BinckBank Tour 2018: etap 6. Gregor Mühlberger z życiówką

Gregor Mühlberger

24-letni Austriak Gregor Mühlberger wygrał w Sittard-Geleen przedostatni odcinek wyścigu BinckBank Tour.

Kolarz grupy Bora-hansgrohe, po ataku w końcówce, wyprzedził na mecie Tima Wellensa (Lotto Soudal) i Zdenka Stybara (Quick-Step Floors).

Prowadzenie w klasyfikacji łącznej obronił Matej Mohoric (Bahrain-Merida), natomiast Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) awansował na 6. pozycję.

Szóstego dnia krajobraz z płaskiego zmienił się w pagórkowaty, a wyścig swoim charakterem przypominał nieco Amstel Gold Race.

W pierwszej ucieczce zameldowali się Matthias Brändle (Trek-Segafredo), Nick van der Lijke (Roompot-Nederlandse Loterij), Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert) i Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale). Czwórka zyskała 6 minut, ale ich została zlikwidowana 47 kilometrów przed metą.

Nieco dalej, z około 50-osobowego peletonu, ruszyli Maciej Bodnar i Timo Roosen (LottoNL-.Jumbo). Współpraca ułożyła się,w przeciwieństwie do kontrataków, które łatwo gasły. 27 kilometrów przed metą akcja zyskała 48 sekund i tym samym Bodnar wyszedł na pozycję wirtualnego lidera, gdyż na starcie etapu do Mateja Mohorica tracił 45 sekund.

Na „złotym kilometrze” Polak zainkasował cenne sekundy, gorzej że pościg nabrał kolorów. 13 kilometrów przed metą uciekinierów dogonili Yves Lampaert (Quick-Step Floors), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Tim Wellens, Michael Matthews (Team Sunweb) i Greg Van Avermaet (BMC Racing), a następnie pozostałości z peletonu.

Wellens poszedł za ciosem, obejmując samotne prowadzenie. 4 kilometrów przed kreską Belga dopadł Zdenek Stybar, a po chwili również Gregor Mühlberger i Dylan van Baarle (Team Sky). Austriak ruszył odważnie w samej końcówce, meldując się u celu kilka sekund przed następnymi i sięgając po pierwszy w karierze sukces na poziomie WorldTouru.

Wyniki 6. etapu BinckBank Tour 2018 (2.WT), Riemst - Sittard-Geleen (182,2 km):

  1 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               4:05:10
  2 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         00:03
  3 Zdenek Štybar (Cze) Quick-Step Floors
  4 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:05
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:08
  7 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  8 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   00:11
  9 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 10 Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin
 11 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 12 Davide Cimolai (Ita) GROUPAMA - FDJ
 13 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 14 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First - Drapac
 15 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 16 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot
 17 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 18 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 19 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 20 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 21 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 22 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 23 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 24 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 25 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 26 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 27 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 28 Valentin Madouas (Fra) GROUPAMA - FDJ
 29 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 30 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 00:35
 31 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            00:43
 32 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot
 33 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 34 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    00:47
 35 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     01:29
 36 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 37 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 38 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot
 39 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First - Drapac
 40 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 41 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  00:11
 42 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      03:03
 43 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 45 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic          09:45
 46 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 47 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 48 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 49 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 50 Matthieu Ladagnous (Fra) GROUPAMA - FDJ
 51 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 53 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 54 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 55 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 56 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 57 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 58 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 59 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 60 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 61 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 62 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan
 63 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan
 64 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 65 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 66 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 67 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 68 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 69 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 70 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 71 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 72 Romain Seigle (Fra) GROUPAMA - FDJ
 73 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 74 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 75 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 76 Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa) BMC Racing Team
 77 Tom Scully (NZl) Team EF Education First - Drapac
 78 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
 79 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 80 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team         12:18
 81 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  16:11
 82 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     17:51
 83 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
 84 Elmar Reinders (Ned) Roompot
 85 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 86 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 87 Logan Owen (USA) Team EF Education First - Drapac
 88 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama - FDJ
 89 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 90 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 91 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 92 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 93 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
 94 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 95 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 96 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 97 Nuno Matos (Por) Movistar Team
 98 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 99 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
100 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
101 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
102 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
103 Maximilian Richard Walscheid (Ger) Team Sunweb
104 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
105 David Per (Slo) Bahrain-Merida
106 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
107 Matti Breschel (Den) Team EF Education First - Drapac
108 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
109 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
110 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama - FDJ
111 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
112 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
113 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
114 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
115 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
116 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
117 Markel Irizar Aramburu (Spa) Trek-Segafredo
118 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
119 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama - FDJ
120 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
121 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
122 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
123 Jan Willem Van Schip (Ned) Roompot
124 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
125 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
126 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
127 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
128 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
129 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot
130 Jesper Asselman (Ned) Roompot
131 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
132 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
133 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
134 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
135 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
DNS Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
DNS Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
DNF Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
DNF Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
DNF Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
DNF Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
DNF Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
DNF Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
DNF Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
DNF Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
DNF Julius Van Den Berg (Ned) Team EF Education First - Drapac
DNF Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
DNF Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  20:34:12
  2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     00:30
  3 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot                       00:32
  4 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:34
  5 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:35
  6 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:36
  7 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
  8 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         00:37
  9 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  00:43
 10 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky                        00:44
 11 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 00:47
 12 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    00:52
 13 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  00:53
 14 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:55
 15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     01:03
 16 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNl-Jumbo               01:04
 17 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   01:07
 18 Zdenek Štybar (Cze) Quick-Step Floors                  01:13
 19 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 01:14
 20 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         01:19
 21 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    01:26
 22 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 23 Valentin Madouas (Fra) Groupama - FDJ                  01:30
 24 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:33
 25 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   01:36
 26 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 27 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        01:40
 28 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First - D     01:41
 29 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   01:42
 30 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 31 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     02:14
 32 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First - Drapac
 33 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    02:27
 34 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo             02:57
 35 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot                       03:08
 36 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      03:14
 37 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot                      03:29
 38 Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin               03:37
 39 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              03:53
 40 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            04:16
 41 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          04:41
 42 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 04:59
 43 Davide Cimolai (Ita) Groupama - FDJ                    07:05
 44 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 07:10
 45 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     10:02
 46 Tom Scully (NZl) Team EF Education First - Drapac      10:19
 47 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama - FDJ                10:52
 48 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     10:54
 49 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       10:57
 50 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      11:00
 51 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 52 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic          11:26
 53 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 54 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        11:30
 55 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   11:33
 56 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               11:35
 57 Romain Seigle (Fra) GROUPAMA - FDJ                     11:49
 58 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     11:56
 59 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       12:06
 60 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            12:09
 61 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    12:18
 62 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     12:19
 63 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      12:32
 64 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               12:37
 65 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            12:44
 66 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    12:51
 67 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan          12:53
 68 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          12:56
 69 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   13:04
 70 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   13:09
 71 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team         13:11
 72 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           13:39
 73 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                  13:42
 74 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           14:08
 75 Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa) BMC Racing Te     14:37
 76 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     14:42
 77 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 15:17
 78 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             15:19
 79 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             17:43
 80 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     18:21
 81 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  18:22
 82 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama - FDJ                 18:34
 83 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          18:43
 84 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               18:47
 85 Maximilian Richard Walscheid (Ger) Team Sunweb         18:48
 86 Jesper Asselman (Ned) Roompot                          19:02
 87 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     19:06
 88 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         19:19
 89 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    19:26
 90 Matti Breschel (Den) Team EF Education First - Dra     19:32
 91 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          19:33
 92 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    19:45
 93 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         19:47
 94 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  19:48
 95 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       19:54
 96 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 19:56
 97 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  20:11
 98 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       20:12
 99 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       20:14
100 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        20:17
101 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   20:23
102 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       20:28
103 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            20:29
104 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  20:36
105 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
106 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          20:40
107 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        20:48
108 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      20:53
109 Markel Irizar Aramburu (Spa) Trek-Segafredo            20:55
110 Logan Owen (USA) Team EF Education First - Drapac      21:11
111 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   21:14
112 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       21:16
113 Nuno Matos (Por) Movistar Team                         21:23
114 Jan Willem Van Schip (Ned) Roompot                     21:28
115 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     21:33
116 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team              21:38
117 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama - FDJ                  21:59
118 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  22:06
119 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     22:13
120 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot                        22:15
121 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      22:30
122 Elmar Reinders (Ned) Roompot                           23:15
123 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
124 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    23:17
125 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  23:45
126 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                24:26
127 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                26:45
128 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      26:54
129 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        27:48
130 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  28:58
131 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama - FDJ               29:05
132 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     29:13
133 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         29:29
134 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     30:48
135 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          33:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: