Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2018. Maciej Paterski ze złotem

Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) sięgnął dziś w Walimiu po złoty medal Górskich Szosowych Mistrzostw Polski.

Tegoroczne Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski rozgrywane były na Dolnym Śląsku, a dokładnie na obfitujących w wymagające podjazdy terenach Walimia. Właśnie tam poprowadzona była nieco ponad 15-kilometrowa runda, na której odbywały się wyścigi.

W ostatnim dniu o medale GSMP walczyli przedstawiciele męskiej elity oraz młodzieżowcy, jadąc w wyścigu open. Do pokonania mieli 7 rund + dojazd, do dawało łączny dystans niespełna 123 kilometrów.

PEŁNE WYNIKI

Wyścig przebiegał pod dyktando drużyny CCC Sprandi Polkowice. Na 2 rundy przed metą na czele kręciła wyselekcjonowana, 9-osobowa grupa, w której aż 5 zawodników reprezentowało pomarańczowy team. Ostatecznie jednak żaden z nich nie zdołał sięgnąć po zwycięstwo w elicie. Triumfował Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), pokonując w końcówce duet CCC - Pawła Cieślika i Łukasza Owsiana.

Wśród orlików po tytuł Górskiego Szosowego Mistrza Polski sięgnął Kamil Małecki z CCC, a obok niego na podium stanęli Mateusz Nieboras (JBG2 CryoSpace), trzeci Jakub Murias (TC Chrobry Scott Głogów).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. Mar

    26 sierpnia 2018, 16:23 o 16:23

    No to ładnie ich pogodził.brawo.

  2. Radoskan

    26 sierpnia 2018, 17:21 o 17:21

    Może ktoś podesłać mapkę pętli

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: