Rodrigo Contreras w Astanie, Pim Lightart dołączy do Direct Energie

Po dwóch latach jazdy na poziomie kontynentalnym Rodrigo Contreras wraca do WorldTouru. 24-latek podpisał roczny kontrakt z Astaną.

Kolumbijczyk w 2016 roku reprezentował barwy Etixx-Quick Step, ale sezon miał dobitnie nieudany, co zaowocowało brakiem prolongaty. Ostanie dwa lata spędził on kontynentalnych kolumbijskich drużynach, gdzie prezentował się solidnie. W Astanie będzie miał okazję udowodnić, że pierwsze nieudane podejście do WorldTouru było wypadkiem przy pracy. 

Drużyna z Kazachstanu pragnie wzmocnić się także rodakiem Contrerasa - Jonathanem Caicedo. 25-latek zajął w tym roku 2. miejsce w Vuelta Asturias i 3. w Vuelta Ciclista Comunidad de Madrid. Byłby solidnym wsparciem w górach dla Miguela Angela Lopeza.

Kolejnego transferu dokonała aspirująca do WorldTouru ekipa Direct Energie. Francuzi ogłosili pozyskanie Pima Ligtharta z Roompot - Nederlandse Loterij. Holender ścigał się już w Vacansoleil i Lotto Soudal, więc poziom WorldTour nie jest mu straszny. 30-latek zajął w tym roku 3. miejsce w Tour des Fjords i 4. w Kuurne-Bruksela-Kuurne, a to otworzyło mu drogę do podpisania dwuletniego kontraktu. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: