Deutschland Tour 2018: etap 4. Gloria Nilsa Politta, Matej Mohoric z kolejną etapówką

Nils Politt

Nils Politt (Katusha-Alpecin) zwyciężył w Stuttgarcie na mecie ostatniego odcinka Wyścigu dookoła Niemiec - Deutschland Tour.

24-letni Niemiec pokonał na finiszu Słoweńca Mateja Mohorica (Bahrain-Merida), który wygrał klasyfikację generalną wyścigu.

Dla 23-letniego Mohorica to drugi po BinckBank Tour wygrany w tym sezonie wyścig etapowy.

208-kilometeów z Lorsch do Stuttgartu zdecydować miało o losach klasyfikacji odrodzonego po niemal dekadzie niebytu Wyścigu dookoła Niemiec. Na trasie wyrastały cztery górskie premie, acz kolarze przez większość dnia poruszali się po falujących szosach Badenii-Wirtembergii. Dwie pierwsze wspinaczki umiejscowione były na pierwszych 30 kilometrach etapu, natomiast na ostatnich 30 kilometrach dwukrotnie pokonać należało krótki i stromy podjazd pod Hardweg.

Ucieczkę dnia sformowali Vasil Kiryienka (Team Sky), Remi Cavagna (Quick-Step Floors) oraz Niccolo Bonifazzio (Bahrain-Merida). Tercet po 90 kilometrach notował 6:15 przewagi nad peletonem, który dość spokojnie poczynał sobie przed kluczową rozgrywką.

65 kilometrów przed metą różnica wynosiła już 3 minuty, a 32 kilometry przed metą, po tym jak koło puścił Bonifazzio, różnica spadła do półtorej minuty. Pościgiem kierowali kolarze Bora-hansgrohe i Sunweb, na 20 kilometrów przed metą kasując walczącego do końca Cavagnę.

Przed pierwszym wjazdem na Hardweg (190,5 km; 2,4 km; 4,2%) ruszyli Jasha Sutterlin (Movistar Team) oraz Jan Bakelants (AG2R La Mondiale), zdobywając 10 sekund przewagi, ale ich akcja nie zyskała aprobaty.

Peleton prowadzili Luke Rowe i Michał Gołaś (Team Sky), wprowadzając rywalizację na ostatnią wspinaczkę. Tam do gry włączyli się zawodnicy Quick-Step Floors - najpierw ruszył James Knox, a potem Maximilian Schachmann.

Wicelider wyścigu pospieszył się i na zlokalizowanej na szczycie premii ubiegli go czający się bardziej kolarze - Warren Barguil (Fortuneo-Samsic), Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Damiano Caruso (BMC Racing) i Tom Dumoulin (Team Sunweb). Barguil zdobył 3 sekundy bonifikaty, a na zjeździe utworzyła się sześcioosobowa czołówka, w której brakowało lidera wyścigu Mateja Mohorica (Bahrain-Merida).

Pracował Schachmann, do wysiłku zachęcał Dumoulin, ale na dwa kilometry przed metą grupka zaczęła się powiększać wobec braku spójnej współpracy. Na ostatnim kilometrze długiego finiszu próbował Sebastien Henao (Team Sky), ale najlepszym sprintem popisał się Nils Politt, ze sporą przewagą wpadając na kreskę przed Mohoricem, który przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 4. etapu Deutschland Tour 2018 (2.1), Lorsch - Stuttgart (207,5 km):

  1 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                    4:49:20
  2 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
  3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
  4 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
  5 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 10 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 11 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 12 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 13 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 14 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 15 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 16 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 17 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:16
 18 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 19 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     00:18
 20 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 21 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling            00:27
 22 Jasha Sotterlin (Ger) Movistar Team
 23 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 24 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 25 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 26 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 27 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 28 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 29 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 30 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 31 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 32 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     00:46
 33 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de               00:55
 34 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 35 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 36 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 37 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 38 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 39 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 40 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                    02:19
 41 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 42 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 43 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland                      02:30
 44 Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 46 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 47 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 48 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 49 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 50 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 51 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 52 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 53 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 54 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 55 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 56 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 57 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 58 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         03:42
 59 Christian Knees (Ger) Team Sky                         04:06
 60 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 61 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij     04:46
 62 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 63 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon        06:19
 64 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 65 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 66 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 67 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 68 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 69 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   06:39
 70 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       08:09
 71 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb                         08:11
 72 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 73 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
 74 Felix Intra (Ger) Team Sauerland
 75 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 76 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling
 77 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
 78 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland
 79 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 80 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 81 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 82 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 83 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 84 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 85 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 86 Nuno Matos (Por) Movistar Team
 87 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 88 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 89 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 90 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
 91 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 92 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
 93 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 94 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic
 95 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 96 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
 97 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 98 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 99 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
100 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
101 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
102 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling                10:10
103 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland
104 Per Christian Munstermann (Ger) Team Sauerland
105 Dorian Lubbers (Ger) Team Lotto-Kern Haus
106 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de
107 Tobias Nolde (Ger) Heizomat Rad-Net.de
108 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
109 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
110 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de                   15:30
111 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland
112 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida                      15:48
DNF Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
DNF John Mandrysch (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
DNF Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
DNF Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
DNF Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
DNF Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
DNF Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
DNF Niccol? Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
DNS Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  17:27:10
  2 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      00:06
  3 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:12
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:16
  5 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:26
  6 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   00:28
  7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       00:30
  8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   00:31
  9 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             00:33
 10 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:34
 11 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 13 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 14 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 15 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 16 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 17 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            00:59
 18 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        01:19
 19 Jasha Sotterlin (Ger) Movistar Team                    01:21
 20 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 21 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 22 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 23 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 24 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            02:00
 25 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              02:20
 26 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         02:28
 27 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 28 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       03:02
 29 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         03:04
 30 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                    03:13
 31 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        03:24
 32 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 33 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 34 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 35 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               03:41
 36 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 04:05
 37 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         04:08
 38 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling            05:17
 39 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 05:45
 40 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        06:13
 41 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          07:14
 42 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de               07:36
 43 Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                          08:04
 44 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     08:32
 45 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    09:37
 46 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij     10:15
 47 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus                  10:20
 48 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 49 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland
 50 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 51 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   10:35
 52 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          10:44
 53 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               10:57
 54 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus             11:19
 55 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      11:52
 56 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 57 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      11:56
 58 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               12:35
 59 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  12:55
 60 Christian Knees (Ger) Team Sky                         13:17
 61 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       13:23
 62 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      13:57
 63 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             14:08
 64 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        14:09
 65 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     15:34
 66 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               15:51
 67 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  16:01
 68 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 69 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         17:21
 70 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon       17:22
 71 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    17:28
 72 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         19:10
 73 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  20:11
 74 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de                20:42
 75 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       20:57
 76 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb                         21:32
 77 Felix Intra (Ger) Team Sauerland                       22:14
 78 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       24:09
 79 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy            25:37
 80 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             26:23
 81 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 82 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus                26:29
 83 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling                     27:36
 84 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               28:21
 85 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling                28:32
 86 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      28:50
 87 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic                   30:24
 88 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 89 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling                  31:49
 90 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors               32:17
 91 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    32:19
 92 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   33:37
 93 Nuno Matos (Por) Movistar Team                         33:47
 94 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 95 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
 96 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      35:00
 97 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de               35:05
 98 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        35:24
 99 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling                35:43
100 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland                      35:45
101 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland                     35:46
102 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon              37:07
103 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
104 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon        37:22
105 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland                   37:56
106 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon             39:14
107 Per Christian Munstermann (Ger) Team Sauerland         41:40
108 Dorian Lubbers (Ger) Team Lotto-Kern Haus
109 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de                 44:33
110 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida                      52:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: