Brussels Cycling Classic 2018. Pascal Ackermann najlepszy

Pascal Ackermann

Mistrz Niemiec Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) zwyciężył w 98. klasyku ze startem i metą w Brukseli.

24-latek, wschodząca gwiazda sprintu, na ostatnich metrach pokonał Belga Jaspera Stuyvena (Trek-Segafredo) oraz Francuza Thomasa Boudata (Direct Energie).

Dziesiątą lokatę dla polskiego zespołu CCC Sprandi Polkowice wywalczył Niemiec Jonas Koch.

Ackermann wygrał po raz siódmy w tym sezonie - wcześniej na koncie zapisał etap Tour de Romandie i Criterium du Dauphine, dwa odcinki Tour de Pologne, mistrzostwo Niemiec, a także Prudential RideLondon-Surrey Classic.

Wyniki Brussels Cycling Classic 2018 (1.HC), Bruksela – Bruksela (201,4 km):

  1 Pascal Ackermann (Ger) Bora - Hansgrohe                              4:35:12
  2 Jasper Stuyven (Bel) Trek - Segafredo
  3 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                                     00:01
  4 Florian Senechal (Fra) Quick - Step Floors
  5 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo - Vini Fantini
  6 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club
  7 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
  8 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
  9 Timothy Dupont (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 10 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 11 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 12 Clement Russo (Fra) Team Fortuneo - Samsic
 13 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 14 Alexander Kristoff (Nor) AEe Team Emirates
 15 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 16 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems - Crelan
 17 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 18 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 19 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems - Crelan
 20 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 21 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 22 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 23 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
 24 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 25 John Degenkolb (Ger) Trek - Segafredo
 26 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy                            00:08
 27 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 28 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb
 29 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Robbert De Greef (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 31 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 32 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 33 Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 34 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 35 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team                              00:11
 36 Ryan Mullen (Irl) Trek - Segafredo                                     00:13
 37 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 38 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 39 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates
 40 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 41 Yves Lampaert (Bel) Quick - Step Floors                                00:15
 42 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 43 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 44 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 45 Sebastian Schönberger (Aut) Wilier Triestina - Selle Italia            00:19
 46 Cedric Raymackers (Bel) Cibel - Cebon
 47 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy                            00:22
 48 Gianni Marchand (Bel) Cibel - Cebon                                    00:27
 49 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
 50 Lennert Teugels (Bel) Cibel - Cebon
 51 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Cycling Club
 52 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 53 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Cycling Club
 54 Mikkel Frolich Honoré (Den) Team Waoo
 55 Peter Kennaugh (GBr) Bora - Hansgrohe
 56 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 57 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 58 Rüdiger Selig (Ger) Bora - Hansgrohe
 59 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 60 Barnabás Peák (Hun) Quick - Step Floors
 61 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 62 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
 63 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 64 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems - Crelan
 65 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 66 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 67 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis
 68 Juraj Sagan (Svk) Bora - Hansgrohe
 69 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix - Hemus
 70 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 71 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama - FDJ
 72 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 73 Leonardo Bonifazio (Ita) Nippo - Vini Fantini
 74 Jimmy Janssens (Bel) Cibel - Cebon
 75 Arnaud Demare (Fra) Groupama - FDJ
 76 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 77 William Bonnet (Fra) Groupama - FDJ                                    00:36
 78 Olivier Le Gac (Fra) Groupama - FDJ
 79 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
 80 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Cycling Club
 81 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
 82 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 83 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Samsic
 84 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems - Crelan
 85 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Loteri                     00:39
 86 Wouter Wippert (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 87 Andreas Schillinger (Ger) Bora - Hansgrohe
 88 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 89 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                                     00:48
 90 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 91 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama - FDJ
 92 Simone Ponzi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 93 Ivan Santaromita (Ita) Nippo - Vini Fantini
 94 Fabio Jakobsen (Ned) Quick - Step Floors
 95 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 96 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 97 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 98 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 99 Gregory Rast (Swi) Trek - Segafredo
100 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                                    01:24
101 Davide Martinelli (Ita) Quick - Step Floors                            01:30
102 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Samsic
103 Lars Bak Ytting (Den) Lotto Soudal                                     02:00
104 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems - Crelan
105 Dennis Coenen (Bel) Cibel - Cebon
106 Michiel Dieleman (Bel) Cibel - Cebon
107 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis
108 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                                  03:17
109 Leon Heinschke (Ger) Development Team Sunweb                           03:19
110 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy
111 Rémi Cavagna (Fra) Quick - Step Floors
112 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama - FDJ
113 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                                     04:35
114 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
115 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
116 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
117 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
118 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama - FDJ
119 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Ceramicspeed                         05:20
120 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                                  05:30
121 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
122 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Fortuneo - Samsic
123 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
124 Boy Van Poppel (Ned) Trek - Segafredo
125 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
126 Joan Bou Company (Spa) Nippo - Vini Fantini
127 Itamar Einhorn (Isr) Israel Cycling Academy
128 Felix Gall (Aut) Development Team Sunweb
129 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: