Wout van Aert buntuje się

Wout van Aert

Trzykrotny mistrz świata w kolarstwie przełajowym Wout van Aert postawił sprawę jasno, nie ma zamiaru reprezentować grupy Roompot Crelan, która po połączeniu Veranda's Willems-Crelan z Roompot-Nederlandse Loterij powstanie w przyszłym sezonie.

Belgijski kolarz jest zły w związku z tym zamieszaniem. Jego obecny zespół prowadził negocjacje na temat fuzji z Aqua Blue Sport, wystawił jednak irlandzką formację do wiatru, pośrednio doprowadzając do jej upadku. Wybrał związek z Roompot, o czym van Aert dowiedział się "pięć minut" przed podaniem informacji do mediów, a o rozmowach z Aqua Blue Sport w ogóle nie był informowany.

Czara goryczy przelała się. Trudno uwierzyć, że pracownik może tak być traktowany w XXI wieku. Cierpliwość ma swoje limity, a te właśnie zostały przekroczone

 - powiedział 23-letni zawodnik w "Het Laatste Nieuws".

Van Aert wyjaśnił, że nie ma nic przeciwko Roompot, ale wraz z fuzją będzie musiał się pogodzić z odejściem kilku jego zaufanych osób.

Mam już tego dość. Tak, chciałem wypełnić obowiązujący do końca 2019 roku kontrakt, jednak teraz zmieniłem zdanie

 - zaznaczył.

Belg na 2020 rok ma już podpisaną umowę z LottoNL-Jumbo. Wygląda na to, że jest zdecydowany dołączyć do holenderskiej ekipy WorldTour już w przyszłym sezonie, zwłaszcza, że zostanie tam przyjęty z otwartymi rękoma.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. Apollo

  31 sierpnia 2018, 16:41 o 16:41

  Do CCC go wkomponować na nastepny sezon !!!

  • Chińczyk

   31 sierpnia 2018, 17:47 o 17:47

   Jest umówiony z Lotto-Jumbo więc się nie wkomponuje.

   • Apollo

    1 września 2018, 00:01 o 00:01

    Ale od 2020 !

 2. Abc

  1 września 2018, 09:50 o 09:50

  Bredzisz Apollo.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: