Torowe MME 2018: Dwa złota i dwa brązy Polaków

O cztery medale - dwa złote i dwa brązowe - wzbogaciła się reprezentacja Polski w drugim dniu młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Po dwóch dniach rywalizacji na welodromie w szwajcarskim Aigle polscy młodzieżowcy i juniorzy mają już na koncie 7 medali. Powodów do zadowolenia zatem nie brakuje.

Pierwszym rozgrywanym w środę finałem był wyścig na 1km na czas juniorów. Po brązowy medal w tej konkurencji sięgnął Filip Prokopyszyn, dla którego było to już drugie podium tych mistrzostw Europy. Wczoraj Prokopyszyn wywalczył srebro w scratchu.

Po pierwsze złoto mistrzostw Europy dla Polski sięgnęli juniorzy w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Kacper Walkowiak, Damian Papierski, Wiktor Richter i Michał Gałka w finałowym biegu pokonali Włochów, wywalczając w ten sposób tytuł mistrzów Starego Kontynentu. Słabiej w tej konkurencji wypadły zaś juniorki - Oliwia Majewska, Wiktoria Kierat, Wiktoria Polak i Julia Kowalska - które w decydującym biegu uległy Niemkom i zakończył zmagania na 4. miejscu.

Jako kolejna do medalowego worka dorzuciła się Marta Jaskulska, która stanęła dziś na starcie wyścigu eliminacyjnego juniorek. Rywalki odpadały jedna za drugą, a Marta czujnie kręciła, utrzymując się z przodu niemalże do końca. Odpadła przedostatnia, co oznaczało, że nie zabrakło jej na podium wyścigu, a do swojej kolekcji medalowej dołożyła brąz młodzieżowych mistrzostw Europy. Z kolei Walkowiak, rywalizujący w wyścigu eliminacyjnym juniorów, zajął 10. miejsce.

Dwa następne komplety medali czekały na orliczki i orlików w scratchu. Tu 6. lokatę wywalczyła Weronika Humelt, a 8. był Damian Sławek.

O ostatnie dziś łupy walczyły Julita Jagodzińska i Marlena Karwacka w sprincie drużynowym orliczek. W boju o złoto i mistrzowskie koszulki pokonały one rywalki z Włoch. Z kolei orlicy, jadący w tej konkurencji w składzie: Łukasz Kowa, Mateusz Miłek, Daniel Rocha - sklasyfikowani zostali na ostatnim, 6. miejscu.

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Zobacz komentarze

Recent Posts

Lotto Soudal zakazuje wyjazdu do Plouay

Grupa Lotto Soudal nie zezwala swoim zawodnikom na udział w Mistrzostwach Europy w Plouay. Mają trenować w odosobnieniu i nie…

16 lipca 2020, 15:05

Sibiu Cycling Tour 2020. Kevin Rivera i Mathieu van der Poel nie dojadą

Kevin Rivera nie stanie do obrony tytułu w rozpoczynającym się w następny czwartek Sibiu Cycling Tour.

16 lipca 2020, 14:07

Trasa Il Lombardia 2020

Na klasycznej, rzec można, trasie przebiegnie 114. edycja włoskiego monumentu Il Lombardia. W nietypowym terminie, bo 15 sierpnia, kolarze pokonają…

15 lipca 2020, 21:28

Dookoła Mazowsza 2020. etap 1 anulowany

Pierwszy etap 63. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza został przerwany i ostatecznie anulowany.

15 lipca 2020, 17:43

Roger de Vlaeminck: "Remco Evenepoel musi przejść przez przełaje"

Roger de Vlaeminck namawia Remco Evenepoela do startów w wyścigach przełajowych. Zwycięzca wszystkich pięciu monumentów, uważa że pomogło by to…

15 lipca 2020, 15:39

Dookoła Mazowsza 2020. Pierwszy wyścig po przerwie, jakie zasady?

Dookoła Mazowsza to pierwsza etapówka z kalendarza UCI, która odbędzie się po przerwie wymuszonej pandemią wirusa SARS-Cov-2. Jakie zmiany czekają…

15 lipca 2020, 14:25