Torowe mistrzostwa świata juniorów 2018: Srebro Nikoli Sibiak

Po srebrny medal torowych mistrzostw świata w konkurencji keirin sięgnęła dziś Nikola Sibiak. Polscy juniorzy zakończyli rywalizację w szwajcarskim Aigle z dorobkiem 9 medali.

W ostatnim dniu torowych mistrzostw świata juniorów biało-czerwony worek powiększył się o jeszcze jeden, ostatni już medal. Ponownie dorzuciła się do niego Nikola Sibiak, która rywalizowała w keirinie. To wyścig rozgrywany na kilku okrążeniach welodromu, w którym zawodnicy początkowo rozprowadzani są przez charakterystyczne derny. Po jej zjeździe na bok rozpoczyna się zasadnicza walka, a wygrywa ten, kto pierwszy przekroczy linię mety.

Zarówno Nikola Sibiak, jak i Nikola Seremak, wygrały swoje biegi w pierwszej rundzie, ale w drugiej już tylko tej pierwszej udało się uzyskać awans do ścisłego finału. Seremak zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie zakończyła rywalizację na 7. miejscu, wygrywając "mały" finał.

Tymczasem Sibiak, która w 2. rundzie finiszowała tuż za Niemką Lea Sophie Friedrich, powtórzyła ten wynik także podczas decydującego biegu. Tym samym Polka zdobyła trzeci medal na mistrzostwach świata w Aigle. Miejsca na podium dopełniła Rosjanka Anna Dozhdeva.

Pozostałymi dwoma startami, w których w szranki stawali dziś Polacy, były madison kobiet i mężczyzn. W tym pierwszym ścigały się Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat (obie BCM Nowatex Ziemia Darłowska), zajmując 6. miejsce. Wśród juniorów rywalizowali Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) i Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra), jednak w kwalifikacjach zajęli oni 10. miejsce i nie zdołali się oni zakwalifikować do finałowego biegu.

Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51

Mistrzostwa Europy 2020. Evenepoel ma bronić tytułu

Według belgijskiej stacji "Sporza" Remco Evenepoel będzie w Plouay bronił tytułu mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas.

11 lipca 2020, 07:18

Alberto Contador machnął Everesting

Alberto Contador ustanowił nowy rekord akcji Everesting.

10 lipca 2020, 21:24