Jurgen Roelandts w Movistarze, Jesper Hansen w Cofidisie

Jürgen Roelandts 2018

Jurgen Roelandts (BMC Racing) będzie pierwszym Belgiem w historii w składzie Movistaru. Jesper Hansen po dwóch latach w Astanie dołączy do francuskiego Cofidisu.

Roeandts spędził niemal całą karierę w Lotto Soudal, dopiero w ostatnim roku zdecydował się na transfer do BMC Racing. 33-latek był przede wszystkim pomocnikiem Grega Van Avaermaeta, ale mimo to wygrał dwa etapy Volta a la Comunitat Valenciana i wywalczył 5. miejsce w Mediolan-San Remo.

Belg może liczyć na pozycję lidera w północnych klasykach, ale to nie będzie jego jedyna rola.  Na wietrznych i płaskich etapach Wielkich Tourów pomoże liderowi w utrzymywaniu się w czubie peletonu. 

Po dwóch latach spędzonych w Astanie na transfer zdecydował się też Jesper Hansen. Duńczyk przez kolejne dwa sezony będzie zawodnikiem Cofidisu. W ostatnim czasie Duńczyk wywalczył 2. miejsce w Tour of Turkey oraz był 9. w Tour of Croatia i Volta a Catalunya. Wcześniej w barwach Saxo Tinkoff wywalczył zwycięstwo w klasyfikacji generalnej oraz etap Tour of Norway.

W Cofidisie Hansen będzie jednym z liderów. Jego celem powinny być zwycięstwa etapowe w wyścigach tygodniowych oraz czołowe miejsca w mniejszych etapówkach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. reko

  18 sierpnia 2018, 16:43 o 16:43

  no przyznać trzeba, że na rynku transferowym w przypadku "drugiego ganituru" wiele się dzieje, czyżby zapowiedź większych transferów później.

  • TomAsz

   18 sierpnia 2018, 17:20 o 17:20

   Wątpię, gdyż grube ryby mają na przyszły rok obowiązujące umowy z ich obecnymi zespołami.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: