Torowe MME 2018: Polacy z trzema medalami na początek

Ledwo rozpoczęły się dziś młodzieżowe mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, a polska kadra już zdążyła sięgnąć po trzy medale.

Po zaledwie jednym dniu przerwy na welodromie w szwajcarskim Aigle znów tętniło kolarskie życie. Jeszcze w niedzielę walczono tam o medale mistrzostw świata, a we wtorek rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Europy na torze. W szranki stanęli więc zarówno orlicy, jak i juniorzy.

W pierwszym dniu zmagań na torową młodzież czekało w sumie osiem kompletów medali - w scratchu i sprincie drużynowym juniorek i juniorów oraz w wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz wyścigu eliminacyjnym orliczek i orlików.

Jako pierwszy po cenny krążek sięgnął Filip Prokopyszyn, zdobywając srebro w scratchu. Lepszy od niego okazał się tylko Belg Arthur Senrame, który jako jedyny z całej stawki zdołał nadrobić okrążenie. Trzeci był Grek Panagiotis Karatsivis. Z kolei w scratchu juniorek 5. miejsce zajęła Oliwia Majewska.

Po medale - tym razm brązowe - sięgnęli także nasze sprinterski i sprinterzy w drużynach. Z uwagi na start zaledwie trzech składów, Nikola Sibiak z Pauliną Petri wywalczyły swój medal już na poziomie kwalifikacji. Z kolei Cezary Łączkowski, Bartosz Kucharski, Oskar Filipczak i Mateusz Sztrauch o swój łup ścigali się w wieczornym finale, kończąc zmagania na 3. miejscu.

Naszym orliczkom i orlikom dziś do medali nieco już zabrakło. W wyścigach indywidualnych na dochodzenie 7. miejsce zajął Adrian Kaiser, 8. był Bartosz Rudyk, a - wśród kobiet - 7. Nikola Różyńska i 15. Marta Lach. W wyścigach punktowych 6. była Weronika Humelt, a 8. Damian Sławek.

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Zobacz komentarze

Share
Opublikowane przez
Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Torowy Puchar Świata 2019/20 #4. Polskie sprinty na podium w Cambridge

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wywalczy drugie miejsce w sprincie drużynowym podczas czwartej rundy Torowego Pucharu Świata, rozgrywanego w nowozelandzkim…

6 grudnia 2019, 14:28

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39