Kategorie: Transfery

Jakub Mareczko potwierdza swój transfer do CCC

Kolejnym zawodnikiem zasilającym skład przyszłej ekipy CCC został włoski sprinter Jakub Mareczko.

Co kilka dni przez media przewijają się informacje o kolejnych ruchach transferowych drużyny BMC Racing, która w przyszłym sezonie sponsorowana będzie przez polską firmę CCC. Budowany od podstaw skład zasilić ma, według doniesień włoskiej prasy, Jakub Mareczko.

O chęci pozyskania Mareczko mówił na początku sierpnia Piotr Wadecki w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Do tej pory jednak drużyna nie potwierdziła oficjalnie podpisania kontraktu z 24-latkiem. Pewność, co do pozyskania Włocha przez drużynę Jima Ochowicza, wydają się mieć włoskie media, powołujące się na rozmowę Mareczko z Angiolino Massolinim z "Brescia Oggi".

W sezonie 2019 chciałbym przeskoczyć na kolejny poziom, jeśli chodzi o moją jazdę, czego nie udało mi się zrobić w tym roku. Dzięki nowemu CCC będę miał zapewnione starty w najlepszych wyścigach w światowym kalendarzu

- mówił sprinter Wilier Triestina w rozmowie z Massolinim.

W tym roku po Giro d'Italia nie ścigałem się zbyt dużo, także z powodu problemów zdrowotnych. Teraz jest już wszystko dobrze i jestem gotowy do rywalizacji. Na początku września lecę z drużyną do Chin, gdzie wezmę udział w dwóch wyścigach, w których będę walczył tam o etapowe sukcesy.

Jakub Mareczko jest Włochem polskiego pochodzenia, który od kilku sezonów próbuje mocniej zaznaczyć swoją obecność w peletonie. Specjalizuje się w sprinterskich rozgrywkach, co wielokrotnie przynosiło mu zwycięstwa, ale na 35 triumfów, tylko jedno odniósł w europejskim starcie, na etapie Coppi & Bartali. Na swoim koncie ma m.in. 15 etapowych triumfów wywalczonych w trzech edycjach Tour of Taihu Lake (2.1) oraz dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej tego wyścigu. Wielokrotnie pokonywał rywali na finiszach takich wyścigów jak Tour of Hainan (2.HC), Tour of Qinghai Lake (2.HC), Le Tour de Langkawi (2.HC) czy Tour of Turkey (2.HC). W Giro d'Italia trzy razy finiszował na drugim miejscu.

Martyna Maria Kobylińska

Zobacz komentarze

Recent Posts

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28

Kto zostanie królem Il Lombardia anno domini 2020?

Kto wygra Il Lombardia? Kto w tym roku jako pierwszy wedrze się na mury lombardzkiej twierdzy?

14 sierpnia 2020, 17:50

Criterium du Dauphine 2020: etap 3. Udany rajd Davide Formolo

Mistrz Włoch Davide Formolo, po ataku rozpoczętym na Col de la Madeleine, wygrał trzeci etap Criterium du Dauphine.

14 sierpnia 2020, 16:33

Criterium du Dauphine 2020. Dan Martin kontuzjowany

Dan Martin nie przystąpił do trzeciego etapu Criterium du Dauphine, poinformował zespół Israel Start-Up Nation.

14 sierpnia 2020, 12:46

Diamenty są wieczne. Prezentacja Il Lombardia 2020

Monumentalność tegorocznego Il Lombardia przesłania natłok wyścigów wpakowanych w studniowy sezon, ale włoski klasyk to nie kolejny wyścig przygotowawczy.

14 sierpnia 2020, 11:36

Il Lombardia 2020. Majka i Schachmann na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą formację Bora-hansgrohe w monumencie Il Lombardia.

14 sierpnia 2020, 09:04