Bretagne Classic – Ouest-France 2018. Oliver Naesen w zmoczonym Plouay

Oliver Naesen wygrywa w Plouay

Oliver Naesen (Ag2r La Mondiale), po finiszu z trzyosobowej ucieczki, został triumfatorem 82. klasyku Bretagne Classic – Ouest-France.

Belg na ostatnich metrach pokonał Duńczyka Michaela Valgrena (Astana) i swojego rodaka Tima Wellensa (Lotto Soudal), powtarzając swój sukces z 2016 roku.

Paweł Poljański (Bora-hansgrohe) ukończył zmagania na 60. miejscu.

Trasa tegorocznych zmagań przebiegała po dużej rundzie, przecinającej Bretanię (242,9 km), a na koniec pozostawała pętelka (14,7 km), z Côte du Lezot (1,2 km; 4,9%) i Côte du Ty-Marrec (1,1 km; 6,3%; maks. 10%), Po ostatniej wspinacze pozostawał niespełna 4 kilometrowy dojazd do mety.

W ucieczce dnia zameldowali się Alex Turrin (Wilier Triestina), Maxim Belkov (Katusha-Alpecin), Arnaud Gérard, Maxime Bouet (obaj Fortuneo - Samsic), Paul Ourselin (Direct Energie), Mauro Finetto (Delko Marseille), Koen Bouwman (LottoNL-Jumbo). Siódemka nie wypracowała znacznej przewagi, ta sięgnęła niespełna 4 minut.

Na trasie padało, co było w to graj Timowi Wellensowi. Niespełna 70 kilometrów przed metą kolarz Lotto Soudal był jednym z kilkunastu zawodników, którzy zawiązali kontrakcję. Ucieczka została przez tę grupę wchłonięta, a z przodu, obok Wellensa, m.in. zameldowali się Zdenek Stybar (Quick-Step Floors), Michael Valgren, Michael Matthews, Nikias Arndt (obaj Team Sunweb), Olivier Le Gac (Groupama–FDJ), Oliver Naesen, Ruben Guerreiro (Trek–Segafredo) i Pascal Eenkhoorn (LottoNL-Jumbo).

Ostatnie 40 kilometrów czołówka rozpoczęła z zapasem 1:10. W peletonie pracowała ekipa Bahrian-Merida, ale nie potrafiła zmniejszyć różnicy.

Na początku finałowej rundy, wykorzystując Côte du Lezot, z ucieczki odskoczyli Wellens, Naesen i Valgren. Trójka szybko wypracowała bezpieczną przewagę nad czwórą Stybar, Matthews, Guerreiro, Le Gac.

Ty-Marrec sytuacji nie zmienił, o zwycięstwie rozstrzygnął trzyosobowy sprint. Odważnie na kreskę ruszył Naesen. Valgren „zaparkował” na tylnym kole rywala, ale Duńczyk nie wykrzesał więcej sił by sięgnąć po cenne zwycięstwo.

Wyniki Bretagne Classic – Ouest-France 2018 (1.WT), Plouay – Plouay (256,9 km):

  1 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                 6:16:34
  2 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
  3 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         00:03
  4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     01:13
  5 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
  6 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
  7 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      01:15
  8 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    01:17
  9 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                01:18
 10 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 01:24
 11 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 12 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 13 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 14 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 15 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 16 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 17 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 19 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 20 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 21 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 22 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 24 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 25 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 26 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 27 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 28 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 29 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 30 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 31 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
 32 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 33 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 34 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 35 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 36 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 37 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 38 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 39 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 40 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
 41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 42 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 43 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 44 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 45 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 46 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 47 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 48 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 49 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 50 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 51 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 52 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 53 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 54 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 55 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 56 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 57 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:32
 58 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 59 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               02:11
 60 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 61 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 62 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 02:55
 63 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     03:42
 64 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            03:54
 65 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        03:56
 66 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            04:27
 67 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Club                06:30
 68 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     06:31
 69 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 70 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  06:32
 71 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 72 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille                      06:33
 73 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club
 74 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   06:35
 75 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   07:51

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: