Deutschland Tour 2018: etap 2. Maximilian Schachmann wygrywa i przejmuje koszulkę

Maximilian Schachmann (Quick-Step Floors) wygrał w Trewirze drugi odcinek Wyścigu Dookoła Niemiec - Deutschland Tour - i został nowym liderem imprezy.

Niemiec okazał się najlepszy z 4-osobowej ucieczki. Drugą lokatę zajął Matej Mohorić (Bahrain-Merida), a trzeci był Tom Dumoulin (Team Sunweb).

Trasa 196-kilometrowego odcinka z Bonn do Trewiru była mocno pagórkowata, a między 125 a 190 kilometrem wyznaczono na niej cztery kategoryzowane wspinaczki.

Zaraz po starcie zawiązała się 4-osobowa ucieczka w składzie: Etienne van Empel (Roompot Nederlandse Loterij), Gaëtan Pons (Leopard Pro Cycling), Patrick Haller (Rad-Net) i John Mandrysch (Dauner D&DQ-Akkon). Na 150 kilometrów przed metą stoper pokazywał niespełna 5 minut przewagi, a w peletonie sytuację kontrolowała ekipa lidera - Quick-Step Floors.

Na 67 kilometrów przed metą przewaga spadła do 2:20, a kolarze dopiero zaczęli wjeżdżać w pagórkowaty teren. Na pedały mocniej zaczęli naciskać zawodnicy Katusha-Alpecin, przez co przewaga ucieczki na 50 kilometrów przed metą spadła poniżej minuty. Z przodu szalał Pons, który zbierał punkty na górskich premiach.

Na wspinaczce pod Naurath (3,4 km, 6,5%) od peletonu odskoczyło 20 zawodników, którzy szybko złapali ucieczkę. Za pogoń wzięła się Bora-hansgrohe szybko likwidując odjazd.  Na 22 kilometry przed metą, na szczycie Korlingen (2,5 km, 7,6%), na czele znajdowali się: Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe), Strakhov (Lokosphinx), Scott Davies (Dimension Data), Jasha Sutterlin (Movistar), Matej Mohoric (Bahrain-Merida), Jeremy Maison, (Fortuneo-Samsic) i Emerson Oronte (Rally Cycling), którzy mieli 17 sekund nad peletonem, prowadzonym przez kolarzy Quick-Stepu.

12 kilometrów przed metą akcja została zlikwidowana. 6 kilometrów dalej niewielkie wzniesienie wprowadziło sporo zamieszania. Od głównej grupy odjechali Tom Dumoulin i Maximilian Schachmann, a na kilometr przed metą dojechali do nich Matej Mohorić i Nils Politt (Katusha-Alpecin). 

Na mecie pierwszy zameldował się Schachmann, który o pół koła wyprzedził Mohoricia. Grupka zyskała kilka sekund przewagi nad kolejnymi kolarzami, wśród których finiszował Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Wyniki 2. etapu Deutschland Tour 2018 (2.1), Bonn - Trewir (196 km):

  1 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors        4:50:36
  2 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
  4 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
  5 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       00:08
  6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  7 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            00:10
  8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:12
  9 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 11 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 12 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 13 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 14 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 15 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 16 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 18 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 21 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 22 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        00:32
 23 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 24 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 25 Jasha Sotterlin (Ger) Movistar Team
 26 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 27 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 28 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 29 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 30 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 31 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 32 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 33 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 34 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 35 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 36 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 37 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 38 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 39 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 40 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 41 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              00:41
 42 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       01:13
 43 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
 44 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     02:00
 45 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 02:09
 46 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      02:40
 47 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 48 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal                       03:15
 49 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 50 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    03:19
 51 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 52 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     03:34
 53 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 54 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               03:44
 55 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 56 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    04:24
 57 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus                  04:28
 58 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 59 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 60 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 61 Christian Knees (Ger) Team Sky
 62 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
 63 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 64 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 65 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
 66 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 67 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 68 Freddy Ovett (Aus) BMC Racing Team
 69 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland
 70 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 71 Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 73 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 74 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 75 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 76 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 77 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 78 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    04:34
 79 Niccol? Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 07:12
 80 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               08:38
 81 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 82 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 83 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 84 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 85 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 86 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 87 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 88 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 89 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 90 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 91 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 92 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 93 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus             10:41
 94 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 95 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic
 96 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland
 97 Felix Intra (Ger) Team Sauerland
 98 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 99 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling                  14:04
100 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
101 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
102 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
103 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
104 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland
105 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
106 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling
107 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
108 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
109 Tobias Nolde (Ger) Heizomat Rad-Net.de
110 Dorian Lubbers (Ger) Team Lotto-Kern Haus
111 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
112 Per Christian Munstermann (Ger) Team Sauerland
113 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland
114 Nuno Matos (Por) Movistar Team
115 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
116 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de
117 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
118 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de                   19:31
119 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
120 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
121 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de
122 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
123 John Mandrysch (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
124 Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
125 Brad Huff (USA) Rally Cycling
126 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida
127 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
DNS Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors        8:25:34
  2 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:04
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
  4 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      00:10
  5 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       00:18
  6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  7 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:19
  8 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            00:20
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   00:21
 10 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:22
 11 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 12 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 14 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 15 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 16 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 17 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 18 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 19 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 20 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 21 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 22 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        00:40
 23 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                        00:42
 24 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 25 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 26 Jasha Sotterlin (Ger) Movistar Team
 27 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 28 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 29 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 30 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 31 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 32 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 33 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 34 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 35 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 36 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 37 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 38 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 39 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 40 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 41 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              00:51
 42 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  01:17
 43 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       01:23
 44 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     02:10
 45 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 02:19
 46 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      02:50
 47 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 48 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal                       03:25
 49 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 50 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                     03:29
 51 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 52 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   03:44
 53 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 54 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     03:54
 55 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               04:26
 56 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    04:34
 57 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             04:37
 58 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling            04:38
 59 Christian Knees (Ger) Team Sky
 60 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 61 Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 63 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 64 Freddy Ovett (Aus) BMC Racing Team
 65 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 66 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 67 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 68 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 69 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 70 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 71 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
 72 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 73 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 74 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland
 75 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 76 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    04:44
 77 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         05:04
 78 Niccol? Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 07:18
 79 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       08:48
 80 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 81 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 82 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 83 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 84 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 85 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 86 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 87 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 88 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 89 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 90 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      09:17
 91 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          10:05
 92 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus             10:51
 93 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic
 94 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 95 Felix Intra (Ger) Team Sauerland
 96 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland
 97 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 98 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   14:04
 99 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling                14:11
100 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland                     14:14
101 Nuno Matos (Por) Movistar Team
102 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
103 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
104 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
105 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling
106 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
107 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
108 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    14:38
109 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors               14:42
110 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      15:27
111 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de               15:32
112 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon              17:34
113 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
114 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland                   18:23
115 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        19:41
116 John Mandrysch (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
117 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
118 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
119 Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
120 Dorian Lubbers (Ger) Team Lotto-Kern Haus              20:08
121 Per Christian Munstermann (Ger) Team Sauerland
122 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de                 23:01
123 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de                   23:50
124 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida                       25:08
125 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida
126 Brad Huff (USA) Rally Cycling                          25:20
127 Tobias Nolde (Ger) Heizomat Rad-Net.de                 29:56

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: