Torowe mistrzostwa świata juniorów 2018: Srebro Nikoli Sibiak

Po srebrny medal torowych mistrzostw świata w konkurencji keirin sięgnęła dziś Nikola Sibiak. Polscy juniorzy zakończyli rywalizację w szwajcarskim Aigle z dorobkiem 9 medali.

W ostatnim dniu torowych mistrzostw świata juniorów biało-czerwony worek powiększył się o jeszcze jeden, ostatni już medal. Ponownie dorzuciła się do niego Nikola Sibiak, która rywalizowała w keirinie. To wyścig rozgrywany na kilku okrążeniach welodromu, w którym zawodnicy początkowo rozprowadzani są przez charakterystyczne derny. Po jej zjeździe na bok rozpoczyna się zasadnicza walka, a wygrywa ten, kto pierwszy przekroczy linię mety.

Zarówno Nikola Sibiak, jak i Nikola Seremak, wygrały swoje biegi w pierwszej rundzie, ale w drugiej już tylko tej pierwszej udało się uzyskać awans do ścisłego finału. Seremak zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie zakończyła rywalizację na 7. miejscu, wygrywając "mały" finał.

Tymczasem Sibiak, która w 2. rundzie finiszowała tuż za Niemką Lea Sophie Friedrich, powtórzyła ten wynik także podczas decydującego biegu. Tym samym Polka zdobyła trzeci medal na mistrzostwach świata w Aigle. Miejsca na podium dopełniła Rosjanka Anna Dozhdeva.

Pozostałymi dwoma startami, w których w szranki stawali dziś Polacy, były madison kobiet i mężczyzn. W tym pierwszym ścigały się Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat (obie BCM Nowatex Ziemia Darłowska), zajmując 6. miejsce. Wśród juniorów rywalizowali Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) i Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra), jednak w kwalifikacjach zajęli oni 10. miejsce i nie zdołali się oni zakwalifikować do finałowego biegu.

Martyna Maria Kobylińska

Share
Opublikowane przez
Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć…

4 grudnia 2019, 10:36