Daniel - odzież kolarska

Torowe MME 2018: Polacy z trzema medalami na początek

Ledwo rozpoczęły się dziś młodzieżowe mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, a polska kadra już zdążyła sięgnąć po trzy medale.

Po zaledwie jednym dniu przerwy na welodromie w szwajcarskim Aigle znów tętniło kolarskie życie. Jeszcze w niedzielę walczono tam o medale mistrzostw świata, a we wtorek rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Europy na torze. W szranki stanęli więc zarówno orlicy, jak i juniorzy.

W pierwszym dniu zmagań na torową młodzież czekało w sumie osiem kompletów medali - w scratchu i sprincie drużynowym juniorek i juniorów oraz w wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz wyścigu eliminacyjnym orliczek i orlików.

Jako pierwszy po cenny krążek sięgnął Filip Prokopyszyn, zdobywając srebro w scratchu. Lepszy od niego okazał się tylko Belg Arthur Senrame, który jako jedyny z całej stawki zdołał nadrobić okrążenie. Trzeci był Grek Panagiotis Karatsivis. Z kolei w scratchu juniorek 5. miejsce zajęła Oliwia Majewska.

Po medale - tym razm brązowe - sięgnęli także nasze sprinterski i sprinterzy w drużynach. Z uwagi na start zaledwie trzech składów, Nikola Sibiak z Pauliną Petri wywalczyły swój medal już na poziomie kwalifikacji. Z kolei Cezary Łączkowski, Bartosz Kucharski, Oskar Filipczak i Mateusz Sztrauch o swój łup ścigali się w wieczornym finale, kończąc zmagania na 3. miejscu.

Naszym orliczkom i orlikom dziś do medali nieco już zabrakło. W wyścigach indywidualnych na dochodzenie 7. miejsce zajął Adrian Kaiser, 8. był Bartosz Rudyk, a - wśród kobiet - 7. Nikola Różyńska i 15. Marta Lach. W wyścigach punktowych 6. była Weronika Humelt, a 8. Damian Sławek.

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

fot. Daria Abramowicz

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Mcjs

    21 sierpnia 2018, 22:49 o 22:49

    Gratulacje! 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: