Mike Teunissen wraca do LottoNL - Jumbo, Brent Bookwalter dołączy do Mitchelton-Scott

Mike Teunissen po dwóch latach spędzonych w Team Sunweb zdecydował się na powrót do teamu, w którym zaczynał karierę, LottoNL - Jumbo.

26-latek nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań w Team Sunweb. Pierwszy sezon był w jego wykonaniu bezbarwny, dopiero w tym roku zaczął odnosić dobre rezultaty. W marcu solidnie zaprezentował się w Paryż-Nicea, a następnie wywalczył 2. miejsce w Dwars door Vlaanderen, 18. w Ronde van Vlaanderen i 11. w Paryż-Roubaix. Jego kolejnym celem będzie Vuelta a Espana.

Kierownictwo LottoNL-Jumbo wierzy w talent Teunissena, ponieważ związało się z nim aż 4-letnim kontraktem. Holender ma być jednym z wiodących zawodników w brukowych klasykach. 

11 lat w barwach BMC Racing spędził za to Brent Bookwalter i w końcu powiedział: "stop". Od nowego roku Amerykanin będzie reprezentował barwy Mitchelton-Scott. 34-latek był jednym z najbardziej oddanych zawodników BMC, w Grand Tourach zawsze pracował na rzecz liderów, a w mniejszych etapówkach mógł spełniać własne ambicje.

Na swoim koncie odnotował trzy etapowe zwycięstwa odpowiednio w Tour of Qatar (2013), USA Pro Challenge (2015) i Tour of Utah (2017). Ponadto uplasował się na 2. miejscu we wcześniej wspomnianych Tour of Qatar i USA Pro Challenge oraz na 3. w Tour of California (2016) i Tour of Utah (2015). W Mitchelton-Scott będzie odpowiadał za pracę w górach na rzecz liderów. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: