Torowe MME 2018: Polacy z trzema medalami na początek

Ledwo rozpoczęły się dziś młodzieżowe mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, a polska kadra już zdążyła sięgnąć po trzy medale.

Po zaledwie jednym dniu przerwy na welodromie w szwajcarskim Aigle znów tętniło kolarskie życie. Jeszcze w niedzielę walczono tam o medale mistrzostw świata, a we wtorek rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Europy na torze. W szranki stanęli więc zarówno orlicy, jak i juniorzy.

W pierwszym dniu zmagań na torową młodzież czekało w sumie osiem kompletów medali - w scratchu i sprincie drużynowym juniorek i juniorów oraz w wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz wyścigu eliminacyjnym orliczek i orlików.

Jako pierwszy po cenny krążek sięgnął Filip Prokopyszyn, zdobywając srebro w scratchu. Lepszy od niego okazał się tylko Belg Arthur Senrame, który jako jedyny z całej stawki zdołał nadrobić okrążenie. Trzeci był Grek Panagiotis Karatsivis. Z kolei w scratchu juniorek 5. miejsce zajęła Oliwia Majewska.

Po medale - tym razm brązowe - sięgnęli także nasze sprinterski i sprinterzy w drużynach. Z uwagi na start zaledwie trzech składów, Nikola Sibiak z Pauliną Petri wywalczyły swój medal już na poziomie kwalifikacji. Z kolei Cezary Łączkowski, Bartosz Kucharski, Oskar Filipczak i Mateusz Sztrauch o swój łup ścigali się w wieczornym finale, kończąc zmagania na 3. miejscu.

Naszym orliczkom i orlikom dziś do medali nieco już zabrakło. W wyścigach indywidualnych na dochodzenie 7. miejsce zajął Adrian Kaiser, 8. był Bartosz Rudyk, a - wśród kobiet - 7. Nikola Różyńska i 15. Marta Lach. W wyścigach punktowych 6. była Weronika Humelt, a 8. Damian Sławek.

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Zobacz komentarze

Recent Posts

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31

Nowy wspaniały świat. Rusza Wirtualny Tour de France

Organizator wyścigu Tour de France, ASO, oraz Zwift, firma stojąca za kolarską, wirtualną platformą treningową, zorganizują Wirtualny Tour de France.

4 lipca 2020, 07:10