Brandle w Isreal Cycling Academy, Bonifazio w Direct Energie, Fortin w Cofidise

Matthias Brandle

Matthias Brandle po dwóch latach opuszcza Trek-Segafredo i w kolejnym sezonie będzie zawodnikiem prokontynentalnego Israel Cycling Academy.

Kariera Austriaka nabrała tempa wraz z transferem do IAM Cycling. Od tego momentu Brandle zaczął specjalizować się w jeździe indywidualnej na czas. Można powiedzieć, że przez pewien czas należał do światowego topu, ale nigdy nie potwierdził tego sukcesem w prestiżowym wyścigu. Na swoim koncie zgromadził 11 zwycięstw. Cztery z nich to tytuły mistrza Austrii - trzy w jeździe indywidualnej na czas i jeden ze startu wspólnego. Ponadto wygrał dwa etapy Tour of Britain i Tour of Belgium oraz jeden Tour of Oman.

Ostatnio Brandle nie osiąga już tak dobrych wyników, dlatego Trek-Segafredo nie zdecydował się na przedłużenie umowy. W nowym zespole będzie jednym z liderów, a jego transfer ma przybliżyć zespół do "dzikiej karty" na Tour de France.

Bahrain-Merida na Direct Energie zamienił Niccolo Bonifazio. Największym osiągnięciem włoskiego sprintera jest zwycięstwo etapowe w Tour de Pologne, ale z pewnością nie jest to szczyt jego możliwości. W tym roku Bonifazio  trzy razy meldował się na 3. miejscu na etapie Giro d'Italia, a to oznacza, że ma jeszcze spore rezerwy i może pójść naprzód.

W  Direct Energie będzie jednym z liderów na płaskie końcówki, co może mu pomóc zbudować pewność siebie. Ekipa poczyniła solidne wzmocnienia i dzięki finansowemu wsparciu, które ma zapewnić potentat naftowy - Total - może powalczyć o licencję WorldTour.

Znany kibicom z polskich szos Filippo Fortin (Felbermayr - Simplon Wels) spełnił swoje marzenie i po czterech latach wraca na poziom prokontynentalny. Włoch od nowego sezonu będzie zawodnikiem Cofidisu. Fortin w tym sezonie odniósł sześć zwycięstw: GP Adria Mobil, etap Rhône-Alpes Isère Tour, etap Fleche du Sud, etap Szlakiem Walk Majora Hubala, etap  Oberösterreichrundfahrt i etap Czech Cycling Tour.

W Cofidise jest skazany na rolę pomocnika Christophe'a Laporte'a, przy tym do odejścia szykuje się na Nacer Bouhanni, a to stwarzy szansę na pojawienie się nowego lidera w Cofidise, którym może zostać Fortin.

Po kolejnego utalentowanego Kolumbijczyk sięgnął Gianni Savio. Po tym jak ogłoszono odejście Ivana Sosy, do Androni Giocattoli dołączy Daniel Muñoz. 21-latek nie osiągnął jeszcze żadnych większych sukcesów. W tym roku zameldował się na 2. miejscu na jednym z etapów młodzieżowego Giro d' Italia, czyli drzemie w nim duży potencjał. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: