Katusha-Alpecin sięga po Battaglina, Kluge w Lotto Soudal, Molard zostaje w FDJ

Trzykrotny zwycięzca etapowy Giro d'Italia - Enrico Battaglin - w przyszłym roku zamieni koszulkę LottoNL - Jumbo na trykot Katusha-Alpecin.

Battaglin przeniósł się do LottoNL - Jumbo z Bardiani-CSF. Podczas trzech lat spędzonych w LottoNL - Jumbo zasmakował ścigania w wyścigach WorldTour, ale częściej w roli pomocnika niż lidera. Co prawda w tym roku wygrał etap Giro d'Italia, ale to jedyne zwycięstwo jakie odniósł w holenderskiej ekipie, w której najczęściej pracował na rzecz kolegów walczących w klasyfikacji generalnej Wielkich Tourów. 

28-latek w Katusha-Alpecin może liczyć na nowe otwarcie. Z pewnością będzie chciał spróbować swoich sił w ardeńskich klasykach i jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku, to przystąpi do nich w roli chronionego zawodnika. Z ekipą zarejestrowaną w Szwajcarii Włoch podpisał dwuletni kontrakt. 

Giro d'Italia 2018. Powrót Enrico Battaglina

Caleb Ewan ściągnął do Lotto Soudal swojego dobrego kolegę z Mitchelton-Scott - Rogera Kluge. Niemiec spędził w australijskiej ekipie dwa lata, ale to wystarczyło, aby jego pracę docenił lider zespołu, któremu pomaga w sprinterskich końcówkach. 

32-letni zawodnik kiedyś był typem uciekiniera, a karierę na szosie łączył i do dziś sporadycznie łączy z torem. Na welodromach zdobył srebro olimpijskie w wyścigu punktowym (2008), czy mistrzostwo świata w madisonie (2018) i wicemistrzostwo w omnium (2016). Publiczności śledzącej wyścigi szosowe jest znany ze zwycięstwa etapowego na trasie Giro d'Italia (2016). W Lotto Soudal jego głównym zadaniem będzie opiekowanie się Calebem Ewanem na ostatnich metrach płaskich etapów. 

Rudy Molard, po tym jak zdobył koszulkę lidera na Vuelta a Espana, ogłosił, że podpisał nowy, dwuletni kontrakt z Groupama-FDJ. Warto dodać, że Francuz solidnie sobie na niego w tym sezonie zapracował wygrywając etap Paryż-Nicea oraz zajmując 3. miejsce w Tour La Provance i Tour du Haut Var.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: