Odszedł Javier Otxoa

Javier Otxoa

W wieku 43 lat, po długiej chorobie, zmarł były kolarz zawodowy Javier Otxoa, zwycięzca etapu Tour de France 2000 na Hautacam.

Niespełna rok po tym wielkim sukcesie Hiszpan przeżył wielki dramat. On i jego brat bliźniak Ricardo, 15 lutego 2001 zostali podczas treningu staranowani przez samochód. Ricardo zginął na miejscu, a Javier przez wiele dni walczył o życie.

Po wypadku musiał na nowo nauczyć się najprostszych czynności życiowych, z chodzeniem i czytaniem włącznie. Pomimo nieodwracalnych strat w zdrowiu powrócił do sportu, zdobywając dwa złote i dwa srebrne medale na paraolimpiadach w 2004 i 2008 roku.

W ostatnich latach bywał na Vuelta a España, aby spotkać starych przyjaciół i poczuć atmosferę wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. cHarlie

    27 sierpnia 2018, 03:45 o 03:45

    Jeśli dobrze pamiętam, to przez miesiąc po wypadku był w śpiączce, ze szpitala wyszedł po 9 miesiącach, potem wrócił do treningów, by po miesiącu poddać się i ogłosić, że teraz przestawia się na rywalizację wśród sportowców niepełnosprawnych. Można wiedzieć na co był chory?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: