Boels Ladies Tour 2018: etap 4. Amalie Dideriksen po raz drugi

Amalie Dideriksen (Boels Dolmans) wygrała czwarty odcinek holenderskiego wyścigu Boels Ladies Tour, po raz drugi z rzędu najlepsza okazując się w sprinterskiej rozgrywce.

Dunka pokonała na ostatnich metrach Holenderki Lucindę Brand (Team Sunweb) oraz Lorenę Wiebes (Parkhotel Valkenburg).

W klasyfikacji generalnej na czele nadal zwyciężczyni dwóch pierwszych etapów - Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott). 35-latka na dwa odcinki przed końcem wyprzedza o 22 sekundy Brand i o 29 sekund Eugenię Bujak (BTC City Ljubljana).

Wyniki 4. etapu Boels Ladies Tour 2018 (2.WWT), Stramproy - Weert (124,3 km):

1 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam                   3:28:04
2 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                                                    
3 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg                                                 
4 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling                                               
5 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies                                                  
6 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling                                               
7 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                                                   
8 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM                            00:02
9 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport                                         
10 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team                                                
11 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini                                                   
12 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                                                  
13 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                                                  
14 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women                                             
15 Anouska Koster (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                         
16 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women                                       
17 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM                                                          
18 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                                                 
19 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                        
20 Karlijn Swinkels (Ned) Ale Cipollini                                                    
21 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women                                                
22 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                   
23 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                                                  
24 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                  
25 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                 
26 Lily Williams (USA) Reprezentacja USA                                                       
27 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana                                                  
28 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling                                                    
29 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                
30 Yara Kastelijn (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                         
31 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                                                       
32 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling                                             
33 Danique Braam (Ned) Reprezentacja Holandii                                                         
34 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                                                 
35 Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam                                    
36 Leah Thomas (USA) Reprezentacja USA                                                         
37 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                                                
38 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam                                             
39 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                        
40 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana                                           
41 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products-Birk Sport                                        
42 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam                                           
43 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                                                    
44 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                                              
45 Elena Pirrone (Ita) Astana Women's Team                                                 
46 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                                                
47 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam                                          
48 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women                                              
49 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling                                                   
50 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5                                                       
51 Tayler Wiles (USA) Reprezentacja USA                                                        
52 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products-Birk Sport                                        
53 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling                                     
54 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg                                                
55 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg                                              
56 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                              
57 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing                                                     
58 Rotem Gafinovitz (Isr) Waowdeals Pro Cycling Team                                       
59 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                                                         
60 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                                                       
61 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies                                             
62 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling                                                   
63 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb Women                                              
64 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini                                                      
65 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM                                                      
66 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM                                                          
67 Marjolein van 'T Geloof (Ned) Lotto Soudal Ladies                    00:48
68 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women                            00:50
69 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg                          00:52
70 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg                             01:06
71 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                               02:03
72 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                                                   
73 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing                                                  
74 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team                       02:10
75 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                                                   
76 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing                                                 
77 Julie Solvang (Nor) Hitec Products-Birk Sport                                           
78 Rixt Meijer (Ned) Reprezentacja Holandii                                                           
79 Heidi Franz (USA) Reprezentacja USA                                  02:12
80 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                                                         
81 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling                                                  
82 Loes Adegeest (Ned) Reprezentacja Holandii                                                         
83 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                    
84 Margot Clyne (USA) Reprezentacja USA                                 04:37
85 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                              
86 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women                   9:59:44
2 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                                 00:22
3 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                                00:29
4 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                                00:30
5 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                                00:31
6 Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam                  00:33
7 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam                           00:34
8 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                               00:35
9 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women                            00:37
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women                             00:40
11 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                        
12 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                              00:41
13 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam                       00:42
14 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies                              00:43
15 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                     00:44
16 Tayler Wiles (USA) Reprezentacja USA                                                        
17 Leah Thomas (USA) Reprezentacja USA                                  00:47
18 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM                           00:48
19 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM                                       00:50
20 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana                        00:51
21 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana                               00:54
22 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini                                                      
23 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                                                  
24 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                00:55
25 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                                                
26 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                           00:57
27 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope              00:58
28 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling                           01:00
29 Elena Pirrone (Ita) Astana Women's Team                              01:38
30 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam                        02:23
31 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women's Team                             02:47
32 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                                      03:14
33 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5                                    03:32
34 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg                                                
35 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing                                  03:33
36 Anouska Koster (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                      03:38
37 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM                                       03:49
38 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                                                    
39 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products-Birk Sport                     03:50
40 Lily Williams (USA) Reprezentacja USA                                03:52
41 Yara Kastelijn (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                      03:54
42 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg                           03:55
43 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                             03:57
44 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg                             03:58
45 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies                          03:59
46 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling                                                    
47 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope               04:00
48 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM                                   04:02
49 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope             05:15
50 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam                    06:14
51 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling                               06:21
52 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling                                06:26
53 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling                  06:33
54 Rotem Gafinovitz (Isr) Waowdeals Pro Cycling Team                    06:42
55 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                                                       
56 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini                                06:43
57 Danique Braam (Ned) Reprezentacja Holandii                           06:44
58 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling                          06:49
59 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope           06:51
60 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                                      06:53
61 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                                                       
62 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                 07:18
63 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling                           07:23
64 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg                             07:56
65 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing                               08:33
66 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                                08:36
67 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing                              08:49
68 Loes Adegeest (Ned) Reprezentacja Holandii                           08:53
69 Julie Solvang (Nor) Hitec Products-Birk Sport                        08:55
70 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team                       09:01
71 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women                          09:05
72 Karlijn Swinkels (Ned) Ale Cipollini                                 09:21
73 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                               09:38
74 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women                            10:00
75 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                                                   
76 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope             11:16
77 Rixt Meijer (Ned) Reprezentacja Holandii                             11:37
78 Heidi Franz (USA) Reprezentacja USA                                  11:41
79 Marjolein van 'T Geloof (Ned) Lotto Soudal Ladies                    12:35
80 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport                     14:40
81 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products-Birk Sport                     14:44
82 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women                        15:12
83 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg                          17:28
84 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb Women                           20:46
85 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling                                20:56
86 Margot Clyne (USA) Reprezentacja USA                                 29:11

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: