Fuzja Veranda's Willems oraz Roompot-Nederlandse Loterij?

Wout van Aert

Niewykluczone, że belgijska ekipa Veranda's Willems połączy się z sąsiadem zza miedzy – holenderskim Roompot-Nederlandse Loterij.

Niedawno mówiło się jeszcze o możliwej fuzji drużyny Wouta van Aerta z teamem Aqua Blue Sport, ten jednak zostanie rozwiązany. Po tym, jak Irlandczycy w tym sezonie nie otrzymali "dzikiej karty" na żaden z grandtourowych wyścigów, a samowystarczalny model finansowania nie był w stanie utrzymać zespołu, kierownictwo zdecydowało o dość gwałtownym zaprzestaniu działalności.

Gazeta "Het Laatste Nieuws" donosi, że pro-kontynentalna ekipa Veranda's Willems oraz Roompot-Nederlandse Loterij doszły do porozumienia i niedługo ma zostać podpisana oficjalna umowa. Jak na razie żadna ze stron nie chce potwierdzić tej informacji. Van Aert, który w sezonie 2019 łączony jest z LottoNL-Jumbo, na Twitterze dał wyraz swojego zaskoczenia i poniekąd rozżalenia brakiem informacji.

Komunikacja to podstawa wszelkiej współpracy. Zadaje mi się pytania, o których nic nie wiem. Oczekuje się ode mnie wyników, ale jak je mam w przyszłym roku osiągnąć, jeśli rzeczy się mają tak, jak się aktualnie mają?

– pyta 24-letni przełajowiec, trzeci zawodnik tegorocznych mistrzostw Europy oraz zwycięzca PostNord Danmark Rundt.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: