Veenendaal-Veenendaal Classic WE 2018. Van Vleuten przed Jasińską

Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała pierwszą edycję holenderskiego wyścigu Veenendaal-Veenendaal Classic.

Holenderska zawodniczka pokonała na ostatnich metrach mistrzynię Polski Małgorzatę Jasińską (Movistar Team). Goniącą grupkę przyprowadziła Holenderka Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg).

Dla Jasińskiej to kolejny dobry wynik w wyścigach jednodniowych w tym sezonie. Polka wiosną zajęła 6. miejsce w Ronde van Vlaanderen i 7. w Dwars door Vlaanderen, drugie Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames (1.1) oraz wygrała dwa tytuły mistrzyni Polski.

Wyniki Veenendaal Veenendaal Classic WE 2018 (1.1), Veenendaal - Veenendaal (136,8 km):

  1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Netherlands               3:25:31
  2 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women
  3 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg                1:19
  4 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
  5 Maria Vittoria Sperotto (Ita) Bepink
  6 Sara Mustonen (Swe) Experza - Footlogix
  7 Nina Kessler (Ned) Netherlands
  8 Floortje Mackaij (Ned) Netherlands
  9 Daiva Ragazinskiene (Ltu) Ale Cipollini
 10 Sarah Inghelbrecht (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport
 11 Bryony Van Velzen (Ned) Doltcini - Van Eyck Sport
 12 Claudia Koster (Ned) Netherlands
 13 Demi Vollering (Ned)
 14 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Lotto Soudal Ladies
 15 Saartje Vandenbroucke (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport
 16 Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano
 17 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg
 18 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano
 19 Kelly Markus (Ned) Doltcini - Van Eyck Sport
 20 Paulien Koster (Ned)
 21 Femke Geeris (Ned)
 22 Monique Van De Ree (Ned) Waowdeals
 23 Severine Eraud (Fra) Experza - Footlogix
 24 Danique Braam (Ned)
 25 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
 26 Rozanne Slik (Ned) Netherlands
 27 Céline Van Houtum (Ned)
 28 Polona Batagelj (Slo) Btc City Ljubljana
 29 Karlijn Swinkels (Ned) Ale Cipollini
 30 Janine Van Der Meer (Ned) Health Mate
 31 Evy Kuijpers (Ned)
 32 Mieke Docx (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport
 33 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg
 34 Nathalie Verschelden (Bel)
 35 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Movistar Team Women
 36 Berdine Bakker (Ned)
 37 Marieke Van Witzenburg (Ned) Health Mate
 38 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals
 39 Agnieszka Skalniak (Pol) Experza - Footlogix
 40 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg
 41 Špela Kern (Slo) Health Mate
 42 Winanda Spoor (Ned) Wnt Rotor
 43 Nienke Wasmus (Ned)
 44 Katia Ragusa (Ita) Bepink
 45 Elise Maes (Lux) Wnt Rotor
 46 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini
 47 Corinna Lechner (Ger) Btc City Ljubljana
 48 Nicole Clerx (Ned)
 49 Valerie Demey (Bel) Lotto Soudal Ladies
 50 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg
 51 Marissa Baks (Ned)
 52 Anisha Vekemans (Bel) Ale Cipollini
 53 Urska Pintar (Slo) Btc City Ljubljana
 54 Sanne Bouwmeester (Ned)
 55 Demi De Jong (Ned) Lotto Soudal Ladies
 56 Nathalie Bex (Bel) Experza - Footlogix
 57 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano
 58 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
 59 Demmy Druyts (Bel) Doltcini - Van Eyck Sport
 60 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano
 61 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women
 62 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Wnt Rotor
 63 Anouska Koster (Ned) Waowdeals
 64 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Movistar Team Women
 65 Aafke Soet (Ned) Wnt Rotor
 66 Alba Teruel Ribes (Spa) Movistar Team Women
 67 Senna Feron (Ned)
 68 Lisa Worner (Ned)
 69 Natalie Grinczer (GBr) Wnt Rotor
 70 Mayuko Hagiwara (Jpn) Ale Cipollini
 71 Sarah Rijkes (Aut) Experza - Footlogix
 72 Cornelie Smorenburg (Ned)                              01:34
 73 Annet Pit (Ned)                                        01:35
 74 Rotem Gafinovitz (Isr) Waowdeals
 75 Tatiana Guderzo (Ita) Bepink
 76 Francesca Pattaro (Ita) Bepink
 77 Rixt Meijer (Ned)                                      01:40
 78 Kathrin Schweinberger (Aut) Health Mate
 79 Jessy Druyts (Bel) Experza - Footlogix                 01:43
 80 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                   01:46
 81 Wendy Oosterwoud (Ned)
 82 Maaike Boogaard (Ned) Btc City Ljubljana               02:10
 83 Nicole Steigenga (Ned) Bepink
 84 Kaat Hannes (Bel)                                      02:12
 85 Emilia Matteoli (Ita) Aromitalia Vaiano                02:20
 86 Yara Kastelijn (Ned) Waowdeals                         02:44
 87 Argiro Milaki (Gre)                                    04:47
 88 Janieke Kalsbeek (Ned)                                 05:32
 89 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women     06:32
 90 Kirsten Peetoom (Ned)                                  07:12
 91 Nynke Pellikaan (Ned)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: