Mark Cavendish i Tom Pidcock w Team Sky?

Mark Cavendish

Dwa pokolenia angielskich kolarzy, 33-letni Mark Cavendish i o czternaście lat młodszy Tom Pidcock, w przyszłym sezonie mogą się spotkać w Team Sky.

Cavendish nadal pozostaje bez kontraktu na przyszły sezon. Jego obecny zespół Dimension Data gotowy jest zatrzymać sprintera, ale pod warunkiem jego zgody na zmniejszenie pensji aż o 40 procent.

Mistrz świata z 2011 roku sponsora z południa Afryki reprezentuje trzeci sezon. Pierwszy rok współpracy był niezwykle owocny, zapisany dziesięcioma zwycięstwami, w tym czterema na Tour de France. Ostatnie dwa sezony to już zapaść. Cavendish trapiony przez kontuzje i wirusa Epsteina-Barra tylko na wyścigu w Abu Zabi potrafił wczesną wiosną zdobyć po jednym etapie.

Team Sky, dla którego "Cav" startował w 2012 roku, byłby gotów wyciągnąć pomocną dłoń, jednak to nie jest idealne rozwiązanie. Cavendishowi trudno byłoby się odnaleźć w drużynie traktującej sprinterów po macoszemu i pozostawać bez żadnej gwarancji powrotu na Tour de France.

W innym położeniu jest Tom Pidcock. 19-latek, łączący szosę z przełajami, dość nagle rozstał się z ekipą Sven Nysa Telenet Fidea, by w nowym sezonie przełajowym reprezentować zespół pod nazwą TP Racing.

Wygląda na to, że jest to tylko stan przejściowy. Przy okazji prezentacji swojego zespołu Nys zdradził, że nie miał argumentów do zatrzymania mistrza świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas, gdyż ten dogadał się z Team Sky.

Nie mogliśmy mu zaoferować tego, co zaoferowało mu Sky. Po względem finansowym Tom robi ogromny krok na przód. Chcieliśmy go zatrzymać, ale jego sprawy nagle nabrały przyspieszenia. Możliwe, że ma to związek z tym, że Sky nie pozyskał Remco Evenepoela. Podejrzewam, że wówczas zrobili wszystko by złapać Pidcocka i przedstawili mu konkretną propozycję. Ale to tylko moje osobiste przypuszczenia. Chciałbym, aby nasza współpraca rozciągnęła się na jeszcze jeden sezon, z drugiej strony, to Pidcock był zbyt ambitny jak na nasz zespół

 - powiedział Nys.

Pidcock, który na szosie reprezentuje Team Wiggin, obecnie jedzie w Tour of Britain, zajmując 20. pozycję po trzech etapach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: