Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2018. Dominacja MAT Atom Deweloper

Zawodniczki MAT Atom Deweloper zdominowały rywalizację o medale w Walimiu, gdzie rozgrywane są Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski.

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski trwają w podwałbrzyskim Walimiu w najlepsze. W drugim dniu o medale rywalizowali juniorzy oraz kobiety w wyścigu open. Juniorzy oraz kobiety i orliczki rywalizowali na dystansie blisko 77 kilometrów, podzielonych na 4 rundy i dojazd. Z kolei juniorki finiszowały jedno okrążenie wcześniej niż reszta pań.

PEŁNE WYNIKI JUNIORÓW

Pośród juniorów najlepszy okazał się Dominik Górak z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który na mecie zameldował się ponad minutę przed rywalami. Drugi finiszował Antoni Olszar z GK Gliwice, a miejsca na podium dopełnił Kacper Półtorak z KS Deichmann Abus MAT Sobótka. Warto odnotować fakt, że pozostali zawodnicy docierający na metę odnotowywali już stratę 5 minut i więcej, co najlepiej obrazuje poziom trudności walimskiej rundy.

PEŁNE WYNIKI JUNIOREK

W zmaganiach juniorek walka o czołowe pozycje była bardziej wyrównana niż u juniorów. Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), która sięgnęła po złoty medal, okazała się o zaledwie 3 sekundy szybsza od drugiej tego dnia Natalii Szymczak (UKS Mróz Jedyna Kórnik). Brąz zdobyła Kinga Kalembkiewicz (KLKS "Azalia" Brzóza Królewska), tracąc na kresce 27 sekund.

PEŁNE WYNIKI KOBIET OPEN

W wyścigu kobiet rywalizację zdominowały dziś całkowicie zawodniczki MAT Atom Deweloper, które zajęły wszystkie trzy miejsca zarówno open, jak i w kategorii młodzieżowej. Jako pierwsza białą linię przekroczyła Monika Brzeźna, która na finisz dojechała razem ze swoją klubową koleżanką Katarzyną Wilkos. Pierwszej trójki dopełniła Marta Lach, która jednocześnie wywalczyła tytuł górskiej szosowej mistrzyni Polski wśród orliczek. Druga w tej klasyfikacji była Karolina Sowa, a trzecia Aurela Nerlo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: