Torowe MME 2018: Dwa brązowe medale na koniec

Po dwa brązowe medale - w madisonie juniorów i keirinie orliczek - sięgnęli nasi reprezentanci w ostatnim dniu młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Końca dobiegły młodzieżowe mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, które od wtorku rozgrywane były na welodromie w szwajcarskim Aigle. W szranki o medale stawali zawodnicy i zawodniczki w kategoriach junior i orlik. Polska reprezentacja zakończyła walkę w Aigle z dorobkiem 13 medali - 2 złotymi, 2 srebrnymi i 9 brązowymi.

Na ostatni dzień torowych MME zaplanowano w sumie sześć finałów. Medale czekały w madisonie wszystkich czterech kategorii oraz w keirinie orliczek i orlików.

Rywalizacja rozpoczęła dziś dziś od madisona juniorek, którego niestety nasze reprezentantki - Wiktoria Kierat i Oliwia Majewska - nie zdołały ukończyć. Znacznie lepiej spisali się za to ich rówieśnicy Damian Papierski i Filip Prokopyszyn, którzy po równiej, aktywnej jeździe sięgnęli po brązowy medal.

W madisonie orliczek 5. lokatę wywalczyły Wiktoria Pikulik i Weronika Humelt, zaś wśród orlików w 4. miejsce zajęli Szymon Krawczyk i Daniel Staniszewski.

W keirinie orlików w szranki stanęli Daniel Rochna i Mateusz Miłek, ale do finałowego biegu awansować zdołał jedynie ten drugi. Rochna zakończył swój udział w tej konkurencji na repasażach 1. rundy. W finale A Miłek nie dał jednak rady rywalom i ostatecznie zajął 6. miejsce. Lepiej w tej samej konkurencji wypadły dziś za to nasze orliczki, które w 1. rundy zapewniły sobie awans do finałowej walki o medale. Tam po brąz sięgnęła Aleksandra Tołomonow, a Marlena Karwacka zajęła 6. miejsce.

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Share
Opublikowane przez
Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Torowy Puchar Świata 2019/20 #4. Polskie sprinty na podium w Cambridge

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wywalczy drugie miejsce w sprincie drużynowym podczas czwartej rundy Torowego Pucharu Świata, rozgrywanego w nowozelandzkim…

6 grudnia 2019, 14:28

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39