MŚ Innsbruck 2018. Niewiadoma i Jasińska w szerokim składzie kadry Polski

Między innymi Katarzyna Niewiadoma i Małgorzata Jasińska znalazły się w szerokim składzie kobiecej reprezentacji Polski na szosowe mistrzostwa świata, które za niespełna miesiąc odbędą się w Austrii.

Polski Związek Kolarski przedstawił dziś szeroki skład zawodniczek, spośród których wyłoniona zostanie kadra na zbliżające się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Podobnie jak w przypadku męskiej elity, także kobiety wystartują w Innsbrucku w 6-osobowym składzie. O jego ostatecznej kompozycji zadecyduje selekcjoner Mariusz Mazur.

Na liście znalazły się nazwiska dwunastu zawodniczek, pośród których obecna jest Katarzyna Niewiadoma (Canyon - SRAM). Nie jest żadną tajemnicą, że ma ona pełnić rolę liderki polskiego zespołu podczas wyścigu wspólnego kobiet o mistrzostwo świata. Mocnym wsparciem dla niej powinna być Małgorzata Jasińska (Movistar Team), która ma znakomity sezon. Spośród "zagranicznych" zawodniczek, do szerokiego składu trafiły także Katarzyna Pawłowska (Team Virtu), Anna Plichta (Boels Dolmans) oraz Agnieszka Skalniak (Experza-Footlix).

Blisko połowę szerokiego składu stanowią kolarki dominującego na polskim podwórku zespołu MAT Atom Dweloper: Monika Brzeźna, Marta Lach, Aurela Nerlo, Karolina Sowa oraz Katarzyna Wilkos. Dwunastkę zamykają dawne koleżanki ze szlaków MTB: Magladena Sadłecka, która niedawno dołączyła do TKK Pacific Nestle Fitness, oraz nasza topowa zawodniczka XC, Maja Włoszczowska (Kross Racing Team).

O szerokim składzie elity mężczyzn informowaliśmy już wczoraj. Polski Związek Kolarski nie podał póki co szerokiego składu kategorii mężczyzn do lat 23 ani kategorii juniorskich.

Mistrzostwa świata w Innsbrucku rozegrane zostaną w dniach 22-30 września. Wyścigi ze startu wspólnego poprowadzą górską trasą, na której o medale walczyć powinni najlepsi górale i najlepsze góralki peletonu.

Trasy mistrzostw świata w kolarstwie szosowym - Innsbruck 2018

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: