Vuelta a Espana 2018. Rigoberto Uran jedzie się odkuć

Kolumbijczyk Rigoberto Uran poprowadzi amerykański zespół EF Education First-Drapac na trasie 73. Vuelta a Espana (25 sierpnia - 16 września).

31-letni zawodnik, drugi kolarz ubiegłorocznego Tour de France, w tym roku nie miał szczęścia we Francji i z rywalizacji wycofał się po 11 etapach. Lider ekipy Jonathana Vaughtersa po dobrym starcie "Wielkiej Pętli" ucierpiał w kraksie na brukach, a następnie poniósł straty na 11. etapie, następnego dnia wycofując się z rywalizacji.

Uran po raz czwarty w karierze stanie na starcie Vuelta a Espana - jedynego Grand Touru, w którym dotąd nie zanotował dobrego wyniku w klasyfikacji końcowej. Do wyścigu przystąpić powinien w niezłej formie - na początku sierpnia przyjechał 6. w Clasica San Sebastian, a brak znaczących wyników w pierwszej partii sezonu powinien zmotywować go do walki o miejsca w czołówce.

Kolumbijczyka wesprą Daniel Moreno, Pierre Rolland i Michael Woods, choć dwaj ostatni deklarują, że nie pogardzą próbą wygrania etapu. Ruchy zespołu koordynował będzie doświadczony kapitan Simon Clarke, a w nielicznych sprinterskich końcówkach pokazać się ma Tom van Asbroeck.

Skład EF Education First-Drapac na Vuelta a Espana:

Simon Clarke, Mitch Docker, Sebastian Langeveld, Daniel Moreno, Pierre Rolland, Rigoberto Uran, Tom Van Asbroeck i Michael Woods.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Anderis

    22 sierpnia 2018, 11:59 o 11:59

    Coś wysoka średnia wieku jak na zespół Vaughtersa. Zawsze byli jednym z najmłodszych zespołów, szczególnie od czasu, kiedy odeszła "stara gwardia" z Millarem, Vande Velde itp.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: