20, a na lotnej premii (160 km) wynosiła 2:44. Samotnie na czele znajdował się wówczas Mollema, który zaatakował z ucieczki.

Z przodu kotłowało się. Akcja Holendra nie powiodła się, następnie odskoczyli Roche i Restrepo, których na Alto del Mirador de Cabezoas (190 km; kat. 3; 8,8 km; 4,3%) wyprzedził De Marchi. Do Włocha powrócił kolarz z Katushy. Dwójka górską premię minęła z zapasem 31 sekund nad resztą ucieczki i ponad 3 minut nad peletonem.

Przewaga czołówki rosła. 5 kilometrów przed metą wyrastał krótki (2,1 km), acz wymagający (7,6%) ostatni podjazd. Jadąc w ulewnym deszczu De Marchi odjechał Restrepo. W peletonie tempo rozkręcili kolarze EF-Drapac, zaskakując tym kilku kolarzy z czołówki wyścigu.

Włoch z BMC Racing utrzymał prowadzenie do mety, wygrywając trzeci etap w historii wszystkich swoich startów w Vuelta a Espana. Grupa Rafała Majki zameldowała się spóźniona o niespełna 2 minuty, nadrabiając zaledwie 16 sekund nad grupą zasadniczą.

Wyniki 11. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Monbuey – Luintra (207,8 km):

  1 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team            4:52:38
  2 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                 00:28
  3 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  00:59
  4 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      01:24
  5 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       01:45
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         01:46
  7 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
  8 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     01:48
  9 Sergio Henao (Col) Team Sky                             01:50
 10 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 11 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country   01:52
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  02:02
 13 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 14 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 15 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 16 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 17 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 18 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 19 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 20 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 21 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 22 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 23 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 25 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 26 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 27 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         02:09
 28 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   02:10
 29 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     02:14
 30 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          02:23
 31 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     02:40
 32 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 33 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       02:43
 34 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 35 Benjamin King (USA) Dimension Data
 36 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 37 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 38 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 39 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 40 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque       03:00
 41 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 42 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   03:16
 43 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 44 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           03:19
 45 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    03:21
 46 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 47 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 48 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 49 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 50 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 51 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 52 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      03:52
 53 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 54 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 55 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 56 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      04:02
 57 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     04:05
 58 José Mendes (Por) Burgos BH                             04:23
 59 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               04:24
 60 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                         04:26
 61 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 62 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   04:51
 63 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     05:04
 64 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 66 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac        05:50
 67 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 68 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 69 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 70 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 71 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 72 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 73 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 74 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                       06:22
 75 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 76 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 77 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 78 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 79 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 81 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 82 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 83 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    06:28
 85 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 06:52
 86 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 87 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     08:16
 88 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 89 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     08:39
 90 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 91 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 92 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     08:43
 93 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       09:23
 94 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  09:50
 95 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 96 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 97 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                         10:56
 98 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                    12:20
 99 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
100 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          13:25
101 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      14:44
102 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
103 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                        14:51
104 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
105 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     16:57
106 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates               17:12
107 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
108 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                     17:29
109 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                         18:06
110 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
111 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
112 Loic Chetout (Fra) Cofidis
113 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
114 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                   21:03
115 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
116 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
117 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
118 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
119 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
120 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
121 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
122 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
123 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
124 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
125 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
126 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 22:03
127 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                   25:40
128 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        31:40
129 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
130 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
131 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
132 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
133 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
134 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
135 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
136 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
137 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
138 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
139 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
140 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
141 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
142 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
143 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
144 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
145 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
146 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
147 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
148 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
149 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
150 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
151 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
152 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
153 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
154 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
155 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
156 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
157 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
158 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
159 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
160 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
161 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
162 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
163 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
164 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
165 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
166 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
167 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
168 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
169 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
170 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                        31:54
DNF Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
DNF Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis

Punkty

  1 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 25 pkt
  2 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                    20
  3 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                     16
  4 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                         14
  5 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          12
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                            10
  7 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                            9
  8 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         8
  9 Sergio Henao (Col) Team Sky                                 7
 10 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                            6
 11 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count         5
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      4
 13 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                       3
 14 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                           2
 15 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                           1

Lotna premia - Castro Caldelas, 159.6 km

  1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          4 pkt
  2 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                              2
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                            1

Premie górskie

Mountain 1 (Cat. 3) Puerto del Padornelo, 37.7 km
  1 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                      3 pkt
  2 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                     2
  3 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                       1

Alto do Covelo, 101.5 km
  1 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac              3 pkt
  2 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                            2
  3 Sergio Henao (Col) Team Sky                                 1

Alto do Trives, 139 km
  1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          5 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac              3
  3 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                              1

Alto del Mirador de Cabezoas, 190 km
  1 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  3 pkt
  2 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                     2
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          1

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                      14:41:27
  2 Bahrain-Merida                                          01:42
  3 Team Sky                                                02:28
  4 Movistar Team                                           02:33
  5 LottoNl-Jumbo                                           03:14
  6 AG2R La Mondiale
  7 Dimension Data                                          03:55
  8 Euskadi Basque Country                                  03:59
  9 EF Education First-Drapac                               04:11
 10 Katusha-Alpecin                                         04:52
 11 Team Sunweb                                             05:38
 12 Astana Pro Team                                         06:36
 13 Mitchelton-Scott                                        06:53
 14 Cofidis                                                 06:57
 15 Lotto Soudal                                            08:05
 16 Burgos-BH                                               08:35
 17 Bora-Hansgrohe                                          09:02
 18 Caja Rural                                              09:09
 19 Trek-Segafredo                                          11:28
 20 Groupama-FDJ                                            14:25
 21 UAE Team Emirates                                       19:38
 22 Quick-Step Floors                                       26:24

Klasyfikacja generalna po 11. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   45:57:40
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:01
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      00:14
  4 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       00:17
  5 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    00:24
  6 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
  7 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                00:27
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          00:32
  9 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:43
 10 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      00:47
 11 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:15
 12 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         01:33
 13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       01:49
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       01:50
 15 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       02:10
 16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        02:20
 17 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          03:24
 18 Benjamin King (USA) Dimension Data                      03:42
 19 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        04:29
 20 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     05:27
 21 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        05:28
 22 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             05:45
 23 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                06:39
 24 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 08:07
 25 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      11:28
 26 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     11:35
 27 Sergio Henao (Col) Team Sky                             11:51
 28 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     12:02
 29 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              12:35
 30 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 12:56
 31 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     13:43
 32 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           13:56
 33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    14:08
 34 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      15:20
 35 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     15:29
 36 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     15:41
 37 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           15:53
 38 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     16:09
 39 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 40 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   18:43
 41 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   18:44
 42 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           23:47
 43 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              23:55
 44 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      24:37
 45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     24:40
 46 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            26:34
 47 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         26:42
 48 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      27:56
 49 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       28:43
 50 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           29:08
 51 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  29:35
 52 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            32:04
 53 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     33:15
 54 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         33:29
 55 Winner Anacona (Col) Movistar Team                      34:06
 56 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                  34:34
 57 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   35:45
 58 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       36:58
 59 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 37:34
 60 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      38:57
 61 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       39:11
 62 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    41:00
 63 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C     41:36
 64 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       42:30
 65 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      43:47
 66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  45:22
 67 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          46:02
 68 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              46:05
 69 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    46:50
 70 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   47:26
 71 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac        47:27
 72 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          47:35
 73 José Mendes (Por) Burgos BH                             48:05
 74 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     48:18
 75 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     48:26
 76 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      48:35
 77 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                         48:59
 78 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                       49:24
 79 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     50:18
 80 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     50:58
 81 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       51:55
 82 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         52:18
 83 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      54:28
 84 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     56:30
 85 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      59:12
 86 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       59:17
 87 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    01:02:14
 88 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      01:02:23
 89 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                   01:06:13
 90 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              01:06:26
 91 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                    01:07:30
 92 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                       01:07:32
 93 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                 01:09:29
 94 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                            01:09:55
 95 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      01:10:38
 96 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin              01:11:00
 97 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    01:11:57
 98 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country  01:13:10
 99 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates            01:14:42
100 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   01:16:34
101 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                  01:17:47
102 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates         01:18:08
103 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                    01:19:58
104 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                     01:21:24
105 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   01:23:51
106 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 01:23:52
107 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country      01:24:12
108 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                    01:25:36
109 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                 01:26:24
110 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors               01:26:25
111 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               01:26:37
112 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                01:27:41
113 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  01:27:45
114 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     01:27:51
115 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                  01:28:28
116 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                      01:29:26
117 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis               01:29:46
118 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                     01:29:47
119 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 01:29:49
120 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                  01:29:51
121 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                    01:29:52
122 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              01:31:07
123 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   01:32:15
124 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                   01:32:33
125 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              01:33:16
126 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                01:34:35
127 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                01:34:52
128 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    01:35:27
129 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH               01:35:53
130 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                01:37:09
131 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                         01:37:35
132 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                 01:37:51
133 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 01:38:16
134 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                      01:39:49
135 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural            01:41:27
136 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                01:44:42
137 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  01:44:48
138 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              01:46:32
139 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               01:47:00
140 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                     01:47:04
141 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                      01:47:07
142 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           01:48:08
143 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac  01:48:23
144 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      01:48:28
145 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 01:48:54
146 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                   01:49:09
147 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count  01:49:33
148 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                     01:49:42
149 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors               01:50:34
150 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                    01:51:48
151 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                01:52:45
152 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                 01:53:03
153 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:53:13
154 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country    01:53:41
155 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     01:53:50
156 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                01:54:34
157 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                01:57:15
158 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      01:57:50
159 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  01:57:57
160 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   02:00:46
161 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               02:03:17
162 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                   02:04:38
163 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             02:07:43
164 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                02:10:04
165 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      02:12:30
166 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         02:13:49
167 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        02:15:39
168 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                02:26:49
169 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  02:31:36
170 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                02:37:17

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     85 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           83
  3 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       66
  4 Benjamin King (USA) Dimension Data                         58
  5 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       56
  6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 53
  7 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       53
  8 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          50
  9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         44
 10 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          41
 11 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          38
 12 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          38
 13 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       37
 14 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    33
 15 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             32
 16 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   31
 17 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               30
 18 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                           28
 19 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                      26
 20 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         25

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     60 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                         33
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         30
  4 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             26
  5 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         10
  6 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      6
  8 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  6
  9 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                           6
 10 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
 11 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             4
 12 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                    4
 13 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                4
 14 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                          4
 15 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                          4
 16 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                         4
 17 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                            3
 18 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                          3
 19 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                      3
 20 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                             3

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     10 pkt
  2 Benjamin King (USA) Dimension Data                         24
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   35
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         37
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         45
  6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         47
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          47
  8 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          70
  9 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               82
 10 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 82
 11 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    85
 12 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                     92
 13 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                        95
 14 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           98
 15 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            100
 16 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                          103
 17 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                        105
 18 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                     111
 19 Sergio Henao (Col) Team Sky                               121
 20 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural                 135

Klasyfikacja drużynowa

  1 LottoNl-Jumbo                                       137:53:57
  2 Movistar Team                                           00:55
  3 Bahrain-Merida                                          06:14
  4 Astana Pro Team                                         07:30
  5 Dimension Data                                          07:44
  6 Team Sky                                                13:48
  7 Bora-Hansgrohe                                          17:11
  8 EF Education First-Drapac                               18:21
  9 AG2R La Mondiale                                        31:33
 10 Euskadi Basque Country                                  36:04
 11 Groupama-FDJ                                            41:15
 12 Mitchelton-Scott                                        41:36
 13 UAE Team Emirates                                       42:57
 14 BMC Racing Team                                         43:29
 15 Cofidis                                                 45:39
 16 Caja Rural                                              45:58
 17 Katusha-Alpecin                                         47:58
 18 Trek-Segafredo                                          59:04
 19 Team Sunweb                                             59:31
 20 Lotto Soudal                                         01:01:37
 21 Quick-Step Floors                                    01:15:47
 22 Burgos-BH                                            01:17:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

10 Comments

  1. Apollo

    5 września 2018, 18:11 o 18:11

    Ja tu jeszcze widzę Majkę w walce o koszulkę lidera ! 🙂

    • reko

      5 września 2018, 18:34 o 18:34

      optymista....nadchodzący górski tryptyk na pewno namiesza, ale nie na tyle.

    • Kilimandżaro

      5 września 2018, 19:03 o 19:03

      Gdyby Rafał miał czas Michała to tak. A bez gdybania do 10 Benneta strata ponad 4 min więc atak na przedostatnim podjeździe, pomoc teamu, i liczenie na brak ataków Aru, Keldermana i Pinot. Noi trzeba pojechać dobry IT i Majka może być max w top 10.

      • Wlada

        5 września 2018, 19:43 o 19:43

        Może widzę to , co chcę widzieć, ale wydaje mi się że Majka jest w formie. Najgłupsze było tylko ciągnięcie na 9 etapie i kolejne bezsensowne 2 minuty straty .Zamiast spokojnej jazdy i ew. pomocy Buchmannowi w końcówce.Z tak głupim teamem będzie ciężko, ale dobrze by było, aby chociaż powalczył.
        Co do Kwiatka, to jego deklaracja była bardzo budująca, oby tylko nie zabrakło sił, liczę jednak na to, że inteligentnie pojedzie, jak to on potrafi.

        • Fc

          5 września 2018, 20:33 o 20:33

          Poprostu brak słów co do strategii bory wiadomo było że to nie etap Majkę ...kwiato inteligentnie zobaczymy czy starczy sił....

  2. Eder

    6 września 2018, 05:02 o 05:02

    Ale wy jestescie naiwni, to juz powolny koniec Majki, gasnie jak gasneli vdBroeck czy Gesink, nie kazdy jezdzi rowno do 35 lat

    • Apollo

      6 września 2018, 06:09 o 06:09

      Zapomniałeś o Valverde ! 🙂

      • reko

        6 września 2018, 17:44 o 17:44

        czytajmy ze zrozumieniem....dlatego napisał "nie każdy". Ja również zaczynam się bać, że pozostanie w Bora może się dla niego źle skończyć. Co prawda w przypadku Gesinka trzeba uwzględnić jego problemy z sercem (długo leczona arytmia, ablacje) i być może fakt, że w obawie o zdrowie nie jeździ zbyt długo w strefach, w których mógłby jeździć.

  3. Apollo

    6 września 2018, 08:49 o 08:49

    A co o naszych ocenach i opiniach sądzi super "znafca" kolarstwa użytkownik "vip" ? 😉

  4. maerkx

    6 września 2018, 15:52 o 15:52

    Profile Vuelty wyglądają na papierze ciekawie. Niestety brak zainteresowania do gonienia ucieczek przez grupy faworytów powoduje, że ta Vuelta jest nudna. Ciągle walka uciekinierów o etapy. Dzis juz piaty taki etap jest.
    Swoją drogą ciekawe jaki jest rekord wygranych etapów po ucieczkach w wielkich turach.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: