Vuelta a Espana 2018. Skład Team Sky ogłoszony

kolarze Team Sky

Bez ubiegłorocznego zwycięzcy Chrisa Froome'a, za to z Michałem Kwiatkowskim, stawi się na starcie 73. Vuelta a Espana grupa Sky.

W wybranej ósemce, obok naszego zawodnika, znaleźli się David de la Cruz, Tao Geoghegan Hart, Jonathan Castroviejo, Sergio Henao, Salvatore Puccio, Pavel Sivakov i Dylan van Baarle.

Skład Team Sky jest mieszanką doświadczenia z młodością, bez wielkich ambicji na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. W górach powinni być widoczni David de la Cruz, Tao Geoghegan Hart i Sergio Henao. O swój pierwszy etap w Wielkim Tourze powinien się pokusić Michał Kwiatkowski.

Vuelta to kolejny ważny krok w mojej karierze, gdyż po raz pierwszy pojadę swój drugi Grand Tour w jednym sezonie. Jestem zaciekawiony jak odpowie moje ciało na to wyzwanie. W Hiszpanii stawię się bez presji, po prostu podekscytowany przed nowym doświadczeniem

 - powiedział zwycięzca Tour de Pologne.

Lato miałem pracowite. Zaledwie sześć dni po Tour de France wystartowałem w Tour de Pologne i potrafiłem utrzymać najwyższą formę, wygrywając mój domowy wyścig. W tym roku spróbuję wykończyć sezon nieco innym podejściem. Myślę, że pozostawanie w rytmie wyścigowym może mi służyć

 - dodał mistrz Polski, który w 2016 roku przez jeden etap jechał w czerwonej koszulce lidera Vuelty.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. Apollo

  22 sierpnia 2018, 11:49 o 11:49

  Bez ambicji na wysokie miejsce w GC ? Czyżby "Serowie" ze SKY w wyścigu dla prawdziwych twardzieli nie wierzyli w swoich zawodników którzy jadą bez wspomagania ? 🙂

 2. Daniel

  22 sierpnia 2018, 11:51 o 11:51

  Mimo wszystko Sky będzie silne w górach 😛 sporo osób mówiło, że raczej nikt z nich nie ma szans na Top3 w w GC, jednak Sky wie dobrze, jak rozgrywać grand toury, a skład dość solidny, jednak bez jednoznacznego lidera.

 3. Karol

  22 sierpnia 2018, 14:37 o 14:37

  Geraint Thomas miękka faja. Akurat połączyć Vueltę z TdF jest łatwiej niż Giro i TdF. Froome jeździł i próbował, w zeszłym roku wygrał TdF i Vueltę, później dorzucił jeszcze Giro i startował w tegorocznym TdF. Dziwne, że nie startuje.

  Chociaż oczywiście dla Kwiato i reszty ekipy Sky to świetna wiadomość, bo każdy będzie miał szansę ugrać dla siebie etap. Kwiato ładnie w tym roku szaleje, świetne wyniki, dużo ciężkich wyścigów ale oczywiście malkontenci płaczą, że musiał wozić bidony na TdF.

 4. Maria🚴

  22 sierpnia 2018, 16:47 o 16:47

  Czy wiadomo kto będzie liderem? 🤔

  • TomAsz

   22 sierpnia 2018, 16:51 o 16:51

   Team Sky w komunikacie nie wskazał lidera, ale na pewne w generalce chce powalczyć David de la Cruz.

 5. wojnar99

  22 sierpnia 2018, 21:16 o 21:16

  Drodzy forumowicze! Czy nie widzicie krytykując SKY w swojej zawziętości że Thomas i Froome za cel jesieni obrali sobie mistrzostwa świata których trasa wybitnie pasuje góralom tj. wyżej wymienionym??? A nasz Michał Kwiatkowski jest kolarzem który również za pomocą startów celuje w medal MŚ! Natomiast Vueltę jedzie jako przygotowanie ewentualnie, wygranie etapu przy dobrej dyspozycji. Więc odpuście sobie krytykę Sky jej kolarzy i zrozumcie że cele sezonu mają jasne jak również tok przygotowań. Wg mnie wszystko jest jasne i klarowne. Pozdrawiam!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: