Torowe MME 2018: Dwa brązowe medale na koniec

Po dwa brązowe medale – w madisonie juniorów i keirinie orliczek – sięgnęli nasi reprezentanci w ostatnim dniu młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Końca dobiegły młodzieżowe mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, które od wtorku rozgrywane były na welodromie w szwajcarskim Aigle. W szranki o medale stawali zawodnicy i zawodniczki w kategoriach junior i orlik. Polska reprezentacja zakończyła walkę w Aigle z dorobkiem 13 medali – 2 złotymi, 2 srebrnymi i 9 brązowymi.

Na ostatni dzień torowych MME zaplanowano w sumie sześć finałów. Medale czekały w madisonie wszystkich czterech kategorii oraz w keirinie orliczek i orlików.

Rywalizacja rozpoczęła dziś dziś od madisona juniorek, którego niestety nasze reprezentantki – Wiktoria Kierat i Oliwia Majewska – nie zdołały ukończyć. Znacznie lepiej spisali się za to ich rówieśnicy Damian Papierski i Filip Prokopyszyn, którzy po równiej, aktywnej jeździe sięgnęli po brązowy medal.

W madisonie orliczek 5. lokatę wywalczyły Wiktoria Pikulik i Weronika Humelt, zaś wśród orlików w 4. miejsce zajęli Szymon Krawczyk i Daniel Staniszewski.

W keirinie orlików w szranki stanęli Daniel Rochna i Mateusz Miłek, ale do finałowego biegu awansować zdołał jedynie ten drugi. Rochna zakończył swój udział w tej konkurencji na repasażach 1. rundy. W finale A Miłek nie dał jednak rady rywalom i ostatecznie zajął 6. miejsce. Lepiej w tej samej konkurencji wypadły dziś za to nasze orliczki, które w 1. rundy zapewniły sobie awans do finałowej walki o medale. Tam po brąz sięgnęła Aleksandra Tołomonow, a Marlena Karwacka zajęła 6. miejsce.