Daniel - odzież kolarska

Torowe MME 2018: Jaskulska i Łączkowski na podium

W sobotnie popołudnie na torze w Aigle Marta Jaskulska sięgnęła po brąz w wyścigu punktowym, a Cezary Łączkowski po srebro w keirinie.

W przedostatnim dniu młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym polska kadra wzbogaciła się o dwa kolejne medale. O pierwszy z nich postarała się ponownie Marta Jaskulska, która rywalizowała w wyścigu punktowym juniorek. Polka jechała bardzo aktywnie, jednak mimo podejmowanych prób nie zdołała nadrobić nad rywalkami okrążenia i zdobyć ekstra 20 punktów. Ostatecznie zakończyła walkę z dorobkiem 24 punktów, co pozwoliło jej zająć 3. miejsce. Z kolei startujący w tej samej konkurencji w juniorach Damian Papierski zajął 12. miejsce.

Następnie przyszła pora na keirin juniorów, w którym do walki stanęli Cezary Łączkowski i Mateusz Sztrauch. Obaj bez trudu awansowali do półfinału, a następnie do finałowego biegu o złoty medal. Tam lepiej wypadł Łączkowski, sięgając po srebro. Sztrauch przekroczył metę na 4. pozycji, kończąc zmagania tuż za podium.

Do rywalizacji w keirinie juniorek przystąpiło zaledwie 9 zawodniczek, co oznaczało, że po 1. rundzie od razu rozgrywana będzie walka o medale. Do finałowej szóstki awansowały zarówno Paulina Petri, jak i Nikola Sibiak. Niestety, tym razem nieco zabrakło, by sięgnąć po cenne krążki i nasze reprezentantki zajęły odpowiednio 4. i 5. miejsce.

Przez całą sobotę toczyła się także rozgrywka w omnium - zarówno orliczek, jak i orlików. U dziewczyn w biało-czerwonych barwach walczyła Wiktoria Pikulik, i choć zakończyła ona konkurencję na 6. miejscu, trzeba nadmienić, że niezwykle ambitnie walczyła o każdy punkt. W decydującym wyścigu jechała bardzo aktywnie, wielokrotnie starając się odjechać grupie. Ostatecznie zdołała nadrobić tylko jedno okrążenie i o wskoczeniu na podium nie mogło być mowy, ale powody do zadowolenia Wiktoria i tak może mieć spore.

Z kolei w omnium orlików ścigał się Damian Sławek, który przez cały dzień kręcił się wysoko w klasyfikacji, wygrywając jeden z czterech rozgrywanych wyścigów. Niestety, słabszy eliminacyjny oznaczał dużą stratę punktów, czego później nie udało się już nadrobić. Sławek ostatecznie zakończył omnium na 4. miejscu.

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: