Torowe MME 2018: Dwa brązowe medale na koniec

Po dwa brązowe medale - w madisonie juniorów i keirinie orliczek - sięgnęli nasi reprezentanci w ostatnim dniu młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Końca dobiegły młodzieżowe mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, które od wtorku rozgrywane były na welodromie w szwajcarskim Aigle. W szranki o medale stawali zawodnicy i zawodniczki w kategoriach junior i orlik. Polska reprezentacja zakończyła walkę w Aigle z dorobkiem 13 medali - 2 złotymi, 2 srebrnymi i 9 brązowymi.

Na ostatni dzień torowych MME zaplanowano w sumie sześć finałów. Medale czekały w madisonie wszystkich czterech kategorii oraz w keirinie orliczek i orlików.

Rywalizacja rozpoczęła dziś dziś od madisona juniorek, którego niestety nasze reprezentantki - Wiktoria Kierat i Oliwia Majewska - nie zdołały ukończyć. Znacznie lepiej spisali się za to ich rówieśnicy Damian Papierski i Filip Prokopyszyn, którzy po równiej, aktywnej jeździe sięgnęli po brązowy medal.

W madisonie orliczek 5. lokatę wywalczyły Wiktoria Pikulik i Weronika Humelt, zaś wśród orlików w 4. miejsce zajęli Szymon Krawczyk i Daniel Staniszewski.

W keirinie orlików w szranki stanęli Daniel Rochna i Mateusz Miłek, ale do finałowego biegu awansować zdołał jedynie ten drugi. Rochna zakończył swój udział w tej konkurencji na repasażach 1. rundy. W finale A Miłek nie dał jednak rady rywalom i ostatecznie zajął 6. miejsce. Lepiej w tej samej konkurencji wypadły dziś za to nasze orliczki, które w 1. rundy zapewniły sobie awans do finałowej walki o medale. Tam po brąz sięgnęła Aleksandra Tołomonow, a Marlena Karwacka zajęła 6. miejsce.

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Mistrzostwa Szwajcarii 2020. Stefan Kung i Marlen Reusser najlepsi

Stefan Kung (Groupama - FDJ) został po raz czwarty z rzędu mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas elity.

12 lipca 2020, 16:58

Patrick Lefevere przeciwny ekstremalnym podjazdom

Patrick Lefevere znów narzeka. Tym razem nie pasuje mu górska trasa tegorocznego Tour de France.

12 lipca 2020, 16:31

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51