Łukasz Owsian drugim Polakiem w nowym CCC

Ekipa BMC Racing potwierdziła dziś transfer Łukasza Owsiana, który od nowego sezonu dołączy do worldtourowego CCC.

Drużyna zarządzana przez Continuum Sports, do końca sezonu działająca pod nazwą BMC Racing, stopniowo kompletuje skład na kolejny rok. Po informacji o pozyskaniu firmy CCC, jako sponsora tytularnego, oczywistym było, że Polaków w składzie odświeżonej ekipy Jima Ochowicza nie zabraknie. Kilka dni temu informowaliśmy już o transferze Szymona Sajnoka. Drugim z Polaków w składzie nowego CCC będzie Łukasz Owsian.

Dla 28-letniego torunianina również będzie to debiut na poziomie WorldTouru. Do nowej grupy przejdzie on po 7 latach spędzonych w prokontynentalnym CCC Sprandi Polkowice.

Dla mnie zawsze było marzeniem dołączyć do grupy WorldTour. Po wielu latach ścigania się na poziomie Professional Continental, w końcu udało się to osiągnąć. Z uwagi na to, że CCC to polski sponsor, a ja jestem polskim kolarzem, to dla mnie dodatkowo ekscytujące

 - powiedział Owsian.

Cieszę się, że będę mógł dalej się rozwijać i uczyć od takich kolarzy jak Greg van Avermaet, pomagając przy tym drużynie najlepiej jak będę umiał. Jestem gotowy by pracować dla zespołu na 100%. Nie jestem najlepszym góralem, ale kiedy mam dobre nogi, potrafię dobrze podjeżdżać, więc myślę, że jestem w stanie pomóc ekipie podczas wielu wyścigów. Jestem też nie najgorszym czasowcem i wiem, że mogę jeszcze sporo tu poprawić.

Z sezonu na sezon Łukasz Owsian stawał się coraz silniejszym filarem polkowickiego zespołu. Tylko w tym roku sięgnął po zwycięstwo na CCC Tour - Grody Piastowskie (2.2), a w Żmigrodzie triumfował w GP Doliny Baryczy (1.2). Podczas mistrzostw Polski w Ostródzie zabrał się - jako jedyny krajowy zawodnik - w decydujący odjazd podczas wyścigu wspólnego męskiej elity. Na mecie sięgnął po brązowy medal, pierwszy w swojej karierze.

Jego dobra dyspozycja i waleczność widoczne jednak były także na zagranicznych szosach - choćby podczas Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Calida (1.1), które co prawda zakończył na 22. miejscu, ale po aktywnej, dobrej jeździe. Był także 2. na górskim etapie Tour of Croatia (2.HC) z metą na podjeździe pod Poklon czy 2. w klasyfikacji łącznej ośmiodniowego Tour de Langkawi (2.HC).

Choć Łukasz nigdy nie ścigał się w zespole WorldTour, na przestrzeni lat zdołał zgromadzić już duże doświadczenie. Rywalizował w wielu zagranicznych wyścigach, w tym dwukrotnie w Giro d'Italia. Łukasz jeździ w bardzo ofensywnie, często atakuje. Dzięki temu rok temu wywalczył koszulkę najlepszego górala podczas OVO Energy Tour of Britain, a i w tym roku by blisko wygrania tej klasyfikacji podczas Tour de Pologne. Był bardzo aktywny przez cały tydzień i niewiele mu do tego zabrakło

 - skomentował najświeższy transfer Jim Ochowich, menadżer generalny Continuum Sports.

Łukasz Owsian nie jest typowym góralem, ale dobrze przygotowany potrafi radzić sobie w trudnym terenie i korzysta z tego. Cieszymy się, że dołączy do nas w nowym sezonie i będzie mógł dalej się rozwijać, ucząc się od najlepszym kolarzy w peletonie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. reko

  19 sierpnia 2018, 15:35 o 15:35

  no miało się to przeczucie...ciekawe czy Cieślik i Alan dostaną angaż. Nie wiem jak wygląda sprawa z ilością zawodników w składzie, ale wątpię żeby zespół z WT totalnie odpuścił grandtuory i walkę choĆby na etapach w górach. Dlatego wierzę w pozyskanie paru górali, a moje typy to Cieślik, Majka i paru jeszcze solidnych lub młodych. Może Antunes choć dziwi jego wycofanie ze składu TdP...trochę śmierdzi aferą dopingową w portugalskim kolarstwie. Od czegoś muszą zacząć budowę składu na GT.

  • Kilimandżaro

   19 sierpnia 2018, 20:24 o 20:24

   Na miejscu Majki nie szedłbym do CCC (jeśli mam opuścić Bore) tylko do drużyny typu Treka i Bahrainu.

  • Wlada

   19 sierpnia 2018, 21:52 o 21:52

   Uważam, że na awans poza Owsianem i Sajnokiem zasługuje Cieślik i Małecki, co do którego mam wrażenie , że jeżdżąc w CCC zrobił postępy, co w tej ekipie jest rzadkością.Moze warto by mu dać szansę.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: