Torowe MME 2018: Dwa złota i dwa brązy Polaków

O cztery medale - dwa złote i dwa brązowe - wzbogaciła się reprezentacja Polski w drugim dniu młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Po dwóch dniach rywalizacji na welodromie w szwajcarskim Aigle polscy młodzieżowcy i juniorzy mają już na koncie 7 medali. Powodów do zadowolenia zatem nie brakuje.

Pierwszym rozgrywanym w środę finałem był wyścig na 1km na czas juniorów. Po brązowy medal w tej konkurencji sięgnął Filip Prokopyszyn, dla którego było to już drugie podium tych mistrzostw Europy. Wczoraj Prokopyszyn wywalczył srebro w scratchu.

Po pierwsze złoto mistrzostw Europy dla Polski sięgnęli juniorzy w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Kacper Walkowiak, Damian Papierski, Wiktor Richter i Michał Gałka w finałowym biegu pokonali Włochów, wywalczając w ten sposób tytuł mistrzów Starego Kontynentu. Słabiej w tej konkurencji wypadły zaś juniorki - Oliwia Majewska, Wiktoria Kierat, Wiktoria Polak i Julia Kowalska - które w decydującym biegu uległy Niemkom i zakończył zmagania na 4. miejscu.

Jako kolejna do medalowego worka dorzuciła się Marta Jaskulska, która stanęła dziś na starcie wyścigu eliminacyjnego juniorek. Rywalki odpadały jedna za drugą, a Marta czujnie kręciła, utrzymując się z przodu niemalże do końca. Odpadła przedostatnia, co oznaczało, że nie zabrakło jej na podium wyścigu, a do swojej kolekcji medalowej dołożyła brąz młodzieżowych mistrzostw Europy. Z kolei Walkowiak, rywalizujący w wyścigu eliminacyjnym juniorów, zajął 10. miejsce.

Dwa następne komplety medali czekały na orliczki i orlików w scratchu. Tu 6. lokatę wywalczyła Weronika Humelt, a 8. był Damian Sławek.

O ostatnie dziś łupy walczyły Julita Jagodzińska i Marlena Karwacka w sprincie drużynowym orliczek. W boju o złoto i mistrzowskie koszulki pokonały one rywalki z Włoch. Z kolei orlicy, jadący w tej konkurencji w składzie: Łukasz Kowa, Mateusz Miłek, Daniel Rocha - sklasyfikowani zostali na ostatnim, 6. miejscu.

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Zobacz komentarze

Share
Opublikowane przez
Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Rohan Dennis ma trenować z Team Ineos

Wciąż brak oficjalnej informacji na temat sportowej przyszłości Rohana Dennisa, ale przejście Australijczyka do Team Ineos wydaje się przesądzone. (więcej…)

9 grudnia 2019, 11:02

Rolf Aldag dołączył do zespołu Canyon-SRAM

Rolf Aldag, po czterech latach spędzonych w Dimension Data, rozpoczął całkiem nowy rozdział w swojej trenerskiej karierze w grupie Canyon-SRAM.…

9 grudnia 2019, 10:28

Superprestige 2019/20 #5: Toon Aerts najlepszy w Zonhoven

Toon Aerts (Telenet Baloise Lions) wygrał piątą rundę przełajowego cyklu Superprestige. (więcej…)

8 grudnia 2019, 17:12

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Mateusz Rudyk najlepszy w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację w sprincie indywidualnym podczas czwartej edycji Pucharu Świata w kolarstwie torowym. (więcej…)

8 grudnia 2019, 11:40

Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:25

Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:21