Tour de l'Avenir 2018: etap 6. Alessandro Covi z ucieczki

Alessandro Covi wygrał po zakończonej powodzeniem akcji w szóstym dniu 55. Tour de l'Avenir.

Włoch w Cérilly, na 400-metrowej końcówce o nachyleniu 4,5%, pokonał Marka Downeya (Irlandia) i Simona Guglielmiego (Francja). Liderem wyścigu pozostał Alan Riou (Francja).

Aktywnie jechał po starcie Marceli Bogusławski, który zabrał się w dwie ciekawe ucieczki, ale tych akcji peleton nie odpuścił. Odjazd dnia zawiązali dopiero Jonas Gregaard Wilsly, Mikkel Bjerg, Magnus Bak Klaris (wszyscy Dania), Simon Guglielmi (Francja), Florian Stork (Niemcy), Daire Feeley, Mark Downey (obaj Irlandia), Alessandro Covi (Włochy) i Zeke Mostov (Stany Zjednoczone).

Dziewiątka na 60 kilometrze zdobyła 2:30 przewagi, a 10 kilometrów przed metą stoper wskazywał 40 sekund różnicy. Pościg był tuż, tuż, jednak uciekinierzy zdołali się obronić.

Wyniki 6. etapu Tour de l'Avenir 2018 (2.Ncup), Le Blanc - Cérilly (183,5 km):

  1 Alessandro Covi (Włochy)                                      4:00:29
  2 Mark Downey (Irlandia)
  3 Simon Guglielmi (Francja)
  4 Zeke Mostov (USA)                                               00:02
  5 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
  6 Max Kanter (Niemcy)                                             00:05
  7 Mikkel Bjerg (Dania)
  8 Alberto Dainese (Włochy)
  9 Damien Touze (Francja)
 10 Rui Oliveira (Portugalia)
 11 Jake Stewart (Wielka Brytania)
 12 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire
 13 Pit Leyder (Luksemburg)
 14 Robert Stannard (Australia)
 15 Markus Wildauer (Austria)
 16 Ziga Jerman (Słowenia)
 17 Kakeru Omae (Japonia)
 18 Benjamin Brkic (Austria)
 19 Luc Wirtgen (Luksemburg)
 20 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme
 21 Tobias S. Foss (Norwegia)
 22 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)
 23 Szymon Tracz (Polska)
 24 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
 25 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)
 26 Jens Van Den Dool (Holandia)
 27 Marc Hirschi (Szwajcaria)
 28 Tyler Stites (USA)
 29 Tegshbayar Bastsaikhan (Mongolia) Centre Mondial Du Cyclisme
 30 Edward Dunbar (Irlandia)
 31 Nikolai Cherkasov (Rosja)
 32 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 33 Tadej Pogacar (Słowenia)
 34 Filip Maciejuk (Polska)
 35 Jaka Primozic (Słowenia)
 36 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 37 Matthew Teggart (Irlandia)
 38 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 39 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 40 Denis Nekrasov (Rosja)
 41 Gino Mäder (Szwajcaria)
 42 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 43 Santiago Montenegro (Ekwador)
 44 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)
 45 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 46 Gerben Thijssen (Belgia)
 47 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
 48 Andreas Nielsen (Dania)
 49 Samuel Jenner (Australia)
 50 Brandon Mcnulty (USA)
 51 Andreas Leknessund (Norwegia)
 52 Ian Garrison (USA)
 53 Aleksandr Vlasov (Rosja)
 54 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)
 55 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 56 Wilson Haro (Ekwador)
 57 Jefferson Cepeda (Ekwador)
 58 Dylan Sunderland (Australia)
 59 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)
 60 Georg Zimmermann (Niemcy)
 61 Harm Vanhoucke (Belgia)
 62 Sven Burger (Holandia)
 63 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)
 64 Tiago Antunes (Portugalia)
 65 Torjus Sleen (Norwegia)
 66 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme
 67 Clement Champoussin (Francja)
 68 Samuele Battistella (Włochy)
 69 Piotr Pękala (Polska)
 70 Marceli Bogusławski (Polska)
 71 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)
 72 Kevin Inkelaar (Holandia)
 73 Andrea Bagioli (Włochy)
 74 Michel Ries (Luksemburg)
 75 Joao Almeida (Portugalia)
 76 Felix Gall (Austria)
 77 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
 78 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
 79 Ide Schelling (Holandia)
 80 Thymen Arensman (Holandia)
 81 Edoardo Affini (Włochy)
 82 Mikkel Frolich Honoré (Dania)
 83 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire
 84 Darragh O'mahony (Irlandia)
 85 Cameron Beard (USA)
 86 Alessandro Monaco (Włochy)
 87 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 88 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme
 89 Masaki Yamamoto (Japonia)
 90 Jonas Vingegaard (Dania)
 91 Marcel Neuhauser (Austria)
 92 Gordian Banzer (Szwajcaria)
 93 Dmitrii Markov (Rosja)
 94 Johannes Schinnagel (Niemcy)
 95 Marcelo Salvador (Portugalia)
 96 Callum Scotson (Australia)
 97 Marlon Gaillard (Francja)
 98 Florian Stork (Niemcy)
 99 Joseph Areruya (Rwanda)
100 David Villareal (Ekwador)
101 Michael O'loughlin (Irlandia)
102 Alexis Quinteros (Ekwador)
103 Jonas Rutsch (Niemcy)
104 Kévin Geniets (Luksemburg)
105 Viktor Verschaeve (Belgia)
106 Alan Riou (Francja)
107 Izidor Penko (Słowenia)
108 André Ramalho (Portugalia)
109 Magnus Bak Klaris (Dania)
110 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)
111 Daire Feeley (Irlandia)                                        00:23
112 Adam Hartley (Wielka Brytania)                                 00:27
113 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire                        00:32
114 Samuel Mugisha (Rwanda)                                        00:37
115 Stepan Kuriyanov (Rosja)                                       00:43
116 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
117 Kaden Groves (Australia)                                       01:16
118 Brent Van Moer (Belgia)                                        01:33
119 Szymon Sajnok (Polska)                                         01:35
120 Thomas Vereecken (Belgia)                                      01:57
121 Julian Mertens (Belgia)                                        02:27
122 Matthew Gibson (Wielka Brytania)                               02:45
123 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)                                04:28
124 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                   06:13
125 Antoine Debons (Szwajcaria)
126 Pierre Idjouadiene (Francja)
127 Lars Saugstad (Norwegia)                                       06:45
128 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire                       07:24
129 Ivo Oliveira (Portugalia)                                      08:00
130 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire                    08:37
131 Jan Petelin (Luksemburg)                                       09:03
132 Florian Kierner (Austria)
133 Jordan Cardenas Villavicencio (Ekwador)
134 Ayumu Watanabe (Japonia)
135 Anton Popov (Rosja)
136 Ziga Horvat (Słowenia)
137 Jarno Mobach (Holandia)
138 Conor Schunk (USA)                                             14:14
139 Christian Maximilian Koch (Niemcy)
140 Colin Heiderscheid (Luksemburg)
141 Nik Cemazar (Słowenia)
142 Joab Schneiter (Szwajcaria)                                    17:14
143 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
DNS David Gonzalez Lopez (Hiszpania)
DNS Hakon Lunder Aalrust (Norwegia)
DNF Shoi Matsuda (Japonia)

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Alan Riou (Francja)                                         17:40:38
  2 Andreas Nielsen (Dania)                                        01:29
  3 Mikkel Bjerg (Dania)
  4 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)                                  01:31
  5 Mikkel Frolich Honoré (Dania)                                  01:34
  6 Edoardo Affini (Włochy)                                        01:44
  7 Harm Vanhoucke (Belgia)                                        01:47
  8 Damien Touze (Francja)                                         01:50
  9 Tobias S. Foss (Norwegia)
 10 Torjus Sleen (Norwegia)
 11 Alessandro Covi (Włochy)                                       01:51
 12 Jens Van Den Dool (Holandia)                                   01:53
 13 Sven Burger (Holandia)
 14 Samuele Battistella (Włochy)                                   01:56
 15 Simon Guglielmi (Francja)                                      01:57
 16 Thymen Arensman (Holandia)                                     02:00
 17 Tadej Pogacar (Słowenia)                                       02:06
 18 Georg Zimmermann (Niemcy)                                      02:07
 19 Johannes Schinnagel (Niemcy)
 20 Mark Downey (Irlandia)                                         02:09
 21 Nikolai Cherkasov (Rosja)                                      02:10
 22 Andrea Bagioli (Włochy)
 23 Marc Hirschi (Szwajcaria)                                      02:12
 24 Michael O'loughlin (Irlandia)
 25 Brandon Mcnulty (USA)                                          02:13
 26 Andreas Leknessund (Norwegia)
 27 Jonas Vingegaard (Dania)
 28 Robert Stannard (Australia)                                    02:15
 29 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme               02:16
 30 Antonijo Barac (Chorwcja) Centre Mondial Du Cyclisme
 31 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 32 Edward Dunbar (Irlandia)                                       02:19
 33 Samuel Jenner (Australia)                                      02:20
 34 Dylan Sunderland (Australia)
 35 Callum Scotson (Australia)
 36 Aleksandr Vlasov (Rosja)                                       02:21
 37 Denis Nekrasov (Rosja)
 38 Felix Gall (Austria)                                           02:25
 39 Gino Mäder (Szwajcaria)                                        02:31
 40 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
 41 Gordian Banzer (Szwajcaria)
 42 Rui Oliveira (Portugalia)                                      02:32
 43 Kevin Inkelaar (Holandia)
 44 Jake Stewart (Wielka Brytania)                                 02:34
 45 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 46 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 47 Alessandro Monaco (Włochy)                                     02:35
 48 Pit Leyder (Luksemburg)                                        02:36
 49 Gerben Thijssen (Belgia)
 50 Joao Almeida (Portugalia)                                      02:37
 51 Benjamin Brkic (Austria)                                       02:39
 52 Markus Wildauer (Austria)
 53 Jaka Primozic (Słowenia)                                       02:40
 54 Max Kanter (Niemcy)                                            02:41
 55 Kévin Geniets (Luksemburg)
 56 Luc Wirtgen (Luksemburg)
 57 Clement Champoussin (Francja)
 58 Piotr Pękala (Polska)                                          02:42
 59 Szymon Tracz (Polska)
 60 Filip Maciejuk (Polska)
 61 Florian Stork (Niemcy)                                         02:46
 62 Ide Schelling (Holandia)
 63 Tiago Antunes (Portugalia)                                     02:51
 64 Daire Feeley (Irlandia)
 65 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
 66 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme
 67 Ian Garrison (USA)                                             02:52
 68 Matthew Teggart (Irlandia)                                     02:53
 69 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire                   02:55
 70 Michel Ries (Luksemburg)
 71 Marcel Neuhauser (Austria)                                     03:04
 72 Magnus Bak Klaris (Dania)                                      03:08
 73 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)                                 03:10
 74 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 75 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)                             03:13
 76 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)
 77 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 78 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                   03:20
 79 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)                            03:24
 80 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
 81 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)                     03:27
 82 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)
 83 Stepan Kuriyanov (Rosja)                                       03:30
 84 Brent Van Moer (Belgia)                                        03:43
 85 André Ramalho (Portugalia)
 86 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire                         03:46
 87 Wilson Haro (Ekwador)                                          03:48
 88 Marcelo Salvador (Portugalia)                                  03:59
 89 Santiago Montenegro (Ekwador)                                  04:02
 90 Jefferson Cepeda (Ekwador)                                     04:03
 91 Julian Mertens (Belgia)                                        04:18
 92 Izidor Penko (Słowenia)                                        04:39
 93 Marlon Gaillard (Francja)                                      04:40
 94 Kakeru Omae (Japonia)                                          04:46
 95 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire                     04:51
 96 Ziga Jerman (Słowenia)                                         05:04
 97 Cameron Beard (USA)                                            05:12
 98 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)                             05:24
 99 Alberto Dainese (Włochy)                                       05:35
100 Joseph Areruya (Rwanda)                                        05:55
101 Matthew Gibson (Wielka Brytania)                               06:14
102 Zeke Mostov (USA)                                              06:29
103 Alexis Quinteros (Ekwador)                                     06:49
104 Adam Hartley (Wielka Brytania)                                 07:04
105 Tegshbayar Bastsaikhan (Mongolia) Centre Mondial Du Cyclisme   07:23
106 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                07:28
107 Masaki Yamamoto (Japonia)                                      08:41
108 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)                       09:22
109 Thomas Vereecken (Belgia)                                      09:35
110 Jonas Rutsch (Niemcy)                                          10:01
111 Szymon Sajnok (Polska)                                         10:07
112 Antoine Debons (Szwajcaria)                                    10:25
113 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                   11:08
114 Ivo Oliveira (Portugalia)                                      11:17
115 Tyler Stites (USA)                                             11:18
116 Florian Kierner (Austria)                                      12:02
117 David Villareal (Ekwador)                                      12:20
118 Kaden Groves (Australia)                                       12:35
119 Viktor Verschaeve (Belgia)                                     12:38
120 Pierre Idjouadiene (Francja)                                   12:52
121 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire                    14:47
122 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                15:38
123 Darragh O'mahony (Irlandia)                                    16:17
124 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                16:21
125 Ziga Horvat (Słowenia)                                         17:09
126 Jarno Mobach (Holandia)                                        17:20
127 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)                                18:09
128 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire                        19:10
129 Joab Schneiter (Szwajcaria)                                    20:19
130 Dmitrii Markov (Rosja)                                         20:39
131 Conor Schunk (USA)                                             21:42
132 Marceli Bogusławski (Polska)                                   21:43
133 Ayumu Watanabe (Japonia)                                       22:06
134 Lars Saugstad (Norwegia)                                       22:33
135 Anton Popov (Rosja)                                            24:57
136 Samuel Mugisha (Rwanda)                                        25:43
137 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                 26:33
138 Jan Petelin (Luksemburg)                                       32:12
139 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire                       34:07
140 Nik Cemazar (Słowenia)                                         43:17
141 Jordan Cardenas Villavicencio (Ekwador)                        43:32
142 Colin Heiderscheid (Luksemburg)                                53:41
143 Christian Maximilian Koch (Niemcy)                             59:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: