Tour of Britain 2018: etap 4. Moc jest przy Andre Greipelu

Andre Greipel

Andre Greipel (Lotto Soudal) zwyciężył w angielskim Leamington na zakończenie czwartego dnia wyścigu Tour of Britain.

Niemiecki sprinter na finiszowych metrach pokonał Sache Modolo (EF-Drapac). Prowadzenie w wyścigu utrzymał Nowozelandczyk Patrick Bevin (BMC Racing), który wywalczył trzecią pozycję.

Trasa prowadząca do uzdrowiska w hrabstwie Warwickshire nie była wymagająca, wyłączając z tego trzy podjazdy usytuowane w środkowej części etapu.

W ucieczce dnia zameldowali się mniej rozpoznawalni kolarze: Alex Paton (Canyon-Eisberg), Matthew Holmes (Madison-Genesis), Nicholas Dlamini (Dimension Data), Hayden McCormick (One Pro Cycling), Paul Ourselin (Direct Énergie) i Tom Moses (JLT-Condor). Szóstka została odpuszczona na 2 minuty.

Za ostatnią górską premią, Burton Dassett (152 km; 1,4 km; 5,8%), różnica zmalała do 1:15, a cała akcja została zakończona niespełna 4 kilometry przed finiszem.

Ostatnie metry należały do Graipela. Doświadczony sprinter wcześnie rozpoczął swój sprint, nie dając sobie odebrać zwycięstwa siedzącemu mu na kole Modolo.

Wyniki 4. etapu OVO Energy Tour of Britain 2018 (2.HC), Nuneaton - Royal Leamington Spa (183,5 km):

  1 André Greipel (Bel) Lotto Soudal                     4:22:04
  2 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
  3 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
  4 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
  5 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  6 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling
  7 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
  8 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
  9 Andrew Tennant (GBr) Canyon-Eisberg
 10 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins
 11 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 12 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
 13 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 14 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 15 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 16 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 17 Mark Downey (Irl) Team Wiggins
 18 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 19 Wout Poels (Ned) Team Sky
 20 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 21 Connor Swift (GBr) Madison Genesis
 22 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 23 Mads W?rtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 24 Ryan Christensen (NZl) Canyon-Eisberg
 25 Max Stedman (GBr) Canyon-Eisberg
 26 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 27 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 28 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 29 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 30 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
 31 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 32 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 33 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 34 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 35 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 36 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 37 Rory Townsend (GBr) Canyon-Eisberg
 38 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 39 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 40 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 41 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 42 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 43 Dmitry Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 44 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 45 Stefan Kung SWI BMC Racing Team
 46 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 47 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 48 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
 49 Ben Swift (GBr) Great Britain
 50 Tom Pidcock (GBr) Team Wiggins
 51 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 52 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 53 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 54 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
 55 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 56 George Pym (GBr) Madison Genesis
 57 Jasper De Buyst (Ger) Lotto Soudal
 58 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 59 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 60 Jonathan Mould (GBr) JLT Condor
 61 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 62 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 63 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
 64 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 65 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 66 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 67 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott
 68 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins
 69 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 70 Fred Wright (GBr) Great Britain
 71 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 72 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 73 Joe Nally (GBr) Great Britain
 74 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling
 75 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 76 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 77 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 78 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 79 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 80 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 81 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 82 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 83 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 84 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 85 Stephen Williams (GBr) Great Britain
 86 Richard Handley (GBr) Madison Genesis
 87 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 88 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
 89 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 90 Thomas Stewart (GBr) JLT Condor
 91 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         00:22
 92 Matthew Bostock (GBr) Great Britain                    00:32
 93 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 94 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                 00:38
 95 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            00:44
 96 Chris Froome (GBr) Team Sky
 97 James Fouché (NZL) Team Wiggins
 98 Dexter Gardias (GBr) Canyon-Eisberg
 99 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
100 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
101 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
102 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
103 Alex Paton (GBr) Canyon-Eisberg
104 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                    00:57
105 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       01:03
106 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis                  01:07
107 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
108 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     01:30
109 José Neves Fernandes (Por) EF Education First-Drap     01:33
110 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
111 Ethan Hayter (GBr) Great Britain
112 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                          03:14
113 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
114 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    03:50
115 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                 15:25:11
  2 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   00:04
  3 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:06
  4 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                    00:16
  5 Wout Poels (Ned) Team Sky
  6 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
  7 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
  8 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
  9 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:23
 10 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      00:26
 11 Mads W?rtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               00:50
 12 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 13 Dmitry Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 14 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   00:53
 15 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 16 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 17 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 18 Max Stedman (GBr) Canyon-Eisberg
 19 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 20 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 21 Tom Pidcock (GBr) Team Wiggins
 22 Ethan Hayter (GBr) Great Britain
 23 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 24 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 25 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  00:55
 26 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               01:12
 27 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          01:28
 28 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    01:44
 29 Connor Swift (GBr) Madison Genesis                     01:46
 30 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    02:53
 31 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:59
 32 Stephen Williams (GBr) Great Britain
 33 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           03:30
 34 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling                    03:32
 35 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 03:36
 36 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 37 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
 38 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     03:42
 39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 40 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott
 41 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                   03:43
 42 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         03:52
 43 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                       04:16
 44 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            04:27
 45 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 46 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 47 Ryan Christensen (NZl) Canyon-Eisberg                  04:38
 48 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins                    04:59
 49 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 50 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 51 Stefan Kung SWI BMC Racing Team
 52 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 53 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 54 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                 05:03
 55 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         05:21
 56 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       05:30
 57 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               06:31
 58 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      06:34
 59 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       06:35
 60 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 61 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 62 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 63 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 64 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 65 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       07:31
 66 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 08:47
 67 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       08:54
 68 Ben Swift (GBr) Great Britain                          09:12
 69 Fred Wright (GBr) Great Britain
 70 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
 71 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     09:39
 72 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            10:01
 73 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  10:30
 74 Mark Downey (Irl) Team Wiggins                         11:32
 75 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     11:56
 76 Alistair Slater (GBr) JLT Condor                       12:14
 77 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       12:16
 78 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 79 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     13:44
 80 James Fouché (NZL) Team Wiggins                        13:51
 81 Richard Handley (GBr) Madison Genesis                  13:57
 82 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                    14:54
 83 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins                     14:58
 84 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        15:07
 85 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 86 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      16:14
 87 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       16:57
 88 Matthew Bostock (GBr) Great Britain                    17:28
 89 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     17:33
 90 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
 91 Jonathan Mould (GBr) JLT Condor                        17:41
 92 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      17:44
 93 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 94 Andrew Tennant (GBr) Canyon-Eisberg
 95 Joe Nally (GBr) Great Britain
 96 Thomas Stewart (GBr) JLT Condor
 97 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      18:14
 98 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                   18:22
 99 Chris Froome (GBr) Team Sky                            18:28
100 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      19:55
101 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      20:10
102 George Pym (GBr) Madison Genesis
103 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         20:54
104 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     21:16
105 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling               21:19
106 José Neves Fernandes (Por) EF Education First-Drap     21:42
107 Alex Paton (GBr) Canyon-Eisberg                        22:19
108 Dexter Gardias (GBr) Canyon-Eisberg                    22:23
109 Rory Townsend (GBr) Canyon-Eisberg                     22:27
110 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                          23:08
111 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis                  23:38
112 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    28:16
113 Graham Briggs (GBr) JLT Condor                         28:31
114 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      29:42
115 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   33:55

4 Comments

  1. Mar

    5 września 2018, 20:47 o 20:47

    Pytanie jedno mam czy pierwszy zawodnik i zawodnik "57" na czwartym etapie to ten sam czy brat blizniak?

    • Anderis

      5 września 2018, 23:31 o 23:31

      Wydaje mi się, że nie, bo bracia bliźniacy zazwyczaj mają nadawane różne imiona.

    • Xedron

      6 września 2018, 07:08 o 07:08

      57 miejsce zajął Jasper De Buyst, który w Lotto Soudal odpowiada za finisz, gdy Andre nie da rady jak na 3 etapie.

  2. Eder

    5 września 2018, 23:17 o 23:17

    Czemu Gaviria i Ewan tak słąbo?

%d bloggers like this: