Vuelta a Espana 2018. etap 2. Alejandro Valverde najlepszy, Michał Kwiatkowski nowym liderem

Alejandro Valverde

Alejandro Valverde (Movistar) po wspinaczce w Caminito del Rey triumfował na mecie drugiego etapu Wyścigu dookoła Hiszpanii. Nowym liderem wyścigu został drugi na mecie Michał Kwiatkowski (Team Sky).

38-latek na prowadzącym lekko pod górę finiszu pokonał mistrza Polski oraz Laurensa De Plusa (Quick-Step Floors).

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski wyprzedza Valverde o 14 sekund. Trzeci Wilco Keldermann (Team Sunweb) traci 25 sekund.

Już drugiego dnia rywalizacji w tegorocznej Vuelcie organizatorzy przygotowali kolarzom pagórkowaty etap o długości 163 kilometrów z Marbelli do Caminito del Rey. Po drodze czekały na nich wspinaczki na: Puerto de Ojén (7,5 km; kat. 2; 6,5 km; 5,2%), Alto de Ardales (119,8 km; kat. 3; 5,8 km; 3,7%), a także pokonywane dwukrotnie, w tym na zakończenie etapu Alto de Guadalhorce (91,1 km i 163,1 km; kat. 3; 7,1 km; 2,8%). Profil niedzielnego odcinka oraz suma przewyższeń sięgająca blisko 2500 metrów wydawały się faworyzować kolarzy specjalizujących się w wyścigach klasycznych. Mimo to nie należało się spodziewać na mecie dużych różnic czasowych pomiędzy kolarzami.

Niemal natychmiast po rozpoczęciu ścigania uformowała się ucieczka w składzie: Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Pierre Rolland (EF Education First-Drapac), Pablo Torres (Burgos-BH), Jonathan Lastras (Caja Rural-Seguros RGA), Luis Angel Mate (Cofidis) i Hector Saez (Euskadi-Murias). Przewaga siódemki dość szybko ustabilizowała się na poziomie trzech minut. W peletonie za kontrolę odpowiedzialna była ekipa lidera, BMC Racing Team.

70 kilometrów przed końcem rywalizacji kolarze po raz pierwszy zameldowali się na linii mety zlokalizowanej na szczycie podjazdu Alto de Guadalhorce. Różnica wówczas wynosiła 4 minuty. Na czele peletonie do pracy włączyli się wówczas kolarze Bora-hansgrohe, co spowodowało, że przewaga siódemki zaczęła spadać i po kolejnych 20 kilometrach wynosiła już tylko 2:35. Fakt, że szanse harcowników na dojechanie do mety przed peletonem znacznie spadły spowodował, że w międzyczasie do peletonu wrócić zdecydował się De Gendt.

32 kilometry przed metą, gdy zasadnicza grupa traciła już niespełna półtorej minuty, na atak ostatniej szansy zdecydowali się Gougeard i Rolland. Pozostali harcownicy po chwili zostali złapani przez peleton, natomiast prowadząca dwójka finałowe 25 kilometrów rozpoczęła z niespełna minutową przewagą. Ich akcja nie trwała jednak długo, bowiem po kolejnych pięciu kilometrach na czele mieliśmy już peleton, prowadzony przez kolarzy Team Sky

Wysokie tempo narzucane przez "niebiańskich" dało się we znaki wielu kolarzom, którzy zaczęli odpadać od peletonu. Dość niespodziewanie w tym gronie znaleźli się m.in. Peter Sagan (Bora-hansgrohe), Richie Porte, ale także lider po pierwszym etapie Rohan Dennis (obaj BMC Racing Team). To oznaczało, że wirtualne prowadzenie w wyścigu objął wówczas Michał Kwiatkowski (Team Sky). Niespełna 10 kilometrów przed metą odpadł też Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida). Pięć kilometrów przed metą na czele pojawili się też kolarze Movistaru, pracujący na rzecz Alejandro Valverde. Zwalniać nie zamierzali jednak kolarze Team Sky, którzy po chwili ponownie objęli prowadzenie.

Kilometr przed metą na solowy atak zdecydował się Laurens De Plus (Quick-Step Floors). Po chwili zawahania w peletonie jako pierwszy za Belgiem podążył Valverde, któremu tempa dotrzymać zdołał jedynie Kwiatkowski. Polak po chwili znalazł się przed kolarzem Movistaru i jako pierwszy rozpoczął finisz po wyjściu z zakrętu znajdującego się 100 metrów przed metą. Valverde nie dał jednak za wygraną i zdołał wyprzedzić Kwiatkowskiego, sięgając tym samym po etapowe zwycięstwo.

Mistrz Polski zajął drugie miejsce i został nowym liderem wyścigu. Trzeci był De Plus, a za nim na metę wpadła większa grupka faworytów wyścigu.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Marbella - Caminito del Rey (163,5 km):

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team               4:13:01
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  3 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                00:03
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  5 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
  6 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
  9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 10 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 11 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 12 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 13 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:08
 14 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 15 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 16 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 17 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 18 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 19 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 20 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 21 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 22 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 23 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 24 Sergio Henao (Col) Team Sky
 25 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 26 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 27 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    00:15
 28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:19
 29 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 30 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 31 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 32 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 33 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                00:23
 34 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     00:28
 35 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 36 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     00:37
 37 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 38 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 39 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits     00:43
 40 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac          00:50
 41 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural             01:01
 42 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 43 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 44 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 45 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 46 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 47 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 48 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      01:05
 49 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    01:13
 50 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:15
 51 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque      01:24
 52 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      01:26
 53 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 54 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 55 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 01:38
 56 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:48
 57 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        01:50
 58 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   01:56
 59 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 02:00
 60 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           02:11
 61 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                  02:14
 62 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 63 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                              02:15
 64 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 65 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 66 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        02:37
 67 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      02:46
 68 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 69 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     02:52
 70 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits          03:00
 71 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           03:02
 72 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    03:13
 73 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 74 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      03:22
 75 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  03:29
 77 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           03:34
 78 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                     03:42
 79 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 04:04
 80 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 81 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 82 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 83 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 84 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 85 Benjamin King (USA) Dimension Data
 86 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 87 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 88 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 89 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 91 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 92 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 93 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
 94 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 04:11
 95 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    04:42
 96 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       04:45
 97 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      05:00
 98 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                    05:14
 99 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      05:43
100 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    06:31
101 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
102 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
103 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
104 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
105 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      06:33
106 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
107 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         07:04
108 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
109 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  07:18
110 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        07:26
111 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        08:04
112 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  10:11
113 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
114 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
115 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
116 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
117 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
118 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             10:21
119 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                 10:30
120 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       10:45
121 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      10:54
122 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
123 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
124 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
125 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
126 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
127 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
128 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
129 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
130 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
131 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
132 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
133 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
134 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
135 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  11:22
136 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
137 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     12:09
138 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 12:18
139 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 13:31
140 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
141 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
142 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
143 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
144 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
145 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
146 José Mendes (Por) Burgos BH
147 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
148 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
149 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
150 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
151 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
152 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
153 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
154 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
155 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
156 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
157 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
158 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
159 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
160 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
161 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
162 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
163 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
164 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
165 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
166 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
167 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
168 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
169 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
170 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
171 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
172 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
173 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
174 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac

Punkty

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    25 pkt
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                         20
  3 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                   16
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                         14
  5 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        12
  6 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                      10
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      9
  8 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             8
  9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         7
 10 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           6
 11 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                           5
 12 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        4
 13 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                     3
 14 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      2
 15 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          1

Lotna premia - Pizarra, 136.3 km

  1 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                     4 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             2
  3 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions          1

Premie górskie

Puerto de Ojén, 7.5 km
  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions          5 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         3
  3 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             1

Alto de Guadalhorce, 91.1 km
  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions          3 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         2
  3 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             1

Alto de Ardales, 119.8 km
  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions          3 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             2
  3 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                     1

Alto de Guadalhorce, 163.5 km
  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     3 pkt
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          2
  3 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bora-Hansgrohe                                      12:39:17
  2 Team Sky                                               00:02
  3 Quick-Step Floors                                      00:05
  4 Trek-Segafredo                                         00:25
  5 Astana Pro Team                                        00:43
  6 EF Education First-Drapac                              00:47
  7 Movistar Team                                          00:50
  8 Mitchelton-Scott                                       01:23
  9 UAE Team Emirates                                      01:28
 10 Dimension Data                                         01:34
 11 LottoNl-Jumbo                                          02:49
 12 Groupama-FDJ                                           03:19
 13 Cofidis, Solutions Credits                             03:37
 14 Caja Rural                                             04:02
 15 Katusha-Alpecin                                        04:07
 16 BMC Racing Team                                        04:25
 17 Team Sunweb                                            04:30
 18 Bahrain-Merida                                         04:59
 19 AG2R La Mondiale                                       05:07
 20 Euskadi Basque Country                                 06:15
 21 Lotto Soudal                                           06:17
 22 Burgos-BH                                              09:45

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                    4:22:40
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:14
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:25
  4 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                00:28
  5 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:30
  6 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:32
  8 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   00:33
  9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     00:35
 11 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  00:37
 12 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 13 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      00:42
 14 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 15 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:43
 16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 17 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:44
 18 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:45
 19 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:47
 20 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:48
 21 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 22 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:49
 23 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    00:50
 24 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 25 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        00:53
 26 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:54
 27 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 29 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:56
 30 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        00:58
 31 Sergio Henao (Col) Team Sky                            00:59
 32 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                01:01
 33 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 34 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          01:07
 35 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                   01:09
 36 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    01:16
 37 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     01:30
 38 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    01:31
 39 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     01:36
 40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     01:37
 41 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac          01:40
 42 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits     01:44
 43 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      01:50
 44 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        01:52
 45 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:53
 46 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   01:54
 47 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Countr     01:59
 48 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               02:00
 49 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 02:01
 50 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      02:07
 51 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      02:14
 52 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural             02:16
 53 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    02:20
 54 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                02:21
 55 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque      02:22
 56 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    02:36
 57 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           02:51
 58 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              02:54
 59 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        02:55
 60 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 02:57
 61 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   03:00
 62 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       03:05
 63 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               03:08
 64 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 65 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                  03:17
 66 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                              03:19
 67 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      03:21
 68 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    03:30
 69 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        03:31
 70 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           03:44
 71 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     03:47
 72 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      04:00
 73 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 75 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                     04:05
 76 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits          04:13
 77 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           04:14
 78 Benjamin King (USA) Dimension Data                     04:33
 79 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  04:37
 80 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 04:40
 81 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     04:42
 82 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   04:44
 83 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 04:45
 84 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        04:46
 85 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      04:51
 86 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       04:55
 87 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          04:56
 88 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   04:57
 89 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 05:06
 90 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 91 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 92 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     05:09
 93 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   05:10
 94 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Coun     05:20
 95 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits        05:38
 96 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       05:44
 97 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      06:12
 98 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                    06:15
 99 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      06:25
100 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    06:54
101 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      07:16
102 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    07:22
103 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    07:25
104 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                   07:28
105 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         07:40
106 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Count     07:41
107 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                07:42
108 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   07:49
109 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        08:02
110 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  08:07
111 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        08:49
112 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             10:42
113 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                 11:01
114 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  11:09
115 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      11:13
116 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        11:14
117 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
118 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           11:25
119 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credit     11:27
120 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
121 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          11:28
122 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         11:34
123 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      11:38
124 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  11:43
125 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     11:48
126 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     11:53
127 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    11:54
128 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      11:56
129 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  11:57
130 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        12:01
131 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
132 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   12:04
133 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          12:09
134 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                 12:17
135 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         12:28
136 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  12:29
137 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 12:57
138 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     13:08
139 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     13:31
140 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac    13:56
141 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    13:59
142 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
143 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                  14:00
144 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  14:01
145 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  14:02
146 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       14:09
147 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      14:11
148 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                14:12
149 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                        14:13
150 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   14:14
151 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              14:17
152 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     14:20
153 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
154 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        14:21
155 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     14:22
156 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                14:25
157 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                14:27
158 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 14:30
159 José Mendes (Por) Burgos BH                            14:35
160 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
161 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    14:36
162 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural           14:37
163 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  14:38
164 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
165 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions      14:39
166 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               14:41
167 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
168 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural              14:42
169 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
170 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                     14:43
171 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   14:44
172 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     14:45
173 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  14:46
174 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country      15:09

Klasyfikacja punktowa

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                         40 pkt
  2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        25
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    25
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                         20
  5 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                   16
  6 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                     16
  7 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                       14
  8 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        12
  9 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                           12
 10 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                      10
 11 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                10
 12 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      9
 13 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                        9
 14 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          8
 15 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             8
 16 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                            8
 17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         7
 18 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           6
 19 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                           5
 20 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          5

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions         11 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         5
  3 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             4
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     3
  5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          2
  6 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    1
  7 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                     1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          7 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     9
  3 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                   15
  4 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac           153
  5 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                   165
  6 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions        195

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                            13:09:03
  2 Bora-Hansgrohe                                         00:48
  3 Quick-Step Floors                                      00:50
  4 Trek-Segafredo                                         00:56
  5 Movistar Team                                          01:05
  6 Astana Pro Team                                        01:41
  7 EF Education First-Drapac                              01:45
  8 Mitchelton-Scott                                       02:01
  9 Dimension Data                                         02:18
 10 UAE Team Emirates                                      02:31
 11 LottoNl-Jumbo                                          03:44
 12 Groupama-FDJ                                           04:07
 13 BMC Racing Team                                        04:19
 14 Team Sunweb                                            04:52
 15 Katusha-Alpecin                                        05:11
 16 Bahrain-Merida                                         05:32
 17 Cofidis, Solutions Credits                             05:44
 18 Caja Rural                                             05:57
 19 AG2R La Mondiale                                       06:08
 20 Lotto Soudal                                           06:46
 21 Euskadi Basque Country                                 08:12
 22 Burgos-BH                                              11:55

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

  1. Karol

    26 sierpnia 2018, 18:46 o 18:46

    Fajnie, że jest lider, byłoby genialnie gdyby do tego doszedł wygrany etap. Ale jednak Valverde to jest genialny kolarz.

  2. Daniel

    26 sierpnia 2018, 18:58 o 18:58

    Oby udało mu się jak najdłużej utrzymać koszulkę 😀 serce mówi by wygrał cały wyścig, lecz jednak kalkulując na chłodno, zdaje mi się, że to jednak Movistar będzie na czerwono w Madrycie.

  3. Tomek

    26 sierpnia 2018, 19:33 o 19:33

    Brawo Kwiato. Jednak dopiero we wtorek przekonamy się czy koszulka zostanie na dłużej.

  4. Ojciec Franka

    26 sierpnia 2018, 21:53 o 21:53

    Porte? Żeby aż tak?

    • Xedron

      26 sierpnia 2018, 22:38 o 22:38

      Mam nadzieję, że się nie mylę w tym co napiszę.
      Richie jako jedyny kolarz nie pojawił się podczas piątkowej prezentacji z powodu problemów żołądkowych. Wczoraj w krótkim wywiadzie po przejechaniu prologu potwierdził, że jedzie Vueltę treningowo. Myślę, że jak jego zdrowie się poprawi to spróbuje powalczyć na którymś z etapów, inaczej się wycofa jak tak będzie lepiej dla niego.

    • Apollo

      27 sierpnia 2018, 12:10 o 12:10

      To również pokłosie głupich zasad dotyczących transferów . Porte może tłumaczyć się kontuzja, lecz może już nie chcieć "umierać" za BMC skoro i tak jest już zawodnikiem Trek-Segafredo

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: