Tour de l'Avenir 2018: etap 2. Alan Riou najlepszy z ucieczki

Alan Riou wygrał w położonym w Kraju Loary miasteczku Châteaubriant drugi etap "wyścigu przyszłości" - Tour de l'Avenir.

Francuz pokonał na finiszu z trzyosobowej ucieczki Magnusa Baka Klarisa (Dania), zaś trzecie miejsce zajął Hakon Lunder Aalrust (Norwegia).

Drugi etap był kolejną okazją dla najszybszych kolarzy w stawce, aby sięgnąć po etapowe zwycięstwo. Na trasie brakowało premii górskich, a rywalizację zamknęły trzy kręte rundy wokół Châteaubriant, gdzie końcowe metry prowadziły minimalnie pod górę, dokładnie tak, jak wczoraj.

Wysokie tempo początkowo utrudniło harcownikom odskoczenie od peletonu, lecz ostatecznie uwolnili się Klaris Bak (Dania), Riou (Francja) i Aalrust (Norwegia). Główna grupa kręciła nadal z wysoką prędkością - 48 kilometrów na godzinę - lecz mimo tego trójka śmiałków uzyskała przewagę, która w pewnym momencie wynosiła siedem minut, a w wyniku niepewnej jazdy faworytów malała bardzo powoli.

Gdy główna grupa wjechała na rundy wokół Châteaubriant mając pięć i pół minuty straty doszło do kilku kraks, a z przodu nieskutecznie kontrowali inni zawodnicy, w tym m.in. Joseph Areruya (Rwanda) i Damien Touzé (Francja). Utrzymująca się przewaga postawiła sprawę jasno - to trójka zawodników na czele miała walczyć o etapowe zwycięstwo.

Uciekinierzy czarowali się przez niemal całe ostatnie sześciokilometrowe okrążenie, przez co różnica dramatycznie zaczęła maleć. W końcówce najlepiej poradził sobie Riou - zwycięzca tegorocznego Circuit du Morbihan nie dał szans swoich rywalom i w wyniku podziału pomiędzy nim, a drugim Klarisem sięgnął również po koszulkę lidera imprezy. 

Wyniki 2. etapu Tour de l'Avenir 2018 (2.Ncup), Drefféac - Châteaubriant (144,2 km):

  1 Alan Riou (Francja)                           3:11:43
  2 Magnus Bak Klaris (Dania)                       00:01
  3 Hakon Lunder Aalrust (Norwegia)
  4 Alberto Dainese (Włochy)                        02:16
  5 Max Kanter (Niemcy)
  6 Rui Oliveira (Portugalia)
  7 Robert Stannard (Australia)
  8 Gerben Thijssen (Belgia)
  9 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)
 10 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire
 11 Simon Guglielmi (Francja)
 12 David Gonzalez Lopez (Hiszpania)
 13 Jake Stewart (Wielka Brytania)
 14 Kévin Geniets (Luksemburg)
 15 Ziga Jerman (Słowenia)
 16 Daniel Tulett (Wielka Brytania)
 17 Masaki Yamamoto (Japonia)
 18 Andreas Nielsen (Dania)
 19 Pit Leyder (Luksemburg)
 20 Samuele Battistella (Włochy)
 21 Joab Schneiter (Szwajcaria)
 22 Luc Wirtgen (Luksemburg)
 23 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme
 24 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 25 Masahiro Ishigami (Japonia)
 26 Matthew Teggart (Irlandia)
 27 Brandon McNulty (USA)
 28 Tadej Pogacar (Słowenia)
 29 Aleksandr Vlasov (Rosja)
 30 Mark Downey (Irlandia)
 31 Tobias S. Foss (Norwegia)
 32 Marc Hirschi (Szwajcaria)
 33 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 34 Mikkel Bjerg (Dania)
 35 Jaka Primozic (Słowenia)
 36 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire
 37 Jens Van Den Dool (Holandia)
 38 Torjus Sleen (Norwegia)
 39 Denis Nekrasov (Rosja)
 40 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)
 41 Andrea Bagioli (Włochy)
 42 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)
 43 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 44 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme
 45 Julian Mertens (Belgia)
 46 Jonas Rutsch (Niemcy)
 47 Dylan Sunderland (Australia)
 48 Ian Garrison (USA)
 49 Tiago Antunes (Portugalia)
 50 Sven Burger (Holandia)
 51 Daniel Muñoz Giraldo (Kolumbia)
 52 Clement Champoussin (Francja)
 53 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 54 Benjamin Brkic (Austria)
 55 Edoardo Affini (Włochy)
 56 Edward Dunbar (Irlandia)
 57 Viktor Verschaeve (Belgia)
 58 Daire Feeley (Irlandia)
 59 Tegshbayar Bastsaikhan (Mongolia) Centre Mondial Du Cyclisme
 60 Damien Touze (Francja)
 61 Harm Vanhoucke (Belgia)
 62 Alessandro Covi (Włochy)
 63 Samuel Jenner (Australia)
 64 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)
 65 Nikolai Cherkasov (Rosja)
 66 Felix Gall (Austria)
 67 Marcelo Salvador (Portugalia)
 68 Kevin Inkelaar (Holandia)
 69 Brent Van Moer (Belgia)
 70 Pierre Idjouadiene (Francja)
 71 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Kolumbia)
 72 Mikkel Frølich Honoré (Dania)
 73 Piotr Pękala (Polska)
 74 Stepan Kuriyanov (Rosja)
 75 Johannes Schinnagel (Niemcy)
 76 Florian Stork (Niemcy)
 77 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
 78 Zeke Mostov (USA)
 79 Gordian Banzer (Szwajcaria)
 80 Jarno Mobach (Holandia)
 81 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 82 João Almeida (Portugalia)
 83 Gino Mäder (Szwajcaria)
 84 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
 85 Ivo Oliveira (Portugalia)
 86 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 87 Thomas Vereecken (Belgia)
 88 Ide Schelling (Holandia)
 89 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
 90 Dmitrii Markov (Rosja)
 91 Marlon Gaillard (Francja)
 92 Adam Hartley (Wielka Brytania)
 93 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 94 André Ramalho (Portugalia)
 95 Andreas Leknessund (Norwegia)
 96 Wilson Haro (Ekwador)
 97 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)
 98 Szymon Tracz (Polska)
 99 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)
100 Filip Maciejuk (Polska)
101 Hafetab Weldu (Ethiopia Centre Mondial Du Cyclisme
102 Jonas Vingegaard (Dania)
103 Florian Kierner (Austria)
104 Joseph Areruya (Rwanda)
105 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
106 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
107 Marcel Neuhauser (Austria)
108 Alessandro Monaco (Włochy)
109 Anton Popov (Rosja)
110 Michael O'Loughlin (Irlandia)
111 Michel Ries (Luksemburg)
112 Conor Schunk (USA)
113 Georg Zimmermann (Niemcy)
114 Markus Wildauer (Austria)
115 Callum Scotson (Australia)
116 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire
117 Izidor Penko (Słowenia)
118 Ziga Horvat (Słowenia)
119 Cameron Beard (USA)
120 Darragh O'Mahony (Irlandia)
121 Antoine Debons (Szwajcaria)
122 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
123 Thymen Arensman (Holandia)
124 James Whelan (Australia)
125 Matthew Gibson (Wielka Brytania)
126 Santiago Montenegro (Ekwador)                   02:30
127 Jefferson Cepeda (Ekwador)                      02:31
128 Ayumu Watanabe (Japonia)
129 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes  02:40
130 Alexis Quinteros (Ekwador)
131 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes    02:43
132 Kaden Groves (Australia)                        02:48
133 Kakeru Omae (Japonia)                           03:28
134 Lars Saugstad (Norwegia)                        03:44
135 Nik Cemazar (Słowenia)                          06:01
136 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire        07:05
137 Jan Petelin (Luksemburg)
138 Jordan A Cardenas Villavicencio (Ekwador)       07:20
139 Tyler Stites (USA)
140 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes 08:11
141 David Villareal (Ekwador)
142 Shoi Matsuda (Japonia)
143 Didier Munyaneza (Rwanda)
144 Kento Omachi (Japonia)
145 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)
146 Szymon Sajnok (Polska)
147 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire         12:02
148 Alan Banaszek (Polska)                          16:13
149 Marceli Bogusławski (Polska)                    17:05
150 Christian Maximilian Koch (Niemcy)
151 Colin Heiderscheid (Luksemburg)
152 Samuel Hakiruwizeye (Rwanda)                    17:20
153 Manizabayo Eric (Rwanda)                        18:11
154 Samuel Mugisha (Rwanda)
155 Jean Paul René Ukiniwabo (Rwanda)               19:39

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Alan Riou (Francja)                           6:26:44
  2 Hakon Lunder Aalrust (Norwegia)                 00:01
  3 Magnus Bak Klaris (Dania)
  4 Max Kanter (Niemcy)                             02:16
  5 Rui Oliveira (Portugalia)
  6 Gerben Thijssen (Belgia)
  7 Robert Stannard (Australia)
  8 Jake Stewart (Wielka Brytania)
  9 Ziga Jerman (Słowenia)
 10 Kévin Geniets (Luksemburg)
 11 Pit Leyder (Luksemburg)
 12 Joab Schneiter (Szwajcaria)
 13 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme
 14 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)
 15 Andreas Nielsen (Dania)
 16 Mark Downey (Irlandia)
 17 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 18 Daniel Tulett (Wielka Brytania)
 19 Marc Hirschi (Szwajcaria)
 20 Tadej Pogacar (Słowenia)
 21 Masaki Yamamoto (Japonia)
 22 Matthew Teggart (Irlandia)
 23 David Gonzalez Lopez (Hiszpania)
 24 Tobias S. Foss (Norwegia)
 25 Masahiro Ishigami (Japonia)
 26 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire
 27 Ian Garrison (USA)
 28 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 29 Damien Touze (Francja)
 30 Alberto Dainese (Włochy)
 31 Sven Burger (Holandia)
 32 Samuele Battistella (Włochy)
 33 Jaka Primozic (Słowenia)
 34 Jens Van Den Dool (Holandia)
 35 Tiago Antunes (Portugalia)
 36 Aleksandr Vlasov (Rosja)
 37 Torjus Sleen (Norwegia)
 38 Theo Menant (Francja) Pays De La Loire
 39 Brent Van Moer (Belgia)
 40 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)
 41 Daire Feeley (Irlandia)
 42 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme
 43 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 44 Alessandro Covi (Włochy)
 45 Denis Nekrasov (Rosja)
 46 Mikkel Bjerg (Dania)
 47 Benjamin Brkic (Austria)
 48 Brandon McNulty (USA)
 49 Clement Champoussin (Francja)
 50 Samuel Jenner (Australia)
 51 Ivo Oliveira (Portugalia)
 52 Dylan Sunderland (Australia)
 53 Gino Mäder (Szwajcaria)
 54 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 55 Edward Dunbar (Irlandia)
 56 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 57 Piotr Pękala (Polska)
 58 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)
 59 Julian Mertens (Belgia)
 60 Johannes Schinnagel (Niemcy)
 61 Jarno Mobach (Holandia)
 62 Edoardo Affini (Włochy)
 63 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 64 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 65 Pierre Idjouadiene (Francja)
 66 Marcelo Salvador (Portugalia)
 67 João Almeida (Portugalia)
 68 Thomas Vereecken (Belgia)
 69 Andrea Bagioli (Włochy)
 70 Harm Vanhoucke (Belgia)
 71 Felix Gall (Austria)
 72 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
 73 Simon Guglielmi (Francja)
 74 Tegshbayar Bastsaikhan (Mongolia) Centre Mondial Du Cyclisme
 75 Mikkel Frølich Honoré (Dania)
 76 Zeke Mostov (USA)
 77 Florian Dufour (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
 78 Viktor Verschaeve (Belgia)
 79 Florian Stork (Niemcy)
 80 Ziga Horvat (Słowenia)
 81 Luc Wirtgen (Luksemburg)
 82 Kevin Inkelaar (Holandia)
 83 Nikolai Cherkasov (Rosja)
 84 Stepan Kuriyanov (Rosja)
 85 André Ramalho (Portugalia)
 86 Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
 87 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)
 88 Adam Hartley (Wielka Brytania)
 89 Georg Zimmermann (Niemcy)
 90 Hafetab Weldu (Ethiopia Centre Mondial Du Cyclisme
 91 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)
 92 Florian Kierner (Austria)
 93 Wilson Haro (Ekwador)
 94 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)
 95 Dmitrii Markov (Rosja)
 96 Izidor Penko (Słowenia)
 97 Gordian Banzer (Szwajcaria)
 98 Joseph Areruya (Rwanda)
 99 James Whelan (Australia)
100 Jonas Rutsch (Niemcy)
101 Markus Wildauer (Austria)
102 Marlon Gaillard (Francja)
103 Daniel Muñoz Giraldo (Kolumbia)
104 Andreas Leknessund (Norwegia)
105 Ide Schelling (Holandia)
106 Alessandro Monaco (Włochy)
107 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)
108 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
109 Filip Maciejuk (Polska)
110 Darragh O'Mahony (Irlandia)
111 Antoine Debons (Szwajcaria)
112 Szymon Tracz (Polska)
113 Michael O'Loughlin (Irlandia)
114 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
115 Jonas Vingegaard (Dania)
116 Callum Scotson (Australia)
117 Conor Schunk (USA)
118 Michel Ries (Luksemburg)
119 Marcel Neuhauser (Austria)
120 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)
121 Cameron Beard (USA)
122 Thymen Arensman (Holandia)
123 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire
124 Matthew Gibson (Wielka Brytania)
125 Santiago Montenegro (Ekwador)                   02:30
126 Ayumu Watanabe (Japonia)                        02:31
127 Jefferson Cepeda (Ekwador)
128 Alexis Quinteros (Ekwador)                      02:40
129 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
130 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes    02:43
131 Kakeru Omae (Japonia)                           03:28
132 Lars Saugstad (Norwegia)                        03:44
133 Kaden Groves (Australia)                        04:07
134 Anton Popov (Rosja)                             05:20
135 Jan Petelin (Luksemburg)                        07:05
136 Tyler Stites (USA)                              07:20
137 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)        08:11
138 Shoi Matsuda (Japonia)
139 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
140 Kento Omachi (Japonia)
141 Didier Munyaneza (Rwanda)
142 Szymon Sajnok (Polska)
143 Nik Cemazar (Słowenia)                          09:06
144 Jordan A Cardenas Villavicencio (Ekwador)       09:51
145 David Villareal (Ekwador)                       10:48
146 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire        13:30
147 Alan Banaszek (Polska)                          16:13
148 Marceli Bogusławski (Polska)                    17:05
149 Christian Maximilian Koch (Niemcy)
150 Colin Heiderscheid (Luksemburg)
151 Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire         17:16
152 Samuel Hakiruwizeye (Rwanda)                    17:20
153 Manizabayo Eric (Rwanda)                        18:11
154 Samuel Mugisha (Rwanda)
155 Jean Paul René Ukiniwabo (Rwanda)               19:39

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: