Torowe mistrzostwa świata juniorów 2018: Cezary Łączkowski ze złotem

Cezary Łączkowski sięgnął dziś wieczorem w szwajcarskim Aigle po tytuł torowego mistrza świata juniorów w sprincie indywidualnym.

Trzeba przyznać, że znakomicie spisują się nasze juniorki i juniorzy podczas trwających w Aigle torowych mistrzostw świata. Każdego dnia dorzucają do biało-czerwonego worka kolejne medale. Do tej pory jednak brakowało tego najcenniejszego, złotego, jednak już jest. Sięgnął po niego Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team/SMS Żyrardów).

Swoją walkę o tytuł mistrza świata w sprincie indywidualnym Łączkowski rozpoczął już wczoraj. Przez kolejne etapy rywalizacji przeszedł bez problemów i nie inaczej było dziś, gdy konkurencja wznowiona została od poziomu 1/4 finału. Tam pewnie pokonał Chińczyka Qi Liu. W półfinale konkurował z Czechem Jakubem Statsnym, od którego dwukrotnie był szybszy i tym sposobem awansował do ścisłego finału sprintu. Tam jego rywalem był Australijczyk Thomas Cornish. Polak nie miał jednak problemów z pokonaniem go zarówno w pierwszym, jak i drugim biegu. Tym samym “Łączek” został nowym mistrzem świata i do wywalczonego w sprincie drużynowym brązu, dorzucił złoto w zmaganiach indywidualnych.

W sobotę w szranki stanął jednak nie tylko Łączkowski, choć tym razem tylko jemu udało się wywalczyć podium. Ze swojego startu zadowolony może być jednak Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek), który konkurował tym razem w omnium – torowym wieloboju, na który składają się wyścigi scratch, tempo, eliminacyjny i punktowy. Papierski, któremu nie można odmówić waleczności, zajął ostatecznie 6. miejsce.

11. rezultat w wyścigu na 500m wykręciła dziś Nikola Seremak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska/SMS Żyrardów), zaś Wiktoria Polak i Julia Kowalska (obie KTK Kalisz) wyścig indywidualny na dochodzenie skończyły odpowiednio na 16. i 21. miejscu.