Ben King nagrodzony nowym kontraktem

Świetny występ Bena Kinga (Dimension Data) w Vuelta a Espana nie odbył się bez nagrody. Amerykanin podpisał nowy roczny kontrakt z afrykańskim zespołem.

29-latek tak naprawdę dopiero teraz wypływa na szerokie wody kolarstwa. King w Hiszpanii wygrał dwa etapy z metą na podjeździe, odpowiednio na Puerto de Alfacar i La Covatilla. Nie jest on najlepszym góralem, ale mimo to potrafił przechytrzyć bardziej utytułowanych i faworyzowanych rywali.

Za nim dopiero dziewięć etapów i na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, być może powalczy o kolejny etap lub o koszulkę najlepszego górala. Tak czy inaczej, ten wyścig dał mu co najmniej rok jazdy na najwyższym poziomie, a może się również okazać punktem zwrotnym w karierze.

Kontrakt z Dimension Data przedłużyli także Edvald Boasson Hagen i Reinardt Janse van Rensburg. Nieznana jest przyszłość Marka Cavendisha, który ten sezon może zaliczyć do straconych. Ponadto w przyszłym roku barwy ekipy będą reprezentować: Michael Valgren (Astana), Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), Lars Ytting Bak (Lotto Soudal), Danilo Wyss (BMC Racing) i Rasmus Tiller (Joker-Icopal).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: