Kolarstwo torowe

Torowe MME 2018: Dwa złota i dwa brązy Polaków

O cztery medale – dwa złote i dwa brązowe – wzbogaciła się reprezentacja Polski w drugim dniu młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Po dwóch dniach rywalizacji na welodromie w szwajcarskim Aigle polscy młodzieżowcy i juniorzy mają już na koncie 7 medali. Powodów do zadowolenia zatem nie brakuje.

Pierwszym rozgrywanym w środę finałem był wyścig na 1km na czas juniorów. Po brązowy medal w tej konkurencji sięgnął Filip Prokopyszyn, dla którego było to już drugie podium tych mistrzostw Europy. Wczoraj Prokopyszyn wywalczył srebro w scratchu.

Po pierwsze złoto mistrzostw Europy dla Polski sięgnęli juniorzy w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Kacper Walkowiak, Damian Papierski, Wiktor Richter i Michał Gałka w finałowym biegu pokonali Włochów, wywalczając w ten sposób tytuł mistrzów Starego Kontynentu. Słabiej w tej konkurencji wypadły zaś juniorki – Oliwia Majewska, Wiktoria Kierat, Wiktoria Polak i Julia Kowalska – które w decydującym biegu uległy Niemkom i zakończył zmagania na 4. miejscu.

Jako kolejna do medalowego worka dorzuciła się Marta Jaskulska, która stanęła dziś na starcie wyścigu eliminacyjnego juniorek. Rywalki odpadały jedna za drugą, a Marta czujnie kręciła, utrzymując się z przodu niemalże do końca. Odpadła przedostatnia, co oznaczało, że nie zabrakło jej na podium wyścigu, a do swojej kolekcji medalowej dołożyła brąz młodzieżowych mistrzostw Europy. Z kolei Walkowiak, rywalizujący w wyścigu eliminacyjnym juniorów, zajął 10. miejsce.

Dwa następne komplety medali czekały na orliczki i orlików w scratchu. Tu 6. lokatę wywalczyła Weronika Humelt, a 8. był Damian Sławek.

O ostatnie dziś łupy walczyły Julita Jagodzińska i Marlena Karwacka w sprincie drużynowym orliczek. W boju o złoto i mistrzowskie koszulki pokonały one rywalki z Włoch. Z kolei orlicy, jadący w tej konkurencji w składzie: Łukasz Kowa, Mateusz Miłek, Daniel Rocha – sklasyfikowani zostali na ostatnim, 6. miejscu.

Martyna Maria Kobylińska

Zobacz komentarze

Recent Posts

Sagana problem z pracą serca | Pogacar zawalił | MVDP przedłużył kontakt

Hirschi dołączy do Tudoru? Kaski Giro przyklepane. Kontuzja Maxima Van Gilsa. Wiadomości z poniedziałku, 18 marca.

18 marca 2024, 21:12

Volta a Catalunya 2024: etap 1. Nick Schultz z zaskoczenia

Australijczyk Nick Schultz wygrał w pierwszym dniu Volta a Catalunya i objął prowadzenie w wyścigu.

18 marca 2024, 17:06

Marcin Budziński wygrał GP Slovenian Istria | Marta Jaskulska 14. w Normandii

Wyśniony weekend Paula Lapeira. Nasi juniorzy na tarczy. Wyniki kolarskiej niedzieli, 17 marca.

17 marca 2024, 20:35

Trofeo Alfredo Binda 2024. Piorunujący finisz Elisy Balsamo

Włoszka Elisa Balsamo (Lidl-Trek) wygrała 25. wyścig Trofeo Alfredo Binda.

17 marca 2024, 15:59

Zapowiedź Volta a Catalunya 2024

W poniedziałek rozpocznie się w Volta a Catalunya (18-24 marca), jeden z najstarszych wyścigów etapowych w kalendarzu. Oto trasa, przegląd…

17 marca 2024, 13:46

Mediolan-San Remo 2024. Tadej Pogacar coraz bliżej wygranej

Z roku na rok Tadej Pogacar jest coraz bliżej zwycięstwa w Mediolan-San Remo. W tym Słoweniec zakończył pierwszy monument sezonu…

17 marca 2024, 08:35