Tour de l'Avenir 2018: etap 8. Etap dla Gino Madera

Gino Mader

Szwajcar Gino Mader wygrał w sabaudzkim Cohennoz ósmy odcinek "małego Tour de France" - Tour de l'Avenir. Liderem pozostał Słoweniec Tadej Pogacar.

21-latek z kraju kantonów na mecie był lepszy od Ivana Sosy (Kolumbia) i Roberta Stannarda (Australia).

Drugi górski odcinek tegorocznego "wyścigu przyszłości" prowadził szosami regionu Owernia-Rodan Alpy i liczył tylko 82 kilometry. Pierwsze 40 kilometrów szosami wiodącymi wzdłuż koryta Izery prowadziło peleton do stóp Col de Saisies, blisko 22-kilometrowej wspinaczki o regularnym nachyleniu niemal 6%. 

Główna trudność dnia przesiać miała peleton przed długim zjazdem i finałową wspinaczką do Crest-Voland Cohennoz - 2-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 7,5%.

Od początku etapu tempo było niezwykle wysokie. Dopiero po przejechaniu 36 kilometrów od peletonu oderwała się grupa w składzie: Cristian Camilo Muñoz (Kolumbia), Mikkel Frolich Honore (Dania), Wilson Haro (Ekwador), Johannes Schinnagel (Niemcy), Juan Pedro Lopez (Hiszpania), Kevin Geniets (Luksemburg), Alessandro Covi (Włochy) i Andreas Leknessund (Norwegia). 

Ósemka zgodnie współpracowała, wypracowując 1 minutę przewagi. W peletonie solidnie pracowali Słoweńcy, niwelując powoli przewagę. Na 15 kilometrów przed metą sytuacja wyglądała już inaczej. Z ucieczki pozostał jedynie Munoz, a na jego kole kręcił Edward Dunbar (Irlandia). Peleton liczył niespełna 40 zawodników.

Dwójka została złapana, a zaraz po tym na atak zdecydował się Gino Mader (Szwajcaria). Na 8 kilometrów przed metą Szwajcar miał 20 sekund przewagi nad peletonem. W pogoń za nim ruszyła dwójka Robert Stannard (Australia) i Georg Zimermann (Niemcy).

Mader nie dał się dogonić i triumfował na mecie górskiego etapu. Z peletonu pierwszy dojechał zwycięzca wczorajszego odcinka Ivan Sosa (Kolumbia), ponownie przesuwając się w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 8. etapu Tour de l'Avenir 2018 (2.Ncup), La Bathie - Crest-Voland Cohennoz (81,8 km):

 1 Gino Mäder (Szwajcaria)                                   2:11:24
  2 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)                          00:15
  3 Robert Stannard (Australia)
  4 Aleksandr Vlasov (Rosja)
  5 Tadej Pogacar (Słowenia)
  6 Clement Champoussin (Francja)
  7 Brandon McNulty (USA)
  8 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)
  9 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
 10 Edward Dunbar (Irlandia)
 11 Tobias S. Foss (Norwegia)
 12 Felix Gall (Austria)
 13 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)
 14 Thymen Arensman (Holandia)
 15 Michel Ries (Luksemburg)
 16 Andrea Bagioli (Włochy)                                     00:20
 17 Samuele Battistella (Włochy)
 18 Georg Zimmermann (Niemcy)
 19 Joao Almeida (Portugalia)
 20 Torjus Sleen (Norwegia)                                     00:25
 21 Mark Donovan (Wielka Brytania)                              00:27
 22 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme      00:33
 23 Harm Vanhoucke (Belgia)                                     00:40
 24 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme
 25 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)
 26 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)                   00:46
 27 Gordian Banzer (Szwajcaria)                                 00:50
 28 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 29 Samuel Mugisha (Rwanda)                                     00:53
 30 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)                    00:56
 31 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)                    01:00
 32 Callum Scotson (Australia)                                  01:25
 33 Alessandro Monaco (Włochy)                                  01:45
 34 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme       02:01
 35 Jens Van Den Dool (Holandia)                                02:03
 36 Mikkel Bjerg (Dania)
 37 Marcel Neuhauser (Austria)
 38 Nikolai Cherkasov (Rosja)                                   02:12
 39 Florian Stork (Niemcy) 
 40 Ide Schelling (Holandia)                                    02:14
 41 Brent Van Moer (Belgia)                                     02:23
 42 Simon Guglielmi (Francja)                                   02:25
 43 Markus Wildauer (Austria)                                   02:27
 44 Piotr Pękala (Polska)
 45 Joseph Areruya (Rwanda)
 46 Wilson Haro (Ekwador)                                       02:29
 47 Luc Wirtgen (Luksemburg)
 48 Jefferson Cepeda (Ekwador)                                  02:32
 49 Andreas Leknessund (Norwegia)                               02:48
 50 Johannes Schinnagel (Niemcy)                                02:54
 51 Marc Hirschi (Szwajcaria)                                   03:21
 52 Marcelo Salvador (Portugalia)                               03:24
 53 Denis Nekrasov (Rosja)
 54 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)                              03:32
 55 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme       03:50
 56 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes             04:04
 57 Filip Maciejuk (Polska)
 58 Thomas Vereecken (Belgia)
 59 Magnus Bak Klaris (Dania)
 60 Mikkel Frolich Honoré (Dania)
 61 Kévin Geniets (Luksemburg)
 62 Kevin Inkelaar (Holandia)
 63 Jaka Primozic (Słowenia)
 64 Max Kanter (Niemcy)                                        04:17
 65 Ian Garrison (USA)                                         04:30
 66 Santiago Montenegro (Ekwador)                              04:31
 67 Marlon Gaillard (Francja)                                  04:46
 68 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)                         05:26
 69 Matthew Teggart (Irlandia)
 70 Daire Feeley (Irlandia)
 71 Cameron Beard (USA)
 72 Gerben Thijssen (Belgia)
 73 Daniel Mu?oz Giraldo (Kolumbia)
 74 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes               05:37
 75 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire                06:29
 76 Julian Mertens (Belgia)                                    06:43
 77 Jake Stewart (Wielka Brytania)                             06:46
 78 Pit Leyder (Luksemburg)                                    06:50
 79 Jonas Rutsch (Niemcy)
 80 Andreas Nielsen (Dania)                                    07:08
 81 Christian Maximilian Koch (Niemcy)                         07:22
 82 Florian Kierner (Austria)
 83 Sven Burger (Holandia)                                     07:24
 84 Samuel Jenner (Australia)                                  07:28
 85 Stepan Kuriyanov (Rosja)                                   07:49
 86 Pierre Idjouadiene (Francja)                               08:13
 87 Damien Touze (Francja)
 88 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
 89 Zeke Mostov (USA)
 90 Masaki Yamamoto (Japonia)
 91 Tiago Antunes (Portugalia)
 92 Lars Saugstad (Norwegia)                                   09:13
 93 Alessandro Covi (Włochy)
 94 Mark Downey (Irlandia)
 95 Adam Hartley (Wielka Brytania)                             10:39
 96 Darragh O'Mahony (Irlandia)
 97 David Villareal (Ekwador)
 98 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire
 99 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
100 Anton Popov (Rosja)
101 Viktor Verschaeve (Belgia)
102 Kakeru Omae (Japonia)
103 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire
104 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
105 Alan Riou (Francja)
106 Alberto Dainese (Włochy)
107 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)
108 Tyler Stites (USA)
109 Edoardo Affini (Włochy)                                    11:09
110 Szymon Sajnok (Polska)
111 Jonas Vingegaard (Dania)                                   11:11
112 Benjamin Brkic (Austria)
113 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes            11:59
114 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
115 Szymon Tracz (Polska)
116 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire
117 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
118 Dmitrii Markov (Rosja)
119 Matthew Gibson (Wielka Brytania)
120 Barnabas Peak (Hun) Centre Mondial Du Cyclisme
121 Ayumu Watanabe (Japonia)
122 André Ramalho (Portugalia)
123 Rui Oliveira (Portugalia)
124 Ivo Oliveira (Portugalia)
125 Kaden Groves (Australia)                                   12:56
126 Michael O'Loughlin (Irlandia)                              13:25
127 Nik Cemazar (Słowenia)                                     15:33
128 Ziga Horvat (Słowenia)
129 Conor Schunk (USA)                                         15:59
130 Antoine Debons (Szwajcaria)                                17:08
131 Jordan Cardenas Villavicencio (Ekwador)                    19:40
DNF Dylan Sunderland (Australia)               
DNF Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
DNF Jarno Mobach (Holandia)
DNF Marceli Bogusławski (Polska)
DNF Izidor Penko (Słowenia)

Klasyfikacja generalna po 8. etapie:

  1 Tadej Pogacar (Słowenia)                                21:04:35
  2 Brandon McNulty (USA)                                      00:07
  3 Thymen Arensman (Holandia)                                 00:12
  4 Gino Mäder (Szwajcaria)                                    00:30
  5 Aleksandr Vlasov (Rosja)                                   00:31
  6 Edward Dunbar (Irlandia)
  7 Samuele Battistella (Włochy)                               00:32
  8 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)                              00:40
  9 Clement Champoussin (Francja)                              00:51
 10 Joao Almeida (Portugalia)                                  01:02
 11 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)                         01:07
 12 Michel Ries (Luksemburg)
 13 Tobias S. Foss (Norwegia)                                  01:12
 14 Andrea Bagioli (Włochy)                                    01:19
 15 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)                       01:23
 16 Felix Gall (Austria)                                       01:26
 17 Harm Vanhoucke (Belgia)                                    01:29
 18 Robert Stannard (Australia)                                01:30
 19 Georg Zimmermann (Niemcy)                                  01:31
 20 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)                        01:32
 21 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme     01:37
 22 Mark Donovan (Wielka Brytania)                             01:38
 23 Torjus Sleen (Norwegia)                                    02:04
 24 Gordian Banzer (Szwajcaria)                                02:25
 25 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme         02:31
 26 Mikkel Bjerg (Dania)                                       02:32
 27 Nikolai Cherkasov (Rosja)                                  03:24
 28 Alessandro Monaco (Włochy)
 29 Jens Van Den Dool (Holandia)                               03:43
 30 Callum Scotson (Australia)                                 03:54
 31 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)                 03:57
 32 Marc Hirschi (Szwajcaria)                                  04:27
 33 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme      04:35
 34 Simon Guglielmi (Francja)                                  05:04
 35 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)                   05:16
 36 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)                  05:24
 37 Florian Stork (Niemcy)                                     05:40
 38 Marcel Neuhauser (Austria)                                 05:46
 39 Andreas Leknessund (Norwegia)                              05:51
 40 Kévin Geniets (Luksemburg)                                 07:27
 41 Brent Van Moer (Belgia)                                    07:28
 42 Denis Nekrasov (Rosja)                                     07:31
 43 Stephen Williams (Wielka Brytania)                         07:43
 44 Jaka Primozic (Słowenia)                                   08:02
 45 Luc Wirtgen (Luksemburg)                                   08:06
 46 Kevin Inkelaar (Holandia)                                  08:28
 47 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme      08:39
 48 Max Kanter (Niemcy)                                        08:40
 49 Johannes Schinnagel (Niemcy)                               08:51
 50 Markus Wildauer (Austria)                                  08:56
 51 Mikkel Frolich Honoré (Dania)                              08:59
 52 Piotr Pękala (Polska)                                      09:19
 53 Marcelo Salvador (Portugalia)                              09:24
 54 Ide Schelling (Holandia)                                   09:48
 55 Tiago Antunes (Portugalia)                                 10:41
 56 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)                         10:49
 57 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)                             10:52
 58 Filip Maciejuk (Polska)                                    10:56
 59 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)                   11:00
 60 Ian Garrison (USA)                                         11:02
 61 Marlon Gaillard (Francja)                                  11:22
 62 Wilson Haro (Ekwador)                                      11:31
 63 Damien Touze (Francja)                                     11:45
 64 Jefferson Cepeda (Ekwador)                                 11:49
 65 Andreas Nielsen (Dania)                                    11:58
 66 Santiago Montenegro (Ekwador)                              12:15
 67 Magnus Bak Klaris (Dania)                                  12:44
 68 Pit Leyder (Luksemburg)                                    12:47
 69 Benjamin Brkic (Austria)                                   13:07
 70 Gerben Thijssen (Belgia)                                   13:34
 71 Jake Stewart (Wielka Brytania)                             13:36
 72 Joseph Areruya (Rwanda)                                    13:49
 73 Cameron Beard (USA)                                        13:59
 74 Dimitri Bussard (Szwajcaria)                               14:00
 75 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)                            14:20
 76 Alan Riou (Francja)                                        14:29
 77 Sven Burger (Holandia)                                     14:49
 78 Samuel Jenner (Australia)                                  15:20
 79 Daire Feeley (Irlandia)                                    15:25
 80 Alessandro Covi (Włochy)                                   16:18
 81 Julian Mertens (Belgia)                                    16:33
 82 Edoardo Affini (Włochy)                                    16:43
 83 Matthew Teggart (Irlandia)                                 16:44
 84 Stepan Kuriyanov (Rosja)                                   16:51
 85 Mark Downey (Irlandia)                                     16:54
 86 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme           17:36
 87 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes               18:15
 88 Jonas Vingegaard (Dania)                                   18:17
 89 Thomas Vereecken (Belgia)                                  19:11
 90 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)                        19:35
 91 Adam Hartley (Wielka Brytania)                             20:19
 92 Rui Oliveira (Portugalia)                                  20:48
 93 André Ramalho (Portugalia)                                 21:14
 94 Zeke Mostov (USA)                                          21:44
 95 Szymon Tracz (Polska)                                      21:59
 96 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire                 22:22
 97 Jonas Rutsch (Niemcy)                                      22:23
 98 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire               23:07
 99 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes               23:47
100 Viktor Verschaeve (Belgia)                                 23:51
101 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes            23:57
102 Michael O'Loughlin (Irlandia)                              24:02
103 Masaki Yamamoto (Japonia)                                  24:18
104 Florian Kierner (Austria)                                  24:56
105 Tyler Stites (USA)                                         25:18
106 Pierre Idjouadiene (Francja)                               26:37
107 Kakeru Omae (Japonia)                                      26:45
108 Szymon Sajnok (Polska)                                     26:48
109 Alberto Dainese (Włochy)                                   27:15
110 Samuel Mugisha (Rwanda)                                    27:58
111 Matthew Gibson (Wielka Brytania)                           29:16
112 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes            29:59
113 Kaden Groves (Australia)                                   31:03
114 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire                31:48
115 Ivo Oliveira (Portugalia)                                  32:42
116 David Villareal (Ekwador)                                  34:02
117 Darragh O'Mahony (Irlandia)                                34:04
118 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)                            34:20
119 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire                    35:41
120 Antoine Debons (Szwajcaria)                                35:52
121 Lars Saugstad (Norwegia)                                   37:18
122 Dmitrii Markov (Rosja)                                     38:10
123 Ziga Horvat (Słowenia)                                     40:00
124 Ayumu Watanabe (Japonia)                                   43:14
125 Conor Schunk (USA)                                         43:35
126 Anton Popov (Rosja)                                        43:49
127 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes             44:20
128 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire                   52:08
129 Nik Cemazar (Słowenia)                                  01:05:08
130 Christian Maximilian Koch (Niemcy)                      01:12:23
131 Jordan Cardenas Villavicencio (Ekwador)                 01:14:15

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: