Kolarstwo torowe

Torowe MME 2018: Nikola Sibiak ponownie na podium

Nikola Sibiak wywalczyła dziś dla polskiej reprezentacji ósmy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. W sprincie indywidualnym zdobyła brąz.

Na trwających w szwajcarskim Aigle torowych mistrzostwach Europy juniorów i orlików dorobek medalowy polskiej reprezentacji powiększa się każdego dnia. Dobra postawa naszej torowej młodzieży niewątpliwie cieszy, choć niedosyt także pozostaje, szczególnie wtedy, gdy do podium było bardzo blisko.

W czwartek jedyną Polką, która stanęła do dekoracji, była Nikola Sibiak. W ostatnich dniach sięgała ona już po medale zarówno podczas mistrzostw świata, jak i trwających obecnie młodzieżowych mistrzostw Europy. Nie było więc zaskoczenia, gdy Nikola awansowała do finałowego biegu o brąz w sprincie indywidualnym, a następnie go wygrała. 6. miejsce w tej konkurencji zajęła Nikola Seremak.

Bliscy awansu do stref medalowych były dziś też drużyny orliczek i orlików w wyścigach na dochodzenie. Niestety, rywale okazali się szybsi i w obu przypadkach skończyło się na 5. miejscu. Orliczki startowały w składzie: Monika Graczewska, Nikola Różyńska, Wiktoria Pikulik i Karolina Lipiejko. Czwórka orlików stanęła zaś w szranki w składzie: Damian Sławek, Adrian Kaiser, Bartosz Rudyk i Dawid Czubak.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorów bliski zdobycia brązowego krążka był z kolei Michał Gałka. W ostatnim wyścigu uległ on jednak rywalowi i zakończył zmagania na 4. miejscu. 9. był Wiktor Richter, a wśród juniorek Wiktoria Plak i Julia Kowalska zajęły odpowiednio 7. i 10. pozycję.

W rywalizacji kolarzy do lat 23 na 1km na 5. miejscu sklasyfikowany został Michał Lewandowski, a 12. był Łukasz Kowal.

W czwartek rozpoczęła się rywalizacja w sprincie indywidualnym dwóch kategorii. Wśród juniorów bardzo dobrze spisywał się aktualny mistrz świata U19 w tej konkurencji, Cezary Łączkowski, który jutro wznowi walkę od półfinału. Z kolei wśród orliczek nasze reprezentantki miały pecha, trafiając na siebie w 1/8 finału. Tam Aleksandra Tołomanow wyeliminowała Marlenę Karwacką, a następnie sama zakończyła walkę w kolejnej rundzie, przegrywając z Litwinką.

Martyna Maria Kobylińska

Liege-Bastogne-Liege 2024. Kwiatkowski i Pidcock w formie, ale bez wyniku

Forma jest, ale wyniku w Liege brak. Michał Kwiatkowski i Tom Pidcock po Liege-Bastogne-Liege i Ardeńskich Klasykach.

23 kwietnia 2024, 13:33

Kopecky rezygnuje z Tour de France | Max Kanter wygrywa w Tour of Türkiye

Lefevere chce Evenepoela na starcie Ronde. Intergiro wraca na Giro d’Italia. Wiadomości i wyniki z poniedziałku, 22 kwietnia.

22 kwietnia 2024, 20:53

Liege-Bastogne-Liege Femmes 2024. Niewiadoma trzymała kciuki za akcję Chabbey

Katarzyna Niewiadoma wywalczyła piąte miejsce w Liege-Bastogne-Liege Femmes mimo kraksy w pierwszej fazie rywalizacji.

22 kwietnia 2024, 20:05

Zapowiedź Tour de Romandie 2024

Od wtorku kolarze powalczą we francuskojęzycznej części Szwajcarii w sześciodniowym wyścigu WorldTour - Tour de Romandie (23-28 kwietnia).

22 kwietnia 2024, 16:12

Patryk Goszczurny w młodzieżówce Visma | Lease a Bike

Patryk Goszczurny będzie reprezentował zespół Visma | Lease a Bike Development, czyli młodzieżowy zespół jednej z najlepszych kolarskich drużyn świata.

22 kwietnia 2024, 12:12

Egan Bernal powraca

Egan Bernal mówi, że wrócił do normalnych treningów i że, choć nie wie, czy to możliwe, chce jeszcze raz wygrać…

22 kwietnia 2024, 09:15