Daniel Navarro w Katusha-Alpecin, Movistar przedłuża kontrakty

Po sześciu sezonach jazdy w barwach Cofidisu Daniel Navarro zdecydował się na powrót do WorldTouru. Doświadczony Hiszpan od nowego roku będzie zawodnikiem Katusha-Alpecin.

Wcześniej Navarro reprezentował barwy Astany i Saxo-Banku, gdzie był pomocnikiem w górskim terenie. Po transferze do Cofidisu zyskał dużo swobody i mógł w większych wyścigach walczyć na własnego konto. Jego największy sukces to zwycięstwo etapowe na trasie hiszpańskiej Vuelty z 2014 roku. Ponadto uplasował się na 9. miejscu w Tour de France (2014) oraz był 5. w Criterium du Dauphine (2013).

35-latek w barwach Katusha-Alpecin będzie mentorem dla młodszych zawodników, którzy wchodzą do wielkiego kolarstwa. Z jego usług skorzysta też Ilnur Zakarin, który pretenduje do podium Wielkich Tourów. 

Nowe umowy z Team Movistar podpisali Andrey Amador, Imanol Evriti i Daniele Bennati. Najważniejszym ogniwem wśród wymienionych zawodników jest Kostarykanin, który ściga się pod skrzydłami Eusebio Unzue od 10 lat. Podczas swojej kariery zajął 4. i 8. miejsce w Giro d'Italia oraz wygrał jeden z etapów tej imprezy. 

Jeszcze dłużej barwy Movistaru reprezentuje Eviriti. Kolejny sezon będzie jego 15. w barwach Movistaru. Hiszpan to typowy pomocnik, który potrafi ciągnąć peleton przez wiele kilometrów, a dodatkowo świetnie radzi sobie na brukach. Podobną rolę spełnia doświadczony Bennati. Zanim przyszedł do Movistaru walczył na płaskich finiszach, a od ubiegłego roku jego głównym zadaniem jest opieka nad liderami na szaleńczych ostatnich kilometrach płaskich etapów. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: