Kolarstwo torowe

Torowe MME 2018: Nikola Sibiak ponownie na podium

Nikola Sibiak wywalczyła dziś dla polskiej reprezentacji ósmy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. W sprincie indywidualnym zdobyła brąz.

Na trwających w szwajcarskim Aigle torowych mistrzostwach Europy juniorów i orlików dorobek medalowy polskiej reprezentacji powiększa się każdego dnia. Dobra postawa naszej torowej młodzieży niewątpliwie cieszy, choć niedosyt także pozostaje, szczególnie wtedy, gdy do podium było bardzo blisko.

W czwartek jedyną Polką, która stanęła do dekoracji, była Nikola Sibiak. W ostatnich dniach sięgała ona już po medale zarówno podczas mistrzostw świata, jak i trwających obecnie młodzieżowych mistrzostw Europy. Nie było więc zaskoczenia, gdy Nikola awansowała do finałowego biegu o brąz w sprincie indywidualnym, a następnie go wygrała. 6. miejsce w tej konkurencji zajęła Nikola Seremak.

Bliscy awansu do stref medalowych były dziś też drużyny orliczek i orlików w wyścigach na dochodzenie. Niestety, rywale okazali się szybsi i w obu przypadkach skończyło się na 5. miejscu. Orliczki startowały w składzie: Monika Graczewska, Nikola Różyńska, Wiktoria Pikulik i Karolina Lipiejko. Czwórka orlików stanęła zaś w szranki w składzie: Damian Sławek, Adrian Kaiser, Bartosz Rudyk i Dawid Czubak.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorów bliski zdobycia brązowego krążka był z kolei Michał Gałka. W ostatnim wyścigu uległ on jednak rywalowi i zakończył zmagania na 4. miejscu. 9. był Wiktor Richter, a wśród juniorek Wiktoria Plak i Julia Kowalska zajęły odpowiednio 7. i 10. pozycję.

W rywalizacji kolarzy do lat 23 na 1km na 5. miejscu sklasyfikowany został Michał Lewandowski, a 12. był Łukasz Kowal.

W czwartek rozpoczęła się rywalizacja w sprincie indywidualnym dwóch kategorii. Wśród juniorów bardzo dobrze spisywał się aktualny mistrz świata U19 w tej konkurencji, Cezary Łączkowski, który jutro wznowi walkę od półfinału. Z kolei wśród orliczek nasze reprezentantki miały pecha, trafiając na siebie w 1/8 finału. Tam Aleksandra Tołomanow wyeliminowała Marlenę Karwacką, a następnie sama zakończyła walkę w kolejnej rundzie, przegrywając z Litwinką.

Martyna Maria Kobylińska

Sagana problem z pracą serca | Pogacar zawalił | MVDP przedłużył kontakt

Hirschi dołączy do Tudoru? Kaski Giro przyklepane. Kontuzja Maxima Van Gilsa. Wiadomości z poniedziałku, 18 marca.

18 marca 2024, 21:12

Volta a Catalunya 2024: etap 1. Nick Schultz z zaskoczenia

Australijczyk Nick Schultz wygrał w pierwszym dniu Volta a Catalunya i objął prowadzenie w wyścigu.

18 marca 2024, 17:06

Marcin Budziński wygrał GP Slovenian Istria | Marta Jaskulska 14. w Normandii

Wyśniony weekend Paula Lapeira. Nasi juniorzy na tarczy. Wyniki kolarskiej niedzieli, 17 marca.

17 marca 2024, 20:35

Trofeo Alfredo Binda 2024. Piorunujący finisz Elisy Balsamo

Włoszka Elisa Balsamo (Lidl-Trek) wygrała 25. wyścig Trofeo Alfredo Binda.

17 marca 2024, 15:59

Zapowiedź Volta a Catalunya 2024

W poniedziałek rozpocznie się w Volta a Catalunya (18-24 marca), jeden z najstarszych wyścigów etapowych w kalendarzu. Oto trasa, przegląd…

17 marca 2024, 13:46

Mediolan-San Remo 2024. Tadej Pogacar coraz bliżej wygranej

Z roku na rok Tadej Pogacar jest coraz bliżej zwycięstwa w Mediolan-San Remo. W tym Słoweniec zakończył pierwszy monument sezonu…

17 marca 2024, 08:35